نقد و بررسی The Last Door

نقد و بررسی The Last Door

دز زمان های دور اکثر بازی های خوب و و پخته عنوان های بزرگی مانند MGS بودند که ناشران بزرگی به همراه خود داشتند که ماه ها و سال ها روی آن ها وقت گذاشته می شد و پول های بزرگی برای آن ها خرج می شد. عنوان های کوجک جایی در آرت گیم ها (گیم های هنری) نداشتند و اکثر بازی ها  خوب در دست استودیو ها و ناشران بزرگ بود. ولی به مرور ناشراان بزرگ به علت ماندن در نقطه ی امن، بازی های چند نفره، و پول بیشتر تمرکز خود را از بازی های هنری و پر محتوا برداشتند و آرت گیم های خوب و اوریجینال جای خود را به بازی های صرفا سرگرم کننده و بدون محتوا دادند. درحال حاضر داستان متفاوت شده و با پیدا شدن موتور های بازی سازی ویزارد تر و فعالین این عرصه گه گداری بازی های کوچک که از استودیو و ناشران کوچک آمده اند حرفای بزرگ و ایده های نو و واویجینال خود را به همراه دارند. این بازی ها با مخاطب کمتر ولی از لحاظ کیفیت یک سر و گردن از بازی های AAA بهتر هستند. یکی از این بازی های Thl last door است که توسط استودیوی “آشپزخانه ی بازی ” یا THA GAME KITCHEN ساخته شده است و توسط فونیکس آنلاین پایلشینگ به انتشار رسیده است.

عنوانی که برای تمام سیستم عامل های دسکتاپ Linux و windows Max  و تلفن های همراه ios,windows phon,android  منتشر شده است. The Last Door Collectors Edition یک API کوچک ولی با کیفیت است که ارزش بازی کردن دارد. با من و گیمینگلس برای نقد و بررسی The Last Door Collectors Edition همراه باشید…

معمولا در بازی ها ماجراجویی، داستان و شخصیت ها بخش اصلی بازی هستند و اثرات پر رنگی بر روی کیفیت بازی می گذارند. The Last Door Collectors Edition هم از این قاعده پیروی می کند و شخصیت و داستان نقش مهمی در آن و در آن دارد.

داستان The Last Door Collectors Edition در زمان ویکتوریا(انگلیس قدیم)  اتفاق می افتد. دوره ای که صدای ارابه ها و پوشش خاص لباس های مخصوص خود را داشت. طراحان درک کاملی از آن زمان داشته اند.

اینتروی بازی با نمایش مقداری نوشته شروع می شود. سپس شما کنترل مردی را بر عهد  میگیرید که باید چند کار کوچک انجام بدهید. سپس باید تماشا کننده ی اعدام او باشید!به همین عجیبی! به همین سادگی! بازی بعد از این اتفاق رسما شروع خواهد شد.

بعد از تیتراژ اولیه داستان به ذهن شما بسیار آرام تزریق می شود. بعد از فرد قبلی شما در نقش یک آنسان جدید به نام جرمیاه دویت قرار میگیرد که ما آن را از این به بعد اختصارا دویت صدا میکتیم.

نامه ی مرموزی دیوت را ایجاب می کند که آماده شد و به سفر برای دیدن دوست قدیمی اش به نام آنتونی بیچ ورث برود. در طول داستان شما اتفاقات غیر قابل پیش بینی زیادی را تجربه می کنید.

بهترین اتفاق بازی اپیزودی بودن انتشار بازی است. یعنی بازی به صورت سریالی عرضه می شود و شما در پایان هر قسمت تشنه ی قسمت بعدی خواهید شد. تا حالا فقط فصل اول بازی(۴ قسمت اول) از استیم منتشر شده است که فصلل دوم آن هم می توانید پیش خرید یا Pre order کنید. نسخه The Last Door Collectors Editionشامل چهار قسمت است که در حال حاضر فقط یک قسمت آن انتشار یافته است.

در فصل اول به کتابخانه خانه، به مدرسه ی قدیمی خودتان، کلیسا و خیلی مکان های جالب دیگر سر می زنید و در هر مکان اتفاق های جدیدی برای شما می افتد.  در این مکان های با دیدن افراد مختلف و ارتباط با آن ها بسیاری از سوال های شما که در بازی برایتان به وجود آمده است پاسخ داده می شود.  The Last Door Collectors Edition آرام آرام سوال های شما را جواب می دهد. ولی این طور فکر نکنید که شما بدون هدف باقی می مانید. با پاسخ هر سوال چندین سوال جدیدی برای شما به وجود می آید که باید در ادامه ی بازی به دنبال جواب باشید. بازی شما را با کلی سوال در انتظار فصل دوم منتظر میگذارد. به همین بی رحمی! بعد با کلی سوال و حیرت از داستان منتظر می شینید و تا فصل بعدی بازی انتشار پیدا کند.

