نقد و بررسی Graveyard Keeper

نقد و بررسی Graveyard Keeper

امروز سراغ نقد و بررسی بازی مهیج و جذاب Graveyard Keeper رفتیم. این بازی توسط Lazy Bear Games طراحی و شرکت tinyBuild آن را منتشر کرده است. این بازی به سبک اکشن ماجراجویانه و جهان باز طراحی شده است. این عنوان برای پلتفرم های PlayStation 4 و Switch, Xbox One منتشر شده است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی Graveyard Keeper می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای Gamingles همراه باشید.

بازی Graveyard Keeper دارای داستان بسیار جذاب و مبهم و پیچیده ای است. داستان بازی از آنجا شروع می شود که کاراکتر اصلی در هنگام صحبت با تلفن همراه خود دچار یک تصادف می شود و وقتی که چشم باز می کند می بیند که در یک محیط تاریک قرار دارد و خود را در یک قبرستان پیدا میکند. پس از آن او با یک موجود عجیب و غریب برخورد می کند که به کاراکتر داستان می گوید که از الان به بعد مسئول این قبرستان است. کاراکتر داستان ما به یک محیط و زمان ناشناخته آمده است که به دنبال پیدا کردن راخی برای برگشت به دنیای واقعی خودش است.  متاسفانه با اینکه داستان بازی Graveyard Keeper شروع فوق العاده جذابی داشت اما در ادامه این توجهی توسط طراحان به آن نشده است.

بازی Graveyard Keeper در طراحی شخصیت ها از تنوع خوبی برخوردار است. داستان می تواند با هر یک از این شخصیت‌ها به تعامل می‌پردازد و ماموریتهای گوناگون و مختلفی را از آنها دریافت کند. اما متاسفانه این شخصیت ها دارای داستان های جذاب و بخش خصوصی نیستند حمایت های آن ها بسیار پیش پا افتاده و معمولی است.

به طور کلی کیفیت داستان بازی Graveyard Keeper به طور متوسط به پایین است اما به طراحی شخصیت پردازی بازی میتوان توجه ویژه داشت و کاراکترهای فرعی و اصلی بازی بسیار جذاب طراحی شده اند. در قسمت هایی از داستان بازی مطالب طنز آمیز جالبی وجود دارد و با اینکه شاید خیلی جالب به نظر نرسند اما فضا و اتمسفر خاصی را به بازی اضافه کرده اند.

گیم پلی بازی Graveyard Keeper شامل بخش های مختلفی است. ابتدایی ترین ماموریت هایی که در بازی قرار دارد دفن کردن مردگان است که در اختیار کاراکتر اصلی قرار داده می شود و کارکرد آسان می تواند اعضای قابل استفاده این مردگان را ذخیره کند و از آنها استفاده کند شما حتی می توانید مردگانی که به شما تحویل داده می شوند را به جای دفن کردن به داخل رودخانه بیندازید هرچند که در مأموریت های خاصی کاراکترهای فقیه بازی از شما می خواهند که پس از دفن کردن یک مرده بخصوص گواهی دفن او را با آنها تحویل دهید و پاداش بیشتری را دریافت کنید.

شما هم چنین در این بازی (Graveyard Keeper) می توانید به ترمیم قبر ها بپردازید زیرا آنها در طول زمان آسیب می بینند. شما می توانید با تمیز نگه داشتن سطح قبرستان و سالم نگه داشتن قلب ها ارتقای را در سطح بازی به وجود بیاورید برای مثال می توانید به کلیساها رفته برای مردگان دعا کنید. از آنجایی که بازی جهان باز طراحی شده است کاراکتر قاضی می تواند کارهای بسیاری از جمله آشپزی آهنگری استخراج معدن کاشت گیاه ها و یا ساخت باغچه ها و کارهایی از این قبیل بپردازد.

