نقد و بررسی بازی Aery – Flow of Time

نقد و بررسی بازی Aery – Flow of Time

اگر از طرفداران بازیهای سبک شبیه ساز پرواز با گیم پلی آرامش بخش باشید، حتما نام استودیوی EpiXR Games را شنیده اید و عناوین ساخته شده توسط این توسعه دهنده را تجربه کرده اید. این شرکت بازی سازی با انتشار سری بازیهای Aery مهارت خود را در ساخت عناوین شبیه ساز پرواز به اثبات رساند و تاکنون نسخه های متعددی از آن برای کنسول های نسل جدید و PC عرضه شده است. Aery – Flow of Time جدیدترین محصول این استودیو است که یک سفر آرام دیگر را در یک دنیای رنگارنگ به ارمغان می آورد و یک بازی عالی برای آرامش بعد از گذراندن یک روز طاقت فرسا محسوب می شود. من قبلا چندین بازی از این سری را در کتابخانه کنسول ایکس باکس خودم ذخیره دارم و در این بازی جدید نیز از گذراندن وقت، پرواز و لذت بردن هیجان زده شدم.

بازی Aery – Flow of Time همانند عناوین قبلی خود از یک سناریوی داستانی جالب استفاده می کند که محتوایی به مراتب جذاب تر دارد. داستان از جایی آغاز می شود که خورشید بر فراز شهر یک تمدن باستانی طلوع کرده بود و خیابان های آن که زمانی پر جنب و جوش و سرزنده بودند، اکنون خالی و ساکت هستند و فقط با ناله های بیماران پر شده اند. در این شرایط رهبران در اتاق های خود گرد هم آمده اند و در مورد شیوع بیماری و عدم درمان آنها بحث کردند. آنها در نهایت تصمیم گرفتند یک پرنده کوچک را از طریق یک پورتال بفرستند تا در دوره های زمانی دیگر درمانی پیدا کند و آن پرنده کوچک شما هستید.

وظیفه شما طی ۱۱ مرحله از نظر بصری خیره کننده این است که تعداد مشخصی پر را جمع آوری کرده و به انتهای مرحله برسید. از جمله نقاط قوت سری بازیهای Aery این است که اغلب آنها گیم پلی آرامش بخش و فوق العاده ای ساده ای دارند که خوشبختانه Aery – Flow of Time نیز از این قاعده مستثنی نیست.

از لحاظ گیم پلی، Aery – Flow of Time نشانه هایی از عناوین قبلی خود گرفته و به طور مستقل انتخاب می کند که یک جریان طولانی و خطی از جمع آوری پرها داشته باشد، نه اینکه آنها را در همه جا پخش کند و از شما انتظار داشته باشد که همه آنها را به یکباره پیدا کنید. این سومین بازی متوالی Aery است که این رویکرد را اتخاذ می کند، بنابراین ممکن است از این پس بازی های Aery چنین کاری انجام دهند.

در نسخه های قبلی، وقتی نوبت به گرفتن آخرین پر می رسید، باید زمان نسبتا زیادی را صرف می کردید تا بتوانید کل محیط بازی را به دنبال آن آیتم مورد نظر بگردید و در واقع کل محیط مرحله مورد نظر را زیر و رو می کردید. اما خبر خوب این است که در این بازی جدید اوضاع فرق کرده و دیگر با چنین مشکلی روبرو نمی شوید.

صادقانه بگویم، ما آن را به این شکل ترجیح می دهیم: وقتی به یک پر برخورد می کنید و آن را می گیرید، پر دیگری در فاصله نزدیک ظاهر می شود و به همین علت شما یک نوع مسابقه اسکی هوایی را تجربه می کنید که اهداف آن پشت سر هم ظاهر می شوند و امکان سردرگمی وجود ندارد. به بیان بهتر می گویم در تئوری، شما هرگز در دنیای Aery – Flow of Time گم نمی شوید، زیرا پر بعدی همیشه واضح و آشکار است و می توانید روی پروازهای آرامش بخش تمرکز کرده و از گیم پلی آرام بازی لذت ببرید.

شما می توانید در یک جهت اوج بگیرید، فقط برای اینکه بتوانید پر بعدی را دریافت کنید. در جایی که سایر بازی‌های Aery برای اطمینان از اینکه پر بعدی در معرض دید هستند، تلاش می‌کنند، Aery – Flow of Time اصلا به این موضوع اهمیتی نمی‌دهد و پر بعدی را روی کوه ها، غارها یا در نیمه راه روی نقشه پنهان می کند. برای مثال در یک لحظه خاص، اولین پر در انتهای دیگر مرحله قرار دارد و دقیقاً در دورترین نقطه از موقعیت شروع شما جای گرفته است، گویی طراحان مراحل بازی به طور تصادفی شما را در جای اشتباه قرار می دهند.
جلوه های بصری زیبا و موسیقی متن شنیدنی بازی نیز از جمله دیگر دلایلی است که شما را مجاب می کنند Aery – Flow of Time را حداقل برای یکبار هم که شده، تجربه کنید.

حرف آخر

Aery – Flow of Time از بسیار جهات نسبت به نسخه های قبلی خود یک پیشرفت چشمگیر محسوب می شود که با افزودن ویژگی های جدید به گیم پلی خود، چاشنی زیادی را به محتوای کلی خود افزوده است. با اینکه سایر عناوین این فرانچایز نسبتا کوتاه هستند، ولی طی مدتی زمانی که مشغول انجام بازی بودم، به من آرامش خاصی می داد، چرا که محیط های آن واقعا زیبا و هیجان انگیز هستند. من صمیمانه از توسعه دهندگان این بازی قدردانی می کنم و منتشر پروژه های بعدی آنها هستم.

Verdict

Aery – Flow of Time is in many ways a significant improvement over its previous versions, adding new features to its gameplay and adding a lot of spice to its overall content. Although the other titles of this franchise are relatively short, but during the time I was playing the game, it gave me a certain peace, because its environments are really beautiful and exciting. I sincerely appreciate the developers of this game and publish their next projects

7.8

نقاط قوت

  • از لحاظ گرافیکی، زیباترین بازی Aery است که تاکنون تجربه کرده ام
  • مکانیزم جمع آوری پرها یک تغییر بزرگ است
  • گیم پلی آرامش بخش
  • ارائه مراحل متنوع در محیط های متفاوت

نقاط ضعف

  • در طولانی مدت می تواند تکراری و خسته کننده شود
  • پیشرفت خاصی در گیم پلی وجود ندارد
8 گرافیک
7.5 گیم پلی
7 داستان
8.5 موسیقی