نقد و بررسی بازی The Exсrawlers

نقد و بررسی بازی The Exсrawlers

از نظر ذهنی خودم را برای تجربه بازی The Excrawlers آماده کردم. عنوانی در ژانر خزنده در سیاه چال خزنده همراه با عناصر Roguelike، با سبک هنری پیکسلی خیره کننده که همه اینها را با قیمت ناچیزی ارائه می دهد. از آنجایی که این بازی در سبک روگ لایک است، من از نظر احساسی برای تجربه مواردی مانند کسالت، ناامیدی و چند ساعتی که هرگز به آن بر نمی گردم، آماده شده بودم و می دانستم برای رسیدن به امتیاز حداقل ۱۰۰۰G برای دستاوردها با مشکلات زیادی روبرو خواهم شد.

من این بازی بودجه را از روی تصویر جلد آن قضاوت کرده بودم. اما وقتی آن را تجربه کردم، نظرم تغییر کرد و صادقانه بگویم، The Excrawlers نوعی بازی است که عشق من را به بازی های ویدئویی تجدید می کند، زیرا نشان می دهد که یکسری فرضیات ساده را می توان زیر و رو کرد. هر زمان که یک بازی را روی کنسول نینتندو سوئیچ راه اندازی می کنید، این احتمال وجود دارد که خوشحال و شگفت زده شوید و خوشبختانه در مورد این بازی با رویکرد بسیار مثبتی روبرو شدم که واقعا ارزشش را داشت. در ادامه با نقد و بررسی این بازی قابل تحسین در وب سایت Gamingles با ما همراه باشید.

The Excrawlers یک بازی مستقل در ژانر اکشن و نقش آفرینی با مبارزات خونین است که در آن باید وارد فضای تاریک سیاه چال های پر از هیولا و جنون شوید. شما باید دریابید چگونه به این مکان رسیده اید و به این منظور باید تمام چالش ها را کامل کنید و با پنج باس مرگبار مبارزه کنید تا بتوانید از آن خارج شوید.

بزرگترین انتقادی که من نسبت به بازی The Excrawlers دارم، این است که گیم پلی آن چالش برانگیز نیست و حتی می توان گفت بیش از حد ساده است. این موضوع حداقل تا قبل از رویارویی با باس فایت نهایی بازی کاملا برقرار است. حتی بخش هایی نیز وجود دارند که در آنها دشمن با یک ضربه نیمی از سلامتی شما را از بین می برد و به جز این دو مورد بقیه بازی بسیار ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد.
تا زمانی که خودتان را برای آن میزان سختی هموار بازی آماده کنید، عناصر سبک Hack and Slash بسیار زیادی برای لذت بردن وجود دارد و قلع و قمع کردن و بریدن اعضای بدن دشمنان واقعا دیدنی است. قهرمان اصلی بازی تنها به چند حرکت مجهز است – یک جاخالی دادن، یک حمله با سلاح سرد و یک تیراندازی در محدوده آن – اما همه آنها تاخیر صفر دارند و کاملاً به یکدیگر متصل هستند. به مرور زمان سبک مبارزات شما حالتی هماهنگ پیدا می کند، زیرا شما به حملات دشمن به طور مداوم پاسخ می‌دهید.

هر جهان بازی The Excrawlers خطی است و تنها دارای دو مرحله و یک باس است. کاملاً امکان پذیر است که یک دنیا را در پانزده دقیقه تکمیل کرده و به دنیای بعدی بروید. اما من این مورد را به عنوان یک نکته مثبت دیدم: چرا که این بازی مراحل و دشمنان خود را با یک بازی چند ساعته ساده گسترش نمی دهد، بلکه می‌خواهد در تک تک لحظه‌های خود کاملا موثر باشد.
تنوع دشمنان بازی نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد و همه آنها به گونه ای عمل می کنند که شما را مجبور به تغییر رفتارتان می کند. اما یقین دارم که لحظات مورد علاقه شما در این بازی در هنگام ورود به اتاق های چالش است، لحظات اختیاری کوچک در سیاه چال ها که در آن باید از یک کریستال استفاده کرده و چند موج از حملات را شروع کنید. اگر از این موارد جان سالم به در ببرید، انتخابی از ارتقاها را خواهید داشت.

ممکن است گرافیک هنری پیکسلی The Excrawlers را دوست داشته باشید و یا اینکه آن را ناخوشایند بدانید. در ابتدا من این سبک هنری پیکسلی را تمسخر می‌کردم، اما پس از مدتی دریافتم که طراحی بخش گرافیکی بازی در واقع بسیار عالی انجام شده است. در اینجا پنج دنیا برای کاوش وجود دارد و هر کدام پالت و تهدید مبهم خود را دارند. برای مثال یک آزمایشگاه با پیستون های در حال کار و حتی ترکیدن لوله ها طوری طراحی شده که گویا واقعا زنده هستند. یک سیاه‌چال دارای کفی آغشته به خون، گوشه‌های تیره و مکان هایی پر از عنکبوت است و این بازی هرگز در ارائه محیط های ناراحت کننده، اما همیشه رنگارنگ دست از تلاش بر نمی دارد.

حرف آخر

در حالی که در میزان سختی یا داستان بازی The Excrawlers چیز زیادی وجود ندارد که بتواند واقعاً قابل توجه باشد و شما را درگیر کند، اما در جای دیگر چیزهای زیادی وجود دارد و حرف های زیادی برای گفتن دارد. صادقانه می گویم: این بای واقعا من را غافلگیر کرد. من انتظار نداشتم این عنوان مستقل و کوچک تا این حد جذاب باشد و با قیمت ناچیزی که دارد، شدید تجربه این بازی نقش آفرینی کوچک را به همه شما توصیه می‌کنم و تقاضا دارم آن را در لیست بازیهایی که قرار است انجام دهید، در اولویت بگذارید.

Verdict

While there isn’t much in The Excrawlers’ difficulty or story that really stands out and engages you, there’s a lot elsewhere and a lot to say. I’ll be honest: this bay really surprised me. I didn’t expect this small indie title to be so attractive, and for its small price, I strongly recommend you all to experience this small role-playing game and request that you put it first in the list of games you are going to play

8.6

نقاط قوت

  • سبک هنر پیکسلی خشن و در عین حال رنگارنگ
  • سیستم مبارزات عالی و دلچسب
  • ساختار ارتقا سطح سریع
  • ارتقاءهای عالی به سبک روگ لایک

نقاط ضعف

  • طرح داستان چندان قابل درک نیست
  • گیم پلی بسیار آسان است
8.5 گرافیک
9.5 گیم پلی
8 داستان
8.5 موسیقی