نقد و بررسی Hexologic

نقد و بررسی Hexologic

بازی Hexologic که به سراغش اومدیم یک بازی در سبک پازلی است که توسط  Mythic Owl طراحی شده است. بازی Hexologic برای پلتفرم های ios و اندروید و همچنین کامپیوتر عرضه شده است این بازی پازل جذاب و دوست داشتنی به تطبیق کاشی هایی که به شکل شش گوشه هستند می پردازد که بازی از لحاظ سبک از بازی معروف سودوکو الهام می گیرد این بازی دارای ۶۰ مرحله چالش انگیز و مهیج است شما باید نقاط در سه جهت ممکن وصل کنید تا مجموعه آنها با داده های مجموعه در لبه آن تطبیق پیدا کند در شروع بازی پازل خیلی راحت شروع میشود تا رسیدن شما مرحله ۳۰
پازل های بازی از لحاظ شکلی دستخوش تغییر می شود و چالش انگیز تر و سخت تر می شود ۶۰ مرحله بازی به چهار قسمت تقسیم می‌شوند که بازی کلمات نام دارند با گیم‌پلی های متفاوت ارائه می شوند.

رنگ پس زمینه بازی Hexologic بیشتر دارای رنگ های آرامش دهنده است  و انگار با مداد رنگی آن را نقاشی کرده اند. این رنگ ها هنگام رفتن به مرحله های دیگر از پازل بیشتر نمایش داده می شوند و مراحل این پازل ها دارای پس زمینه کمی نامرئی هستند موسیقی بازی Hexologic دارای اتمسفر کاملاً تطبیق خورده با بازی است همچنین کنترل کردن قطعه های پاسخ کاملا لذتبخش است به خصوص به دلیل استفاده از لمس کردن صفحه نمایش و کنترل آنها به صورت دستی است با کلیک کردن بر روی هر یک از کاشی های چند ضلعی به چرخش آن ها به صورت خیلی سریع می انجامد تا شما بتوانید جنبه‌های دیگر انجام پازل را بررسی کنید تغییر رنگ مرزهای کاشی های پازل از سفید به سبز به شما نشان می دهد که در راه حل کردن پازل ورست حل کردن آن درست قدم می گذارید با وجود ۶۰ مرحله چالش برانگیز بازی آنها هیچ وقت به دلیل استفاده از اتمسفر موسیقی فوق‌العاده خسته کننده و کسل کننده به نظر نمی آیند.

بزرگترین معضلی که در بازی Hexologic به چشم می آید زود تمام شدن مراحل بازی است. بازی Hexologic از آن دسته بازی هایی است که شما در اوقات فراغت تان می توانید به آن توجه کنید و به سراغ آن بیایید، موقعی که در مترو منتظر رسیدن به مقصد هستید، موقعی که منتظر تعطیل شدن کودکتان از مدرسه هستید و یا… این بازی برای هر سنی قابل بازی است گیم پلی ۶۰ مرحله یک بازی فقط و فقط بین دو یا سه ساعت به طول می انجامد
امیدوارم در آینده و آپدیت های بیشتری برای این بازی در پیش رو برای آن بگذارند و یا حداقل از ادیتور مراحل در آپدیت های پیش رو استفاده کنند.

گیم پلی بازی Hexologic در طول مراحل کاملا لذت بخش است و بیشتر پازل ها به سادگی حل می شدند اما مراحل آخر بازی کاملا چالش برانگیز است و نیاز به تفکر را دارد بازی از لحاظ موسیقی جلوه های بصری و گرافیک و روان بودن گیم پلی بد تا طراحی مراحل به خوبی کار کرده است اما دارای گیم پلی با ساعتهای فوق العاده کمی است که می توان آن را یک مشکل بزرگ از این بازی خطاب کرد.بازی Hexologic یک بازی پازل تسکین دهنده مغز است و در طول گیم پلی مراحل خود مغز شما را به چالش می کشد و به طریقی مغز شما را جادو می کند.

مراحل بازی Hexologic طوری طراحی شده است که بعد از انجام هر مرحله شما بیشتر علاقه مند و تشویق برای انجام این بازی می شوید و دوست دارید این بازی را هرچه سریع‌تر تمام کنید مراحل این بازی به گیم پلی بازی کانال ظریف و خوب طراحی شده است به خصوص جلوه های بصری بازی که با رنگ های منحصر به فرد خود حرفی برای گفتن دارند هیچ گاه خسته کننده به نظر نمی رسند به خصوص موسیقی بازی که در هر مرحله گوش شما را نوازش می کند.

تکمیل بازی با سخت تر شدن مراحل گیم‌پلی آن با بعضی از کاشی های سنگی شبکه بودن برخی کاشی ها و تقسیم شدن متعدد شدن آنها
بازیکنی پیچیده می شود همچنین رنگ های بازی در افزایش زمان شامل تغییراتی می شود.

حرف آخر

این بازی سر سبک پازلی بین بازی های این سبک حرفی برای گفتن دارد. موسیقی خوب این بازی از جمله نکاتی است که تسکین دهنده است. رهنگ های خالص و جذاب کاربرده شده در بازی و جلوه های بصری خوب از نقاط قوت بازی است. همچنین گیم پلی چلاش برانگیز و تعامل با مغز و آروم کردن حالت روحی آدم میتونه امتیازی مثبتی برای این بازی باشه. تنها مشکلی که این بازی به همراه خودش داشت این که دارای گیم پلی ۲ یا نهایتا ۳ ساعته است که برای یک بازی واقعا کم به حساب میاد. امیدوارم در آپدیت های پیش رو این بازی مراحل بازی بیشتر و طولانی تر شوند.

Verdict

This puzzle game in the style of Pascale has a lot to say about the game. The good music of this game is one of the soothing things. The pure and engaging races used in the game and good visual effects are the strengths of the game. Also, the cheaty gameplay and brain interaction and humorous humor can be a positive development for the game. The only problem with this game was that it had a gameplay of 2 or, finally, 3 hours, which is really a low for a game. Hopefully this game will get more and longer in the upcoming updates

7.8

نقاط قوت

  • گرافیک خوب و قابل قبول
  • ایده جالب بازی
  • تم خوب بازی

نقاط ضعف

  • نبود بخش داستانی قوی در بازی
  • نبود موسیقی های بهتر
  • مشکلات فنی ریز
8.5 گرافیک
8 گیم پلی
7 داستان
7.5 موسیقی

ارسال دیدگاه