نقد و بررسی Jack Axe

نقد و بررسی Jack Axe

بازی Jack Axe توسط Keybol games و Neon doctrine توسعه یافته و یک پلتفرم جدید در عرصه بازی های دو بعدی را معرفی کرده‌اند. این بازی به صورت انفرادی یا co-op قابل بازی است. این عنوان مانند ژانرهای کلاسیک عمل می‌کند‌، شاهد تجربه‌ای هیجان‌انگیز و شاید هم خسته کننده در این بازی هستیم که ما را به یاد بازی‌های زمان کودکی خود می‌اندازد. به خواندن این نقد و بررسی ادامه دهید تا ببینیم این بازی به پتانسیل‌هایی که دارد عمل می‌کند یا خیر.

 

داستان

با بد شروع و با خوب تمام می‌کنیم، یکی از مشکلاتی که خیلی از بازیکنان از آن انتقاد کردن، کوتاه بودن سیر داستانی این بازی بود. این بازی راجب جک و خاهرانش است. آیا این بازی یک بازی احساسی است؟ خیر، در نگاه اول فک میکنین جک اسم یک پسر است اما شخصیت اصلی داستان که از اساطیر فیلیپینی و اسکاندیناوی الهام گرفته شده در واقع یک زن است که در دنیای اساطیری این بازی به دنبال شکست شیاطین است! جک به عنوان یک زن باید ثابت کند که میتواند مانند یک مرد دلیر و شجاع باشد و با تبر نفرین شده خود به جنگ دشمنان شیاطینی داستان برود و چالش های متفاوت را تجربه کند. اگر می‌خواهید به جک در این مسیر پر و پیچ خم کمک کنید حتما این بازی را تجربه کنید!

گیم پلی

همانطور که گفتیم در حالی که کنترل‌های دو بعدی آشنا در طول بازی استفاده می‌شوند، مانند تمامی بازی‌ها چالش‌های مختلفی در آن وجود دارد. به طور کلی کنترل ها شامل پرش و بالا و پایین رفتن در این بازی می‌شود، جایی که می‌توانید پرش‌های زیادی انجام دهید، جهش کنید و خودتان را به سمت تبر خود در هوا بکشید. اما چیزی که این بازی را از سایرین در ژانر متمایز می کند این است که وقتی تبر خود را به هر جهتی پرتاب می کنید، می توانید خود را به سمت آن بکشید. این برای بالا رفتن از مناطق خاصی ضروری است، جایی که از دیوارها می پرید و تبر خود را به جایی که می خواهید شخصیت خود را بکشید پرتاب می کنید. قابلیت هایی که در طول بازی بسیار موثر بوده، شاید ساده باشد اما نیاز به تمرین و سرعت دارد.

البته باید ذکر کرد که در این بازی همه چیز مربوط به کوهنوردی و پریدن از مکان ها نیست، جک برای قوی تر کردن وسایل ها، باز کردن درها و دروازه‌ها با کلیدهای ویژه باید سکه ها و توکن های متعدد را دریافت کند تا بتواند سریع تر وارد درهای مختلف شده و گاه نیز نیاز است به مناطقی که قبلا کاوش کرده‌ است باز گردد. در این بازی چه شخصیت اصلی داستان جک و چه دشمنانش با یک ضربه کشته می شوند و اگر در این بازی کشته شوید به مسیر ذخیره قبلی خود بازگردانده خواهید شد. نقاط آبی رنگ در اطراف نقشه قرار گرفته اند که با استفاده از آن ها می توانید مسیر بازی را ذخیره کنید و همچنین می توانید به عنوان سفر سریع میان جهان ها از آن ها استفاده ببرید.

به طور تقریبی بازیکنان بین ۴ یا ۵ ساعت زمان نیاز دارند تا بازی را به طور کامل تمام کنند که نشان دهنده کوتاه بودن روند داستانی بازی است. این بازی تنوع مناسبی از چالش‌ها و طراحی سطح را ارائه می‌دهد. استفاده از موسیقی های کلاسیک و فانتزی که در این بازی قرار دارد قطعا شما را یاد گذشته ها خواهد انداخت. یکی از نکات بسیار مثبت این بازی این است که ‌رنگ های مختلف و متنوع که برای سطوح بازی طراحی شده است ، سطوح بازی را زنده نگه می‌دارد. البته باید به شما هشدار داد که سطوح و حرکات شخصیت‌ها با سرعت بسیار بیشتری نسبت به پلتفرمرهای دو بعدی معمولی پیش می‌روند. به همین خاطر است که زمان زیادی برای نشستن و غوطه ور شدن در مناظر نخواهید داشت!

حرف آخر

اگر بخاهیم بازی Jack Axe را در چند کلمه نقد کنیم می‌توانستیم بگوییم، از این بهتر هم می‌ شد!! مسلم است تمام بازی ها نقص‌های خاص خود را دارند و برای بازی Jack Axe قطعا می‌توان به روند داستانی بازی اشاره کرد که تیم توسعه دهنده بازی عملکرد بهتری می‌توانست نشان دهد تا بازیکنان ارتباط بهتری با دنیای بازی برقرار کنند. اما همچنان در صنعت بازی های دو بعدی میتوان آن را صاحب سبک اعلام کرد، محیط های جذاب، رنگارنگ و پویا به همراه چالش های بسیار درگیر کننده، همچنان هیجان انگیز و همچنان اعتیاد آور.

 

 

Verdict

If we wanted to criticize Jack Ax game in a few words, we could say, it would be even better !! Of course, all games have their own drawbacks, and for Jack Ax, we can definitely refer to the game’s storyline, which the game development team could have shown better so that players could better communicate with the game world. But still in the 2D game industry, it can be considered a style owner, attractive, colorful and dynamic environments with very engaging challenges, still exciting and still addictive.

 

7.5

نقاط قوت

  • چالش های خوب و درگیر کننده
  • محیطی جذاب، رنگارنگ و پویا
  • استفاده از گیم پلی جذاب برای کنترل شخصیت بازی

نقاط ضعف

  • روند داستانی ضعیف
7.5 گرافیک
9 گیم پلی
5.5 داستان
8 موسیقی