نقد و بررسی Slay the Spire

نقد و بررسی Slay the Spire

کشتن Spire یکی از آن بازی ها است که در آن من خودم را به تنهایی روی میزم نشسته بودم و فقط بازی می کردم. نه به خاطر آن است که فوق العاده خنده دار است – هرچند که برخورد آن ها به خوبی نوشته می شود، اما چون برخی از کارت های ترکیبی که راه خود را به دست من گذاشته بودند، فقط می افتادند و نتیجه کاملا هیجان بود. من نمی توانم کمک کنم، اما می خندم، زیرا پیروزی و یا از دست دادن، این دسته کوچک موسیقی جاز ممکن است هرگز دوباره نشان داده نشود. اما پسر، انفجار در حال حاضر بود.  به سراغ نقد و بررسی بازی Slay the Spire از تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای Gamingles برویم.

در اینجا یک ترکیب ژانر است که احتمالا قبل از آن دیده اید: Slay Spire یک خزنده سیاه چال انداختن روگولیک است. آن را برای یک بازی ساخت عرشه مانند Hearthstone یا Magic اشتباه نکنید: Gathering؛ به جای آن، شما یکی از سه شخصیت متفاوت و اما به همان اندازه هیجان انگیز را با استخر های کارت منحصر به فرد انتخاب می کنید و با یک عرشه فوق العاده اساسی شروع می کنید. همانطور که شما راه خود را تا کار اسپیر کار می کنید، شما با هیولاهای به طور فزاینده ای دشوار مبارزه برای به دست آوردن انتخاب تصادفی از کارت های جدید که به آرامی عرشه خود را به چیزی بهتر ساخت.

به عنوان یک roguelike، اجرا، که در آن شما آن را تمام راه را به بالا تنها حدود یک ساعت طول می کشد، به ضرب و شتم اسپیر یک حلقه اعتیاد آور از کارت های انتخاب، درک چگونگی خوب آنها، اغلب در حال مرگ، و سپس گرفتن آن سخت – دانش را با شما به اجرا گذاشته است. به غیر از باز کردن چند کارت جدید و مجموعه های Relics به عنوان بازی شما، هرگز در واقع از یک اجرا به دیگری قوی تر نمی شود. شما فقط می توانید دقیق تر و سریع تر تصمیم بگیرید که چه چیزی مفید یا مفید خواهد بود و آزمایش یکی از بخش های مورد علاقه من است.

این می تواند به همان اندازه ساده باشد که شما انتخاب می کنید که کارت حمله یا کارت دفاع را بازی کنید. دانستن زمانی که شما می توانید چندین امتیاز از آسیب را برای چندین خودتان اعمال کنید، یک معامله بزرگ در گرمای نبرد نیست، اما این می تواند در بلند مدت به همان اندازه که Spire شما را خراب می کند، تفاوت ایجاد کند. این تصمیمات کمی فریب آور مهم هستند و به ندرت یک انتخاب عینی “درست” وجود دارد که فرصت زیادی برای پیدا کردن سبک بازی شخصی شما را فراهم می کند.

از بین بردن Spire، شما را با یک تایمر عجله به عنوان شما را به آن تماس های سخت و یا عجله، بنابراین اعتماد به نفس من در واقع از هر اجرا نشدن از آن رشد کرده است. با در نظر گرفتن زمان مناسبی که بدون نیاز به فشار به آن نیاز بود، در اوایل مفید بود، و کشیدن عرشه یا دور انداختن صفحه حتی ممکن است این عمل را در حین حریف خود متوقف کند. اما انیمیشن های ساده برای بازی کردن کارت ها هنوز هم رضایت بخش هستند، و من می توانم برخی از روشن شدن رعد و برق سریع هنگامی که من راحت تر.

در حالی که شخصیت های موجود تقریبا با برخی از آرکه تایپ های عمومی RPG مطابقت دارند – Ironclad جنگجو است، Silent سرکش است، و Defect نوعی مانند یک مکعب با پیچ و تاب و بی مکانیکی مکانیکی است – آنها هر کدام سبک های بازی قابل اجرا دارند که می توانید آنها را امتحان کنید برای ساختن عرشه خود در اطراف. به عنوان مثال، Silent می تواند حملاتی را انجام دهد که اثر سمی را روی دشمنان قرار می دهد که پس از آن می توانید با کارت های ناقص تکرار شود یا پشت سر بگذارید، اما استخر کارت نیز از یک عرشه ساخته شده در اطراف تولید شمار کارت های حمله رایگان Shiv پشتیبانی می کند و سپس با دیگر اثرات.

هنگامی که تصمیم به کشیدن سبک خاصی می کنید، احساس فوق العاده ای می کنید و می توانید تمام قطعات فشاری را که امید داشتید پیدا کنید، از بین بردن دشمنان با همکاری هایی که به طور خاص برای یکدیگر طراحی شده اند، پیدا کنید. اما شما همیشه خیلی خوش شانس نیستید، و چالش جالب و همیشه در حال تغییر Slay the Spire این است که چگونه استراتژی خود را با توجه به اینکه کارتها در واقع برای شما در طول مسیر ارائه می شوند، تطبیق دهید. و در حالی که می تواند به طور جدی برای ساخت یک برنامه خاص بسازد و هرگز کارت اصلی را که نیاز به انجام آن به طور کامل کار نکند، مشاهده نکنید، استفاده از این برنامه های کوتاه مدت این است که برای از بین بردن خسارت ناخوشایند خیلی سخت نیست و دوباره امتحان کنید.

