نقد و بررسی Void Bastards

نقد و بررسی Void Bastards

بازی Void Bastards در سبک شوتر اول شخص هست و  اتفاقات بازی در فضا رخ میده. شما در این بازی با سفینه های فضایی اکتشاف می کنید و برای منابع مورد نیاز به جستجو میپردازید تا سطح مهارت های شما افزایش پیدا کنه. سلاح الکتریکی بازی برای نابودی بعضی از دشمنان کافی است اما در مقابل آن هایی که از سپر استفاده می کنند حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد. بازی Void Bastards در هر مرحله شما رو مجبور به گرفتن تصمیمی می کند که ممکنه با هر توقف در یه سفینه رها شده اتفاق بیوفته این اتفاق های ناگهانی همه و همه موجب می شود هر مرحله چالش برانگیز و هیجان انگیز باشد.

داستان بازی Void Bastards ازین قرار است که شما رو در فضایی که موجوداتی در یک سفینه شخصی هستند قرار می دهد اما این سفینه به مهمانان خطرناک خود برای تعمیر سفینه و تکمیل سفر نهایی نیازمند است. از شما خواسته شده که هر سفینه ای رو برای آیتم های خاص جستجو کنید یا اجزایی رو پیدا کنید که توسط اونها سلاح ها یا ابزار هایی جدید بسازید که بهتون در مقابله و فرار با دشمنان متعدد چندش آور که از پاداش ها محافظت میکنند, کمک می کنه. این ها پاداش هایی هستند که در طول ۱۵ ساعت بازی در حالت یک نفره باهاشون رو به رو خواهید شد.

این بازی یک چیزی بین تیر اندازی اول شخص شگفت انگیز و در طرف دیگر یک ماجراجویی در جهانی بزرگ است.
سفینه ها در بازی نیازمند سوخت هستند حتی خود شما هم برای زنده موندن نیاز به پیدا کردن غذا دارید. هر دوی این مواد مصرفی در سفینه های اطراف شما قرار دارند. در حالی که شما می تونید خیلی دور از اونها یا ساکنان سفینه ها، پاداش های پر سود یا بهترین موارد مورد نیاز برای ارتقا رو پیدا کنید و قبل از تصمیم به رفتن به سفینه ها یا گدشتن از اونها بررسی کنید.

موارد مورد نیاز می توانند شامل هر چیزی حتی سیستم امنیتی باشند. این موارد کوچیک به امنیت سفینتون کمک شایانی می کنند و دشمنان رو از سفینه دور نگه میدارند. ارتقا آیتم ها در بازی در یک درخت به طور ساده و مختصر بهتون نشون داده میشه که چه چیزهایی برای ساخت یک آیتم جدید نیاز دارید.

Void Bastards به شما برای ارتقاء به طور مرتب پاداش می دهد. شما بعد از سفر های خطرناک به سفینه های دیگر، چیزی های جدید به دست خواهید آورد که نه تنها باعث می شود که هر مبارزه با سلاح های جدید و آیتم های جدید آسون تر بشه ، بلکه گزینه های بیشتری را برای مبارزه با انواع مختلف دشمنان به شما می دهد که با آنها مواجه خواهید شد.

در بازی Void Bastards کشتی های مختلفی وجود دارد که هر کدام دارای سبک ویژگی های خودش است این گوناگونی حتی در رنگ اتاق ها و تا نوع غارت های شما هم وجود دارد .

سفینه هایی که بر روی آنها سوار میشید دارای گزینه هایی برای استراتژی مبارزه هستند که از طریق ساخت و ساز بهره برداری می شوند به طور ساده قفل کردن درها به شما اجازه میده تله هایی بسازید که دشمنان تون توی دام بیفتند شما میتونید امنیت سیستم ها را فعال کنید و از اون ها برای جنگیدن استفاده کنید.

در بازی شما نیاز خواهید داشت مواد غذایی پیدا کنید، سوخت پیدا کنید، مهمات پیدا کنید و ساختن مواد اولیه و موارد مورد نیاز شما خیلی مهمه . مثلا هنگام رویارویی با دزدان‌دریایی فرار کردن از سفینه های نهنگ مانند آن ها باید یک راه برای از بین بردن آنها پیدا کنید. پیدا کردن جوایز و ساختن مواد اولیه ترجیح بیشتری نسبت به مبارزه دارد در حقیقت در بازی فقط یک راه برای ارتقاء هر موارد وجود دارد که یکی از راه های پیدا کردن آیتم ها در جسد دشمنان مرده معمولا به چشم می خوره در نهایت این بازخورد ها به شما کمک می کند که از تمام ترفند های سرگرم کننده در بازی استفاده کامل را ببرید و آنها را در اختیار داشته باشید.

در مواجه شدن با دشمنان این که چه سلاحی انتخاب میکنید و چقدر خوب از اون استفاده می کنید می تونه تفاوت زیادی را توی روند بازی واسه شما ایجاد کنه این بازی در اغلب لحظات این حس رو به وجود میاره و این لحظات بدون هیچ استثنایی و ناگهانی به وجود میان.

گیم پلی بازی به طوری که هر مرحله با خصوصیات مهم خودش بهتون نشون میده که دقیقاً شما قرار با چه چیزی روبرو بشید قبل از اینکه شما با دشمنان سرسخت و قوی مواجه بشید شما ممکنه که مقدار قابل توجهی از مهمات بازی رو در اختیار بگیرید شما اسلحه های مختلفی را برای مواجه شدن با دشمن های نوع مختلف در اختیار دارید ولی شما فقط میتونید یک اسلحه از سه دسته مورد نظر را انتخاب کنید . ساختن موارد جدید خیلی ساده است یک درخت ارتقاء ساده و مختصر به شما نشون میده که دقیقاً چه چیزی برای ساخت یک آیتم جدید نیاز دارید و به همین طریق شما باید به مواردی که برای ارتقا هست توجه ویژه ای کنید.

در مقابل شما باید تمام مهارت های لازم را آموزش ببینید و و در مقابل انواع دشمنان از آنها استفاده کنید برای مثال patients اونا میتونن دونه دونه کشته بشن اما این کار مهمات خیلی زیادی را مصرف می کند. پس بهتره که به راحتی یک نارنجک توی اتاق بندازیم و در رو روی اونها ببندیم آنها قادر به بازکردن در و فرار کردن نیستند چون دست ندارد!!

حرف آخر

بازی Void Bastards از گرافیک خوبی پشتیبانی میکنه و جلوه های بصری اون خودشو به رخ میکشه . گیم پلی بازی فوق العاده چالش برانگیزه و ساعت ها گیم پلی سرگرم کننده در اختیارتون قرار میده. موسیقی بازی از نکاتی هست که خیلی بهش توجه نشده و گاهی میتونه آزار دهنده باشه.

Verdict

Void Bastards supports good graphics and visual effects. A fantastic challenge gameplay and it has hours of fun gameplay. The music of .the game is one that does not pay much attention to it and can sometimes be annoying

8.3

نقاط قوت

  • گرافیک خوب
  • گیم پلی چالش برانگیز

نقاط ضعف

  • باگ دوربین
  • موسیقی متوسط و تکراری
9 گرافیک
8.5 گیم پلی
8 داستان
7.5 موسیقی

ارسال دیدگاه