نقد و بررسی Legal Dungeon

با سلام خدمت دوستان عزیز با نقد دیگری از وبسایت gamingles در خدمت شما هستیم و اینبار به سراغ نقد بازیLegal Dungeon میپردازیم.

بازی Legal Dungeon یک بازی شبیه سازی شده درژانر هیجان انگیز و رازآلود است که توسط کشورکره طراحی شده است ، سازنده بازی فردی به نام somi است . این بازی درباره سازماندهی اسناد تحقیقات پلیس است که شامل ۸ مرحله بررسی و تحقیق درباره جرائم مختلف مانند قتل ، سرقت و… میباشد . هر مرحله براساس یک پرونده در دنیای واقعی طراحی شده است . با پیش رفتن بازی پرونده ها پیچیده تر میشوند . این بازی با ۱۴ پایان بندی متفاوت طراحی شده ، که هر کدام آنها جذابیت خاص خودشان رادارند . این بازی درسال ۲۰۱۹ برای سیستم های رایانه شخصی و امسال نیز برای کنسول دستی Nintendo switch  منتشر شده است . نسخه تازه منتشر شده بسیارجذاب ترازنسخه قبلی است و اشکالات نسخه قبلی نیز به طور کامل رفع شده است . طبق منابع معتبراکثر نظرات مثبت را به خود جلب کرده و بازخورد بسیار خوبی داشته است . این بازی به زبان های انگلیسی،ژاپنی،چینی ساده شده و کره ای در دسترس است .

به شخصه عاشق بازی های معمایی ورازآلود هستم . این  بازی برای من تجربه عجیبی بود و البته به نظرم نقص هایی هم داشت . این بازی بر اساس قوانین کشور کره و حل پرونده های جنایی طراحی شده ، پس با یک بازی روبرو هستیم که باید بتوانیم براساس منطق یک پلیس کره ای  پرونده های جنایی را دنبال و حل کنیم . روند داستانی بازی بسیار جالب است : شما باید پرونده هایی که درتحقیقات قبلی توسط همکارانتان جمع اوری شده است را براساس تمام شواهد موجود و شهادت ها بررسی کنید و در آخر باید بتوانید نتیجه گیری کنید . شما باید ثابت کنید که مدارک کافی در گزارش پلیس وجود دارد وبراساس منطق خود و شواهد موجود تصمیم بگیرید کدام مدارک میتواند گناه مظنون را اثبات یا رد کند .

هر پرونده به دو مرحله تقسیم می شود : جمع آوری اطلاعات و بازجویی . سبک این بازی بسیار جدید است و طبعا نقد های منفی هم به همراه داشته . این بازی از چند جهت مشکل جدی دارد . هر چند به هیچ عنوان  از جذابیت بازی کم نمیکند . براساس خواندن مدارک ونوشتن گزارشات توسط شما طراحی شده است . بنابراین مانند نوشتن یک رمان است به سلیقه شما اما در چهارچوب بازی .

پس شما حتما باید واژه ها و گزارشات خود را به گونه ای انتخاب کنید که بازی به شما اجازه دهد به مرحله بعد بروید .  در اینجاست که بازی ممکن است کمی خسته کننده و گیج کننده باشد حتی در بعضی از موارد به گزینه هایی برمیخورید که طبق شواهدی که داشتید تمام گزینه ها درست است و هیچ کدام را نمیشود از دیگری تمیز داد که احتمالابه علت ترجمه ضعیف سازنده بازی بوده .

خوب در اینجا سوالی که پیش می اید این است که این بازی جذابیت خاصی ندارد و فقط باخواندن چندتا پرونده و تصمیم گیری و انتخاب گزینه بله یا خیر بازی تمام میشود .خوب در ابتدا من هم  همین دیدگاه را داشتم ولی وقتی بازی را انجام دادم ، متوجه شدم هیجان انگیزتر از آن چیزی است که فکرش را میکردم و کاملا در اشتباه بوده ام و به قول معروف پیش داوری کردم ولی نکته جالب اینجاست اگر تصمیم اشتباهی بگیری وپرونده هارا به درستی و بافکر ودلایل محکم بررسی نکنی  مجازات میشوی .

پس به راحتی نمی توان نتیجه گیری کرد و کاملا باید فکر شده و براساس دلایل محکم پرونده ها را حل کرد . متاسفانه بازی طراحی بصری و طراحی گرافیگی قوی ای ندارد بنابراین از جذابیت بصری بازی کاسته میشود اما درحد مورد قبول رنگ بندی و طراحی بصری و گرافیگی جذابی دارد و به هیچ عنوان خسته کننده نیست . متاسفانه بازی فاقد صداگذاری است بنابراین هنگامیکه قهرمان  بازی با شخصیت های دیگر صحبت می کند شما نمی توانید ببینید که آنها چه می گویند . در نتیجه،گفتگوها بسیار گیج کننده و سخت پیگیری می شوند و موارد بسیاری وجود دارد که شما در واقع هیچ سرنخی ازآنچه درداستان است ندارید وفقط بعداً آن را رقم می زنید .

با این حال موسیقی متن بسیار متناسب است و نقص عدم صداگذاری را کاملا میپوشاند . درکل این بازی به گونه ای طراحی شده که ذهن بازیکن را به شدت درگیر میکند و بازیکن باید براساس اخلاقیات تصمیم درست را بگیرد .

درست است نواقص بازی در روند بازی تاثیر مثبت دارد اما نباید این نکته را فراموش کرد که این بازی خلاقانه طراحی شده و هدف سازنده بازی  اشنا کردن بازیکن ها با سیستم بررسی جرائم در کشور کره است و این نکته را به بازیکنان یاد اوری میکند که چه قدر این سیستم ممکن است به دوراز اخلاقیات وواقعیات باشد در کل این بازی برای کسانی که عاشق بازی های معمایی و راز آلودهستن به شدت توصیه میشود .‌

 

حرف آخر

بازیLegal Dungeon یک بازی معمایی و هیجان انگیز وشبیه سازی شده است این بازی طراحی بصری جذب کننده ای ندارد و نواقصی اشکار دارد که تاثیر مستقیم برروی روند بازی میگذارند اما این بازی فراترازطراحی بصری است ومیتوان ازنواقص آن به راحتی چشم پوشی کرد . این بازی ذهن شمارا درگیرمیکند و همه چیز به خلاقیت شما بستگی دارد . بازی محدودیت زمانی ندارد وممکن است سیستم نوشتاری ترسناک به نظر بیاید . ولی مطمئن باشید اگر به حل معما علاقه دارید بازی جذابی درانتظار شماست.

Verdict

Legal Dungeon game is an enigmatic, exciting and simulated game. This game does not have an attractive visual design and has obvious shortcomings that have a direct impact on the game process, but this game is beyond visual design and its shortcomings can be easily ignored. This game engages your mind and everything depends on your creativity. The game has no time limit and the writing system may look scary. But rest assured, if you are interested in solving the puzzle, an attractive game is waiting for you . you

7.8

نقاط قوت

  • بازی شبیه سازی شده قوی براساس پرونده های واقعی
  • هیجان انگیز
  • خلاقانه
  • طراحی بصری و گرافیگی قابل قبول

نقاط ضعف

  • سیستم نوشتاری غالب
  • فاقد صداگذاری
  • اندکی خسته کننده
5.5 گرافیک
8 گیم پلی
9 داستان
8.5 موسیقی