نقد و بررسی Legal Dungeon

نقد و بررسی Legal Dungeon

بازی Legal Dungeon از سری بازی های معمایی است که می تواند در مورد فعالیت های کاراگاهی تجربه ای جذاب باشد در ادامه با نقد و بررسی این بازی همراه باشید.

Legal Dungeon بازیی با سبک معمایی است که می تواند تجربه ای جذاب در حوزه ی داستان ها و معماهای پلیسی و فعالیت های کاراگاهی باشد.این بازی برای کسانی که علاقه مند به خواندن متن و دنبال کردن موضوع هایی مربوط به معماها و داستان های کاراگاهی نیستند اصلا بازی جذابی نخواهد بود.

بازی Legal Dungeon محیط و گرافیک بسیار ساده ای دارد اما محتوای نسبتاً عمیق تر این بازی تجربه متفاوتی را از سری بازی های معمایی داراست. شما این بازی را  می توانید با یک سیستم حداقلی و با وصل به اینترنت تجربه کنید. از آنجایی که هنگام تجربه این بازی بیشتر با جمله و متن سروکار دارید که از دیدگاهی میتوان گفت که این بازی شیوه ای بازی با متون  است و متون آن به زبان انگلیسی و کره ای است ، اگر روی  زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید بهتر است از تجربه این بازی منصرف شوید.

در طی تجربه این بازی شما با یک سری پروژه های مجرمانه و بازجویی ها و اسناد پلیسی رو به رو هستید . با معماهایی که خود این اسناد در رویارویی با وضعیت مجرمانه پرونده های پلیسی قرار دارد میتواند شما را به چالش بکشد. نحوه استفاده و بکارگیری شواهد موجود در طی حل پرونده ها ،که میزان مهارت شما را در تجربه این بازی نشان می دهد، میتواند تجربه بسیار جذابی باشد. گیمر باید حکم تحقیق را در مورد داستان هایی از جمله سرقت های کوچک گرفته  تا جرمی مثل قتل، در هشت شرایط کاملاً متفاوت قانونی ارزیابی و ارائه کند. Dungeon قانونی به گیمرها می آموزد که دستگیری و مجازات مجرمان ، جوهر اصلی امنیت جامعه است.

این بازی به جز برخی از مشخصات مجرم ها دارای شخصیت پردازیی آنچنانی نیست .شما با ماجراهای بازی کاملا به صورت انتزاعی روبه رو خواهید شد نه با یک سری درگیری ها و تنش های زیستی_تجربی از شخصیت های یک بازی که البته این موضوع می تواند Dungeon را به یک بازی خسته کننده تبدیل کند. موسیقی بازی نسبت به  گرافیک بسیار ساده آن از سطح بالاتری برخودار هست که البته محیط یک دست و ساده و بیروح بازی را قابل تحمل تر خواهد کرد از آن جهت که شما در محیط بازی تنها با متن و چند تا منو و نهایتاً یک گرفیک بسیار ساده که در یک آدمک پلیس و یک آدمک مجرم خلاصه شده است سروکار دارید.شاید با وجود گرافیک بالاتر و اضافه کردن تجزییات بیشتر به بازی ،که می توانست موجب ارتقاء ذهنیت گیمر در خصوص ساز و کار بازی باشد، تجربه بازی جذاب تر می بود. که البته این قضیه تغییری در هسته و محتوای پر ماجرای بازی ایجاد نخواهد کرد. بخشی از بازی که مربوط به اطلاعات پرونده هاست من جمله اطلاعات شخصی مجرم، اطلاعات مربوط به جرم های صورت گرفته و محاسبه ها، بازجویی ها و گفتگو های صورت گرفته بین مجرم و پلیس که باید به صورت آنلاین روی استیم بازی کرد تا بتوان به آنها دسترسی پیدا کرد که در خصوص این مورد Dungeon نسبت به بازی های معمایی دیگر متفاوت است.

روند بازی به این شیوه است که  شما پرونده هایی را که پلیس تحت نظر شما نوشته است مرور می کنید و سعی می کنید عوامل مختلفی را در مورد جرم ارزیابی کنید ، که در اصل خواندن مطلب های نوشته شده توسط دیگران به منظور نوشتن مطلبی که توسط دادستان خوانده خواهد شد را شامل می شود. اوج این گزارش در مصاحبه با مظنون در جایی است که شما با دفاع وی مخالفت یا حمایت می کنید. بسته به نحوه انجام مصاحبه ، موارد و نکته های گفته شده  به خودی خود مسیرهای انشعابی دارند. این شامل اثبات یا رد واقعیت ها یا تفسیر قانون میشود. در جریان پرونده شما ممکن است متهم را تبرئه کرده و ناخواسته توصیه کنید که کیفرخواست صادر نشود. استدلال شما ممکن است ناقص باشد به گونه ای که شما کیفرخواست را پیشنهاد می کنید ، که ممکن است منجر به محکومیت شود یا نشود ، اما این محکومیت همچنان می تواند در نهایت لغو شود.این نوع بررسی یک پرونده و انجام مشاهدات و تصمیمات می تواند دقیقاً همان تجربه ای باشد که انسان در واقعیت با آن روبه روست.

در طی روند تجربه این بازی ممکن است دیدگاهی نسبت به اجرای عدالت و پیگیری جرم و جنایات پیدا کنید. که البته با توجه به چالش های پیش رو در این بازی و تنش های ذهنی که در رویارویی با روند حل  پرونده های مجرمانه ایجاد میشود ممکن است راهی متفاوت با راه عدالت و قانون را پی بگیرید. گیمر ممکن است با رویارویی برخی پرونده ها تجربه ای واقعی نسبت به کار پلیس و نحوه ی برخورد او با برخی از معماهای پراکنده های مجرمانه احساس کند برای مثال شاید شما در پرونده ای که جواب آن واضح و مشخص و دمدست باشد با روی هم افتادن اسناد در دست پلیس و با  قرار گیری انباشت اطلاعات مختلف مربوط به پرونده  حل معما مشکل باشد و تا حدودی غیر ممکن و  ایجاد اضطراب کند، که این در خصوص کار پلیس تجربه ای بسیار واقعی است.

از جریان واضح مسیرهای داستانی و از بازجویی ها و گفت وگو های صورت گرفته تا روشی که بازی به شما امکان می دهد از هر جایی که قبلاً تمام کرده اید ادامه دهید ، بدیهی است که توسعه دهندگان Dungeon می خواستند شما با محتوای بازی درگیر باشید و باردیگر سراغ بازی بروید.

حرف آخر

اگر دنبال یک تجربه معمایی هستید Legal Dungeon را از دست ندهید.

verdict

If you’re looking for an experience of puzzle, don’t miss Legal Dungeon

5.3

نقاط قوت

  • پازل قوی
  • موسیقی خوب

نقاط ضعف

  • ضعف گرافیک
  • محیط ساده و بدون جلوه
  • ضعف قرارگیری ظاهر منو ها و گزینه ها
1 گرافیک
6 گیم پلی
8 داستان
6 موسیقی