گیم پلی

بازی های این سبک مثل The Last Door Collectors Edition کلا از دو قسمت اصلی در روند بازی پیروی می کنند: اول ارتباط با محیط و ترکیب کردن اشیای اطراف باریحل مسائل  و دوم حل مسائل با استفاده از اشیا.

دویت می تواند در محیط بگردد و اشیا مورد نیاز خود را پیدا کند و با ترکیب آن ها و  با استفاده درست و به جا از آن ها مسائل را حل کند، جواب های خود را پیدا کند و بازی را به جلو ببرد. مثلا در یکی از معما ها باید مسیر را روشن می کردید که با پیدا کردن نفت و تصفیه ی آن و ریختن ان د فانوس مسیر مورد نیاز خود را روشن کنید. اصلی ترین بخش روند بازی معما ها و دست و پنجه نرم کردن با آن ها است. باید محیط را به خوبی جست و جو کنید و یادداشت ها را بخوانید تا بتوانید به خوبی تجزیه و تحلیل کنید تا معما های سخت The Last Door Collectors Edition را پاسخ دهید.

USER InterFace بازی یا همان رابط کاربری بسیار سیمپل و ساده است و به راحتی می توانید بازی کنید. همه چیز در یک نوار در زیر صفحه است. بعد از برخورد با هر معما می توانید آن ها را ترکیب کنید و ابزار مورد نیاز خود را به دست  آورید و به جل بروید. در زمینه روند بازی(game play) این بازی هیچ چیزی کم ندارد و شما را مجاب می کند که بازی را ادامه دهید و از تک تک معماها و داستانش لذت ببرید.

گرافیک بازی

عناوینی که در عصر motion capturing خارق‌العاده، موتور های بازی سازی قوی و جزئیات دقیق و فراوان، با سبک گرافیکیpixel  Art  وارد بازار می شوند دو باز خورد دارند: یک عده از نوستالوژیک و کلاسیک بودن بازی لذت می برند و عده ای دیگر که The Last Door Collectors Edition را عقب مانده می دانند و می گویند در حد الان نیست و به درد نخور است!

اگر از طرفداران سبک Pixel Art نیستید این بازی بازی شما نیست. The Last Door Collectors Editionباری افرادی است که از سبک Pexel Art و ماجراجویی کلاسیک لذت میبرند.

در غیر این صورت از The Last Door Collectors Edition لذت خواهید برد. بازی دارای تم دارک و منحصر به فرد خود است که در آن حاله های از نور از پنجره ها وارد  ساختمان می شود. تنها مشکل بازی که از آن رنج می برد مشکل افت فریم یا اصلاحا Drop FPS است که احتمالا در فصل دوم سازندگان آن را رفع کنند.

موسیقی

موسیقی بازی هیچ حرفی واسه ی گفتن ندارد. در کلمات نمی شود توصیفش کرد. بسیار همخوان با تم حاکم بر بازی. ویالون عنصر اصلی موسیقی این بازی است که حس را به خوبی به شما منتقل می کند و گاهی وقت ها شاید از شدت احاسات بغض کنید. موسیقی این اثر هنری کار کارولس ویولا است.

 

سخن آخر

در کل The Last Door Collectors Edition یک عنوان کامل تقریبا بی نقص با داستان سرایی، گیم پلی، شخصیت پردازی، موسیقی و گرافیک است. که شما را ساعت ها مجذوب خود می کند و نمی گذارد از پای پلتفرم خود بلند شده و حتی وقتی هم بلند می شوید ذهن شما در آن حال و هوا می ماند. The Last Door Collectors Edition توانسته با نترسیدن از ایده های جدید و جسورانه اثری شگفت انگیر خلق کند که در پایان هر فصل ما را منتظر و تشنه ی فصل بعد بگذارد. اگثر طرفدار این سری از بازی ها هستید حتما The Last Door Collectors Edition را امتحان کنید.

verdict

In total, the game is a perfectly perfect title with storytelling, gameplay, personality, music and graphics. It fascinate you for hours and does not stand up from your platform platform, and even when you rise, your mind stays there. This game has made it possible, without fear of new and daring ideas, to create a spectacular work that will await us at the end of each season and thirst for the next season. Most fans of this series of games, be sure to try this game.

9.6

نقاط قوت

  • داستان سرایی قوی
  • تم و اتمسفر عالی
  • شخصیت پردازی عالی
  • موسیقی عالی
  • گیم پلی کلاسیک و عالی

نقاط ضعف

  • افت فریم گاهی اوقات
9 گرافیک
10 کیم پلی
9.5 داستان
10 موسیقی

ارسال دیدگاه