نقد و بررسی The Adventures of Bertram Fiddle: Episode 1: A Dreadly Business

نقد و بررسی The Adventures of Bertram Fiddle: Episode 1: A Dreadly Business

امروز سراغ نقد و بررسی بازی The Adventures of Bertram Fiddle: Episode 1: A Dreadly Business رفتیم. این بازی که در اسمش به کلمه ماجراجویی اشاره داره اما بیشتر از سبک بازی های پازلی به حساب میاد و همچنین گیم پلی اون به صورت اشاره و کلیک کردن هست داستان بازی به مردی به اسم Bertram اشاره داره که سعی در دنبال یک قاتل  بدنام داره که سگ زن اون را به اسم Foofy دزدیده و با خودش برده. شما باید در نقش اون به این تعقیب گریز در این ماجراجویی بپردازید این بازی از یک  مکان نمای صفحه نمایش استغاده میکند که توسط اون می تونید به  صحبت با افراد جمع آوری آیتم ها و حل کردن پازل های ساده بپردازید.

. یکی از ویژگی های خیلی خوب بازی The Adventures of Bertram Fiddle: Episode 1: A Dreadly Business جلوه های بصری بازی است که به طور کارتونی طراحی شده است.  یکی از نقاط قوت دیگر بازی صداگذاری شخصیت های بازی است یکی از چیزهایی که در بخش داستانی بازی به چشم می خورد حضور شخصیت شرلوک هلمز در این بازی است که به صورت خیلی جدی و جااب طراحی شده است.  یکی از آثار های کمدی این بازی اسم های کاراکتر های این اثر خیلی عجیب و غریب است.  برای مثال Lady ‌Ravisham یکی از کاراکترهای بازی به پرداختن جوک های خیلی خنده داری می‌پردازد.  در ابتدا یک پلی بازی آموزش تحت عنوان گیم پلی و مکانیک بازی به کاربر ارائه می شود.  یکی از ویژگی های گیم پلی بازی نگه داشتن دکمه اکشن است که با انجام این کار شما قادر به دیدن اشیا و یا افرادی خواهید بود که بتوانید با آنها تعامل داشته باشید این ویژگی برای مکان های تاریک بازی خیلی کاربردی به نظر می آید.

قسمت اول از این سری بازی The Adventures of Bertram Fiddle به چهار فصل تقسیم میشه که هر فصل دارای ۱۵ تا ۳۰ دقیقه گیم پلی بازی است با وجود کوتاهی بازی در بخش گیم پلی دارای شخصیت پردازی خوب و دیالوگ های به یاد ماندنی و حتی خنده‌دار است.  برای حل پازل های بازی طرفداران بازی های اشاره و کلیک  مطمئناً به این بازی علاقه مند خواهند شد. پازل های بازی قابلیت به چالش کشیدن فرد را دارند که سرگرم کننده است و هیچ وقت برای کاربر به جرات می‌توان گفت خسته کننده نمیشود هر چند مقداری عنوان پیچیدگی در حل پازل لازمه وجود چالش اون پازل به حساب میاد و لازمه این بازی مهیج است.

این بازی از لحاظ محتوا در رده بالایی قرار می گیرد که هر فصل به فصل در آن می توان دید. بازی The Adventures of Bertram Fiddle: Episode 1: A Dreadly Business دارای پازل های هوشمندی است. نیازمند توجه افراد برای حل آنهاست اما این پازل ها خیلی پیچیده نیستند و شما حتی با با جابجایی هر شی یا اشیائی که در بازی وجود دارد به حل این پازل ها بپردازید.  بخش هایی از بازی  واقعا خسته کننده به نظر می رسند مثل بخش که پلیر بازی باید در یک مسابقه کوچک شرکت کند و حریف مسابقه در اول مسابقه از شما جلوتر است و  بازیکنان با بالا و پایین پریدن برطرف کردن موانع با کمک Fiddle می پردازند. به هر حال حتی این بخش بازی که نسبتا خسته کننده به نظر می رسد با این حال خنده دار هم هست که چه بخواهید و چه نخواهید باید از اون خوشتون بیاد و باید به اون بخش بپردازید.

بازی The Adventures of Bertram Fiddle: Episode 1: A Dreadly Business با وجود تمام سادگی هایی که دارهدر زمینه صدا و ظاهر خوب به نظر میرسه صداگذاری شخصیت های بازی به خوبی انجام شده و به رشد این بازی خیلی کمک خوبی کرده و همچنین از نظر جلوه های بصری این بازی شما با قدم گذاشتن در هر یک از مکان های بازی متوجه جزئیات دقیق و بالا اشیا و یا آیتم های دیگر بازی خواهید شد. برای پیدا کردن دکتر واتسون و شرلوک هلمز شما باید به باشگاه  ماجرای بروید آنها را پیدا کنید آنها در پیدا کردن سرنخ هایی از قاتل بازی به شما کمک خواهد بود.

حرف آخر

بازی The Adventures of Bertram Fiddle: Episode 1: A Dreadly Businessنفس تازه ای در بازی های سبک شاره و کلیک است. بر خلاف پازلهای نسبتا سختی که دارد از گرافیک ساده و خوبی برخوردار است و جلوه های بصری بازی در هر نقطه از بازی جزئیات زیادی راه به همراه دارد همچنین بازی از لحاظ صداگذاری شخصیت های بازی از کیفیت خوبی برخوردار است. سیستم گیم پلی بازی نیز به طور ساده و روان طراحی شده است که یکی از نقاط قوت بازی است.

Verdict

The Adventures of Bertram Fiddle: Episode 1: The A Dreadly Business is a fresh breath of flattering and cute gameplay. Contrary to the relatively difficult puzzles, it has a simple and good graphics, and the visual effects of the game anywhere in the game play a great deal of detail. The game also has the quality of sounding the character of the game. The gameplay system is also streamlined, which is one of the strengths of the game

 

8.3

نقاط قوت

  • جلوه های بصری پر جزییات
  • صداگذاری خوب

نقاط ضعف

  • گرافیک ساده
  • پازل های نسبتا خسته کننده
8.5 گرافیک
8 گیم پلی
8.5 داستان
8 موسیقی

ارسال دیدگاه