نقد و بررسی بازی Rhythm Fighter

نقد و بررسی بازی Rhythm Fighter

بازی ای که در این مطلب قصد نقد و بررسی اش را داریم، یک بازی خیلی جالب با موضوعی غیر معمول است. Rhythm Fighter که در تاریخ بیست و هشتم ماه می سال ۲۰۲۰ توسط کمپانی بازی ساز و توسعه دهنده Echo Games ایده پردازی و ساخته شده و توسط کمپانی Coconut Island Games برای پلت فرم های Nintendo Switch, Microsoft Windows و Macintosh operating systems منتشر شده و همچنان هم بازی جدیدی نیست، یک بازی سرگرم کننده در ژانر های روگلوئیک (Roguelike)، اکشن، مستقل(Indie)،ریتم و موسیقی،ماجراجویی و مبارزه است. می دانیم که شما هم مثل ما خیلی از دیدن آن ریتم و موسیقی بین اکثر ژانر های دیگری که هیچ ربطی به موسیقی ندارند جا خورده اید! اگر می خواهید درباره داستان، نقاط قوت و ضعف، موسیقی، گرافیک و گیم پلی Rhythm Fighter بیشتر بدانید و بتوانید برای خرید این بازی بهتر تصمیم بگیرید، در این نقد و بررسی با تیم نقد و بررسی Gamingles همراه باشید.

Rhythm Fighter واقعا یک ترکیب جالب از موسیقی و مبارزه است. همیشه با جادو مبارزه می کردید؟ این بار باید از بیت و ریتم استفاده کنید. همیشه سلاح های مختلف داشتید؟ این بار از فرکانس های مختلف و موسیقی های مختلف استفاده خواهید کرد. بهتر است به توضیح کلی داستان بازی بپردازیم.

داستان بازی

یک فرمانده شرور به اسم Commander Chaos که عاشق آشوب به پا کردن است – اسمش هم به معنای واقعی کلمه همین را می گوید! – و به عنوان بد نام ترین Beatarain – یک نژاد معروف در سرزمین ریتم ها و بیت ها، اگر بخواهیم ترجمه اش کنیم چیزی شبیه بیت زاده یا بیت پور می شود- در کل جهان شناخته می شود، تصمیم می گیرد تا هدف بعدی اش را زمین بگذارد و زندگی آرام حیوانات و سبزیجات بی گناه سیاره زمین را نابود کند. وقتی که بالاخره این کار را با استفاده از انرژی بیت سیاهش (یادتان هست که گفتیم بجای جادو از بیت استفاده خواهید کرد؟) انجام می دهد و در یک چشم به هم زدن همه سبزیجات دوست داشتنی را تبدیل به مینیون های شیطانی می کند و از حیوانات بی گناه برای موفق شدنش استفاده می کند. هر چند که حیوانات بی گناه و قهرمان بی شماری در تلاش برای نجات دادن سبزیجات و سیاره شان جنگیدند، اما آن ها همه کشته می شوند و یا تحت سلطه Commander Chaos قرار می گیرند تا به او برای فرو بردن زمین در بیت تاریک و شیطانی بر خلاف میل درونی شان کمک کنند.

در این شرایط حساس کنونی! که زمین طبق معمول به یک نجات دهنده و قهرمان واقعی نیاز دارد، سر و کله آدم مرموزی به اسم آقای دیسکو – Mr. Disco – پیدا می شود که او هم درست مثل Commander Chaos اهل سرزمین Beatara است و به عبارتی دیگر یک Beatarain است. Mr. Disco بر خلاف Commander Chaos از انرژی بیت روشن استفاده می کند و دنبال راهی می گردد تا با استفاده از دانش موسیقیایی خودش بر بیت ها و ریتم تاریکی غلبه کند و Commander Chaos را شکست دهد و زمین را به روشنایی و آرامش قبلی اش باز گرداند.

گرافیک، گیم پلی و موسیقی

فکر می کنیم نظر دادن درباره موسیقی Rhythm Fighter که یک بازی موسیقیایی است کاملا بی مورد باشد و احتمالا خودتان می دانید که قرار است کلی صدای جالب در این بازی بشنوید. تازه می توانید از موسیقی مورد نظر خودتان – بله درست خواندید! آهنگ مورد علاقه تان! – در مراحل مختلف استفاده کنید و انرژی بیت روشن و تاریکش را به صحنه بیاورید.

کنترل کلی گیم پلی بازی شاید در ابتدا اندکی عجیب و غیر ملموس به نظر برسد، اما بعد از مدتی به آن عادت خواهید کرد. اما گیم پلی بازی به طور کلی خیلی قوی است. روگلوئیک بودن بازی کاملا توی نقشه ها مشاهده می شود و سرعت کلی بازی هم خیلی بالاست که یک نقطه مثبت است ( کی از بازی های کند خوشش می آید؟) علاوه بر این مرحله به مرحله دستاورد های جدیدی آنلاک می شوند که روی هم رفته بازی را چندین برابر جذاب می کنند. هم چنین مشکلاتی در بازی با بعضی از دسته های بازی به وجود می آید که جزو باگ هایی است که امیدواریم به زودی رفع شود.

گرافیک بازی هم یک سبک کاملا جدید و جالب دو بعدی است و از آن مدل طراحی های بصری است که با ساعت ها پایش نشستن هم چشمتان خسته نمی شود و طراحی بازی را تحسین خواهید کرد.

حرف آخر

در انتها، به نظر تیم نقد و بررسی وب سایت Gamingles، بازی Rhythm Fighter به علت موضوع جالب و جدیدش، موسیقی خارق العاده، گرافیک عالی و گیم پلی خوبش قطعا ارزش پرداخت ۱۵ دلاری که در Steam برایش قیمت گذاری شده است را دارد.

Verdict

In the end, according to the Gamingles website review team, Rhythm Fighter is definitely worth the $ 15 price tag on Steam due to its interesting and new theme, great music, great graphics and good gameplay.

9

نقاط قوت

  • موضوع جدید و جالب
  • قابلیت استفاده از موسیقی دلخواه

نقاط ضعف

  • همگام نبودن با چند مدل دسته بازی
8.5 گرافیک
10 داستان بازی
7.5 گیم پلی
10 موسیقی