کاراکتر اصلی داستان بازی Graveyard Keeper دارای جزئیات بسیار زیبایی است. برای مثال کاراکتر داستان در هنگام انجام هرگونه فعالیت فیزیکی خسته می شود و انرژی او کم می شود و نمی تواند کاری را انجام دهد و بازیکن برای بازیابی سلامتی و انرژی باید به خانه شخصیت داستان برگشته و استراحت کند و از غذاهای مختلف برای احیای انرژی کاراکتر استفاده کند. اما متاسفانه در مراحل ابتدایی بازی پیدا کردن مواد غذایی کمی سخت است و ممکن است برای برخی از بازیکنان خسته کننده به نظر برسد.

یکی از مهمترین ویژگی های بازی Graveyard Keeper سیستم ارتقا و تکنولوژی بازی است بازی از لحاظ امتیازی به سه امتیاز مختلف تقسیم می شوند که دارای رنگ‌های مختلفی از جمله آبی و قرمز و یا سبز است. رنگ قرمز مربوط به کارهای فیزیکی رنگ سبز مربوط به موجودات زنده و طبیعی است و در آخر هم رنگ آبی مربوط به کارهای ماورالطبیعی است.

بازی Graveyard Keeper در حالت کلی در ابتدا بسیار خسته کننده به نظر می رسد که بازیکن اگر بتواند گیم پلی خسته کننده ابتدای بازی را از سر بگذارند و تحمل کنند در مراحل پیش رو و ادامه بازی با حجم گسترده ای از فعالیت ها و جزئیات بسیار بالا روبرو می‌شود که هست نوع آن را بیشتر می‌کند. یکی از مشکلات دیگری که در بازی به چشم می خورد عدم وجود سیستم راهنمایی در ابتدای بازی Graveyard Keeper است که بازیکن را در روند گیم‌پلی بازی دچار اشکال می کند. و در انجام ماموریت ها فقط هدف آن وجود دارد و هیچ اشاره ای به چگونگی انجام آن ماموریت ندارد.

بازی Graveyard Keeper از لحاظ گرافیکی دارای طرح های دو بعدی و پیکسلی بسیار زیبا به نمایش درآمده است اما متاسفانه بازی در زمینه عملکرد در بخش هایی ضعیف نظر می رسد مانند این شخصیت در بعضی از حرکت ها دارای افت فریم های لحظه ای است با توجه به گرافیک بسیار سبک آن یک نقطه ضعف به حساب می آید و باید توسعه دهندگان بازی طی آپدیتی این مشکل را رفع کنند. در زمینه موسیقی بازی Graveyard Keeper عملکرد خوبی دارد باید حتما ثروتم بازی کاملا تطابق دارد متاسفانه این بازی در زمینه صداگذاری شخصیت ها ضعیف عمل کرده است و دیالوگهای بازی کاملا نامفهوم هستند.

حرف آخر

بازی Graveyard Keeper دارای داستانی جذاب است اما متاسفانه به آن اشاره ویژه ای نشده است و آن را در طول گیم پلی ادامه ندادند. بازی از لحاظ گرافیک دارای طراحی های زیبا و دقیق است و پر جزییات به تصویر کشیده شده است. گم پلی بازی Graveyard Keeper و مراحل آن دارای قسمت های گسترده ای است و متنوع طراحی شده است. متاسفانه بازی از لحاظ صداگذاری شخصیت ها به خوبی عمل نکرده است و دارای اشکالات ریز و درشتی است که امیدواریم توسعه دهندگان این بازی آن را در آینده رفع کنند.

Verdict

The Graveyard Keeper game has a fascinating story but unfortunately it has not been mentioned specifically and did not continue to play during the gameplay. The game is graphically detailed and detailed, with detailed drawings. The loss of the Graveyard Keeper game and its stages are widespread and diverse. Unfortunately, the game does not work well in terms of sounding characters, and has some bugs that we hope the developers will eliminate in the future

7.4

نقاط قوت

  • گیم پلی جذاب
  • طراحی جلوه های بصری زیبا و دقیق

نقاط ضعف

  • داستان مبهم
  • باگ های عملکرد فنی بازی
  • صداگذاری ضعیف
  • اشکلات ریز و درشت گیم پلی
8 گرافیک
7.5 گیم پلی
7 داستان
7 موسیقی

ارسال دیدگاه