نقد و بررسی بازی Anomaly Agent

نقد و بررسی بازی Anomaly Agent

شخصا عاشق بازی های مستقلی هستم که سبک هنری و شخصیت منحصر به فردی دارند و اینها همان چیزهایی هستند که بازی مورد نظر را از سایر عناوینی که در گذشته تجربه کرده اید متمایز می کند. یکی از بهترین انتخاب ها در این زمینه، بازی Anomaly Agent است که یک عنوان پلتفرمر و beat ’em up می باشد که شما را در نقش فردی با نام متسعار مامور ۷۰ قرار می دهد. این شخصیت در مقایسه با مامورین همکار خود ظاهری منحصر به فرد دارد و به جای استفاده از کت و شلوار مشکی رایج، یک کت و شلوار تمام سفید می پوشد که به نظرم این یک انتخاب جسورانه بوده است.

او به عنوان عضوی از Tday، سازمانی که متعهد به حفظ نظم طبیعی است، می باشد و قصد دارد به اصطلاح ناهنجاری هایی را که تعادل جهان را به هم می زند و هرج و مرج اساسی ایجاد می کند، متوقف کند. هنگامی که یک ماموریت در لحظه آخر، ارتقاء او را به تاخیر می اندازد، مامور ۷۰ باید گروه سازمان یافته ای از ناهنجاری ها را در کاری که ممکن است پیچیده ترین و خطرناک ترین شغل او باشد، ردیابی کند. اکنون شما در این دنیای آینده‌نگر و سایبرپانک باید عوامل شکل گیری این ناهنجاری ها را از بین ببرید که البته این شامل افراد آدم کش عادی شهر نمی شود، بلکه برخی از آنها قدرت تغییر زمان و گرانش را دارند.

Anomaly Agent طنز خوبی دارد و به خوبی از آن در دیالوگ ها استفاده می کند. این یک جواهر مستقل است و موسیقی، سبک هنری و مکانیک های گیم پلی عالی دارد و با اینکه چیزهای جدیدی به ژانر خود اضافه نمی کند، اما به طور بسیار هوشمندانه ای از آنها استفاده کرده است. این عنوان اولین بازی توسعه دهنده Phew Phew Games محسوب می شود که در حال حاضر فقط برای رایانه های شخصی منتشر شده است.

اما برگ برنده اصلی بازی مربوط به گیم پلی آن است. Anomaly Agent دارای سه درجه دشواری مختلف Easy، Normal و Hard است. اگر در هر قمستی از بازی خواهان چالش بیشتر یا کمتر بودید، می توانید از منوی تنظیمات، دشواری را تغییر دهید. ضمنا در این قسمت می‌توانید هشدار حمله دشمن را فعال کنید که وقتی دشمن قصد حمله به شما را دارد علامت تعجب را بالای سر دشمن نشان می‌دهد.

همانطور که در مارحل پیشرفت می کنید، به جز حملات ضرب و شتم معمولی، حملات دیگری را یاد می گیرید که از سلاح های دور بردی مانند اسلحه هایی که از اجساد دشمنان شکست خورده برمی دارید یا سلاح های ناهنجاری ویژه ای که بدست می آورید، استفاده کنید. شاید یادآوری چیزهای زیادی به نظر برسد، اما بازی به خوبی به شما اطلاع می دهد که برای عبور از یک منطقه به چه حرکتی نیاز دارید.

در بازی Anomaly Agent نیز مانند سایر عناوین beat ’em up، کمبوهایی وجود دارد که می‌توانید در مقابل حریفانی که با آن‌ها روبرو می شوید، استفاده نمایید. نحوع انجام این ضربات را با نوشیدن بطری های کوچکی که از کشتن باس های هر مرحله به دست می آید، یاد خواهید گرفت. وقتی دشمنی را شکست می دهید، ممکن است اسلحه هایی را رها کنند که می توانید آن ها را بردارید و در برابر سایر دشمنان آنها را به کار ببرید و یا بسته های سلامتی را بردارید که برای پر کردن نوار سلامتی شما در سمت چپ بالای صفحه استفاده می شوند.

