نقد و بررسی Legal Dungeon

نقد و بررسی Legal Dungeon

بازی Legal Dungeon یک بازی شبیه سازی شده و در ژانر هیجان اگیز و راز الود است که توسط کشور کره طراحی شده است ، سازنده بازی فردی به نام somi است.این بازی در سال ۲۰۱۹ برای سیستم های رایانه شخصی و امسال سال ۲۰۲۱ برای کنسول دستی nintendo switch منتشر شده است.نسخه تازه منضشر شده بسیار جذاب تر نسخه قبلی است و اشکالات نسخه قبلی به طور کامل رفع شده است.طبق منابع معتبر اکثرا نظرات مثبت داشتن و بازخورد بسیاز خوبی داشته است و این بازی به چندین زبان در دسترس است .فضای مورد نیاز۲۲۵مگابایت و نیازمند رم ۲گیگایبایت است.

مطمعنا این بازی برای افرادی که مثل من عاشق بازی های هیجان انگیز ودر عین حال معمایی هستند به شدت توصیه میشود . این بازی بر اساس قوانین کشور کره و حل پرونده های جنایی طراحی شده است ، پس با بازی روبرو هستیم که باید براساس منطق یک پلیس کره ای بتوانیم پرونده های جنایی را حل کنیم . روند داستانی بازی بسیار جالب است شما باید پرونده هایی که در تحقیقات قبلی توسط همکارانتان جمع اوری شده است و همچنین  براساس تمام شواهدموجود و شهادت ها بررسی کنید و در اخر نتیجه گیری کنید.و در طول بازی ۸ پرونده باید حل کنید که هرکدام موضوعات متفاوت است. طراحی بصری و طراحی گرافیگی انچنانی ندارد البته باید به این نکته هم توجه داشت با اینکه بازی به این سبک طراحی شده ولی در حد مورد قبول رنگ بندی و طراحی بصری و گرافیگی جذابی دارد و خسته کننده نیست. خوب در اینجا سوالی که پیش می اید این است که این بازی جذابیت خاصی نداردو فقط باخوندن چندتا پرونده و تصمیم گیری و انتخاب گزینه بله یا خیر بازی تمام میشود .خوب در ابتدا من هم  همین دیدگاه را داشتم ولی وقتی بازی کردم ،متوجه شدم هیجان انگیز تر از آن چیزی است که فکرش را میکردم و کاملا فکرم اشتباه بوده و به قول معروف پیش داوری کردم ولی نکته جالب اینجاست اگر تصمیم اشتباهی بگیری وپرونده هارا به درستی و بافکر ودلایل محکم بررسی نکنی  مجازات میشوی . پس به راحتی نمی توان نتیجه گیری کرد و کاملا باید فکر شده و براساس دلایل محکم پرونده ها را حل کرد . واقعا این بازی حس یک دنیای واقعی پلیسی را القا میکند و به راحتی میتوان هیجانی واقعی را تجربه کرد.البته ممکن است برای افرادی که علاقه ای به این نوع سبک بازی های متنی و شبیه سازی شده باطراحی بصری ضعیف  کمی خسته کننده باشد .به طور کلی ایده این بازی بسیار نو و جدید است.

 

حرف اخر :

بازیLegal Dungeon یک بازی معمایی و هیجان انگیز وشبیه سازی شده است . بازی طراحی بصری جذب کننده ای ندارد اما این بازی فراتر از طراحی بصری است . این بازی ذهن بازیکن را مشغول میکند و محدودیت زمانی ندارد و ممکن است سیستم نوشتاری ترسناک به نظر بیاید .ولی مطمئن باشید اگر به حل معما علاقه دارید بازی جذابی درانتظار شماست .

Verdict

Legal Dungeon is an enigmatic, exciting and simulated game. The game does not have an attractive visual design, but this game is beyond visual design. This game occupies the player’s mind and has no time limit, and the writing system may seem scary. But rest assured, if you are interested in solving the puzzle, an attractive game is waiting for you.

 

7.8

نقاط قوت

  • بازی شبیه سازی شده قوی براساس پرونده های واقعی
  • هیجان انگیز
  • خلاقانه
  • طراحی بصری و گرافیگی قابل قبول

نقاط ضعف

  • سیستم نوشتاری غالب
  • اندکی خسته کننده
5.4 گرافیک
8.1 گیم پلی
9 داستان
8.5 موسیقی