در خارج از کارت، شما همچنین می توانید معجون های مصرفی را پیدا کنید که باعث افزایش موقت می شوند، اما واقعا جذاب و جذاب هستند Relics. آنها می توانند در قفس ها و از ضرب و شتم کارفرمایان یا دشمنان ویژه نخبگان پیدا شوند و مزایای دائمی (و اغلب قابل توجهی) را ارائه می دهند. بعضی از آنها به عنوان یک افزایش دائمی حملات ساده هستند، در حالی که دیگران کارهایی مانند اتفاقی که هر یک از کارتهای کارت را انجام می دهند، تصادفی می کنند. هر چه بیشتر دارید، همه چیز بدتر می شود. من دوست داشتم که بسیاری از آنها دارای نقاط ضعف و قوت خود هستند، مانند آثاری که مانا را افزایش می دهند، شما باید کارت های خود را صرف هزینه های ناتوانی و یا به دست آوردن طلا کنید، و به شمول تصمیمات دشوار خود اضافه کنید.

خارج از یادگیری چه عناصر انتخاب و چه کارت بازی، آن را نیز سرگرم کننده برای کشف Slay هیولا و کارفرمایان اسپیر بود. سبک هنری یک میلیون نفوذ متفاوت را که به وضوح از Dungeons & Dragons، Cthulhu الهام گرفته شده است ترکیب می کند و خیلی چیزهای دیگر را به عنوان چیز خاصی جای می دهد. در نتیجه، شما همه چیز را از شکارچیان هیولا به اسلحه های وحشت زده به پرندگان عجیب و غریب مبارزه می کنید. هر یک از پازل های روی حیله و تزویر است که به تنهایی میتواند با انواع حملات و توانایی های منحصر به فرد بازی کند. از آنجا که تقریبا همیشه می توانید ببینید که دشمن بعد چه خواهد کرد – آیا آن حمله، دفاع و یا استفاده از نوعی buff یا debuff است – شما فرصت را به لحاظ استراتژیک زمانی که حرکت خود را در برابر برنامه های خود قرار داده اید.

دشمنان به طور تصادفی در یک نقشه ساده سیاه و سفید سرگرم کننده توزیع شده اند که به سه عمل اصلی تقسیم شده اند و هنگامی که شما به سمت بالا حرکت می کنید، آنها سخت تر و متنوع تر می شوند. با وجود این اتفاقی، مدتها قبل از اینکه بسیاری از آنها را تشخیص دهم خیلی طول کشید، که در نهایت – در مورد من بعد از دوازده ساعت – آغاز می شود که ریل ها احساس کمی شباهت دارند. من آرزو می کنم تنوع کمی وجود داشته باشد، به ویژه هنگامی که به استفاده مجدد از دشمنان اولیه در گروه های بعد از آن می آید. اما، از سوی دیگر، من نیز دوست داشتم یاد بگیرم که چگونه می توانم مقابله با آنچه که من می دانستم بود، و چالش های غیر قابل انهدام آن دشمنان مطرح بود، به اندازه کافی برای نگه داشتن چیزهای تازه برای مدت طولانی.

خوشبختانه، اکنون که من آن را بیرون و بیرون آموختم، Slay Spire مقدار زیادی دارد که چیزها را لرزاند و من را سرگرم نگه دارد. یک حالت صعود روزانه وجود دارد که هر روز تعدادی از کاراکترهای حیرت انگیز را به یک مجموعه از مجموعه اضافه می کند، و شما می توانید نمره خود را به دیگران در یک لیست آنلاین مقایسه کنید. همچنین ۲۰ سطح دشواری افزایش Ascension وجود دارد اگر همه چیز شروع به دریافت بیش از حد آسان کند، هر یک از آنها به آرامی یک لایه جدید اضافه می کند تا شما را به عنوان افزایش سلامت رئیس و یا مجبور کردن شما برای مبارزه با دو نفر در پایان هر عمل اضافه کند. اما حتی بدون این همه، ضرب و شتم رئیس نهایی تغییر ناپذیر در Slay نهایی چهارم نهایی Spire در هر گونه مشکل است وظیفه بسیار بلند است و احتمالا شما را به تعقیب خط پایان برای چندین ساعت.

حرف آخر

قتل اسپای طول می کشد برخی از بهترین بخش از بازی های deckbuilding، roguelikes، و خزنده ها سیاه چال و آنها را به یک بسته کاملا جدید و بسیار رضایت بخش مخلوط می کند. این آزمایشات را تشویق می کند، زمان را برای اشتباه به شما می دهد، و به شما به شدت به چالش می کشد، به عنوان راه خود را از طریق طبقه بعد از سرگرم کننده، مبارزه با پازل مانند حرکت می کند. این یک ایده خیلی خوب است که از ده ها بازی مانند آن قبل از اینکه حتی دسترسی اولیه را ترک کند الهام گرفته است، اما اعدام شده است به طوری که هیچ یک از آنها حتی نزدیک به مطابقت آن نیست.

verdict

Slay the Spire takes some of the best parts of deckbuilding games, roguelikes, and dungeon crawlers and mixes them into a wholly new and extremely satisfying package. It encourages experimentation, gives you time to make mistakes, and will challenge you immensely as you navigate your way through floor after floor of entertaining, puzzle-like fights. It’s an idea so good that it’s inspired a dozen games like it before it even left early access, but is executed so well that none of them even come close to matching it

8.9

نقاط قوت

  • بسیار رضایت بخش
  • یک بسته کاملا جدید
  • سرگرم کننده

نقاط ضعف

  • قتل اسپای طول می کشد
9.5 گرافیک
9 گیم پلی
9 داستان
8 موسیقی

ارسال دیدگاه