من از این که چگونه این بازی به شما راه‌های متعددی برای کشتن کلون‌هایی (دشمنان اصلی شما) که به دنبال شما می‌آیند پیشنهاد می‌کند، لذت بردم. علاوه بر این که می توانید آنها را به طور معمول از بین ببرید، می توانید با استفاده از محیط اطراف خود نیز آنها را از حذف کنید. در واقع همیشه یک راه سرگرم کننده و خلاقانه برای نابودی دشمنان وجود دارد تا هرگز احساس خستگی نکنید.

ساختار بازی به صورت فصلی است که در پایان هر کدام با یک رئیس ناهنجاری مبارزه می کنید تا آن را کامل کنید. این باس ها همگی دارای شخصیت ها و قدرت های سرگرم کننده، منحصر به فردی هستند که باعث می شود سبک مبارزه خودتان را برای مقابله با آنها تطبیق دهید. سیستم ارتقا بازی نیز مبتنی بر جمع آوری سکه هایی است که از کشتن دشمنان حاصل می شود.

حدود ۶ ساعت طول کشید تا Agent Anomaly را تمام کنم و در این مدت، خیلی بیشتر از آنچه انتظار داشتم سرگرم شدم. گرافیک پیکسلی و مناظر پس زمینه بازی زیبا به نظر می رسد. من عاشق این نوع گرافیک پیکسلی هستم که جزئیات فوق العاده ای ندارد، اما همچنان ظاهر منحصر به فرد همه مکان هایی را که بازدید می کنید و دشمنانی که با آنها می جنگید را نشان می دهد. مراحل بازی تنوع زیادی دارند و در مکان هایی مانند مترو، قطار – و در بالا، در خیابان، در یک کلوپ شبانه و حتی در پشت بام شهر جریان دارند. همه این محیط ها عالی به نظر می رسند و دارای نورهای نئونی و گرافیتی زیادی هستند که به حس سایبرپانک بازی اضافه می کند.

به همین ترتیب، موسیقی نیز فوق العاده جذاب است و به خوبی با فضا سازگار است. جلوه های صوتی بازی مانند صدای پچ پچ مردم در خیابان ها، صداها در مترو، همراه با وسایل نقلیه پروازی آینده نگر بالای پشت بام بسیار خوب انجام شده اند.

حرف آخر

Anomaly Agent یک بازی beat ’em up منحصر به فرد با داستانی عالی و مکانیک‌های گیم پلی سرگرم‌کننده است. با اطمینان می توانم بگویم این عنوان سایبرپانک یکی از خلاقانه ترین عناوین مستقلی است که اخیراً بازی کرده ام و آن را به طرفداران این سبک به شدت توصیه می کنم. علاوه بر اکشن سرگرم کننده، داستان دیوانه کننده و طنز عالی خود، یک تجربه لذت بخش است که فکر می کنم گیمرها اوقات خوبی را با آن خواهند گذراند. تجربه این بازی مستقل قابل تحسین و جواهر نایاب سال ۲۰۲۴ را از دست ندهید.

Verdict

Anomaly Agent is a unique beat ’em up game with a great story and fun gameplay mechanics. I can confidently say that this cyberpunk title is one of the most innovative indie titles I’ve played recently, and I highly recommend it to fans of the genre. In addition to its fun action, crazy story, and great humor, it’s an enjoyable experience that I think gamers will have a great time with. Do not miss the experience of this admirable independent game and the rare gem of 2024

8.9

نقاط قوت

  • مبارزات و پلتفرمینگ عالی همراه با داستان خوب
  • موسیقی متن تحسین برانگیز
  • طنز به کار رفته در بازی جذاب است
  • طراحی مراحل و باس فایت ها واقعا عالی کار شده اند
  • انیمیشن های روان و خیره کننده

نقاط ضعف

  • مبارزه ممکن است کمی تکراری شود، اما می توان از گزینه های کمبوی بیشتری استفاده کرد
  • شاید گاهی اوقات کنترل‌ها کمی نامرتب به نظر برسند
9.5 گرافیک
8.5 گیم پلی
9 داستان
8.5 موسیقی