نقد و بررسی Astronomical Club For Queers

نقد و بررسی Astronomical Club For Queers

امروز به نقد و بررسی بازی خواهیم پرداخت که شاید نمونه ای از این بازی در دنیای استور های استیم و ننتیندو وجود نداشته باشد. البته ژانر های این بازی کاملا به صورت وسیع توسعه داده شده اند و منظور ما از نمونه ای متفاوت، به داستان این بازی بر می گردد که شاید از نظر بسیاری از گیمر ها این بازی اصلا نباید به این شکل در استور استیم باشد ولی خوب حاوی پیغام هایی است که به ما پرسپکتیو خوب از آنچه در دنیای این افراد اتفاق می افتد می دهد. امروز به نقد و بررسی بازی Astronomical Club For Queers در سایت Gamingles خواهیم پرداخت که به تازگی در استور ننتیندو منتشر شده است. با ما همراه باشید.

بازی Astronomical Club For Queersرا باید یک بازی داستانی دانست. در این بازی سازندگان این گیم در سعی و تلاش برای توسعه بازی هستند که درآن داستان هایی در مورد گروه LGBT منتشر می شوند. البته در کلمه کوئیر در این بازی باید دقت کرد که خوب شاید در ابتدای خواندن این نقد با دیدن این کلمه حدس زده باشید که این بازی در مورد چیست ولی به هر حال نوع پلتفرمی که این بازی در آن قرار گرفته است به گونه ای جالب خودش را نشان می دهد. بازی Astronomical Club For Queers را باید یک بازی رمانی با کارکتر هایی در نظر گرفت که هر کدام از آنها به طریقی به گروه LGPT متصل هستند. هر کدام از آنها یا کارکتر های همجنسگرا هستند و یا تغییر جنسیت داده شده هستند. البته فکر نکنید که این بازی برای سنین بزرگسال توسعه داده شدهاست! داستان های بازی و همینطور نوع طراحی کارکتر ها همگی سن های پایینی دارند و در این بازی اصلا همه کارکتر ها در یک مهمانی حظور دارند و بیشتر آنها سن های بین ۱۰ تا ۱۵ سال را دارند. در این مهمانی هر کارکتر به شکل یکی از حیوانات خودش را نشان می دهد.

هر حیوان در این بازی با داشتن کاریزما و اخلاقیات مربوط به خودش در دیالوگ های بازی درگیر می شود. وقتی بازی را شروع می کنید در اتاق اصلی هستید و در حال صحبت با یکی از اعضا می بینید که هر کارکتری با کارکتر دیگر مشغول صحبت کردن هستند. کارکتر اصلی که شما هستید که ترنسجندر است که در اصل به شکل یک راکون در بازی قرار دارد. یک همجنسگرای روباه همینطور کارکتر های دیگر که همگی در حال لذت بردن از مهمانی و گفتگو با یکدیگر هستند. اما هدف بازی Astronomical Club For Queers چیست؟ شما در بازی اختیار کارکتر خودتان را در دست دارید. به طوری که بر خلاف بسیاری از رمان ها و بازی های داستانی جدید که شما فقط به اسکیپ کردن مطلب ها و نوشته ای بازی باید بسنده کنید، در این بازی با بقیه کارکتر ها دراتاق های دیگر بازی می توانید رو به رو شوید.

گرافیک بازی به شکل سه بعدی نیست و کارکتر ها حالتی نقاشی شده و دستی را دارند. کارکتر های دیگر آنچنان تحرکی ندارند و شما باید به سمت آنها بروید. داستان اصلی بازی درقبال صحبت های معمولی است که منجر به شناخت شما از هر شخصتی در بازی می شود. بعد از شناخت آنها و شنیدن داستان های معمولی به ای نتیجه میرسید که به چه صورتی هر کدام از آنها نسبت و جندر خودشان را تعیین می کنند. به شکلی آموزش از این که این گروه چگونه فعالیت می کند بازی توانسته است پیغام خودش را به مخاطبین خود برساند. جدا از این گرافی بازی حالتی بسیار خوب و رمانتیک دارد. داشتن صفحه های بلور شده و کارکترها در پشت یک لنز بازی به علاوه اضافه کردن آبجکت هایی که کارکتر بازی با رو به رو شدن با آنها از پشتشان حرکت می کند باعث شده است که به گرافیک بازی Astronomical Club For Queers عمق داده شود. اما مشکل اصلی بازی از جایی شروع می شود که ایراد هایی از قبیل پیدا نکردن کارکتر برای صحبت در بازی بوجود میآید.

به طوری که شما در کنار کارکتر ها قرار می گیرد و آنها با شما صحبت نمیکنند و باید بار ها خودتان را در موقعیت مناسبی قرار بدهید تا بتوانید وارد مکالمه شوید که بسیار اذیت کننده است. جدا از آن نداشتن داستان های انتهایی و همینطور پایان های متفاوت از نقطه ضعف اصلی بازی Astronomical Club For Queers محسوب می شود. در این بازی هر زمانی که شما با انتخاب های متفاوتی رو به رو می شوید مسیر اصلی داستان بازی تغییری نمیکند. همینطور دیالوگ ها فقط به صورت همان لحظه پاسخ شما را می دهند و در طولانی مدت تاثیری در جریان بازی نمی گذارند که بیشتر نشان دهنده این است که داستان سرای این بازی به شکلی با فشار فقط داستان خودش را می خواسته است که در غالب بازی مطرح کند.

حرف آخر

در مجموع باید گفت که بازی Astronomical Club For Queers را باید یک رمان متوسط رو به پایین دانست. مخصوصا با داشتن موضوع به این حساسی انتظار داشتیم که توسعه بیشتری در قبال داستان های بازی انجام گیرد که خوب این موضوع را در توسعه کارکتر های بازی دیدیم نه در داستان اصلی بازی! جد از آن در بحث گرافیکی و همینطور طراحی محیطی گی بازی به شکل بسیار خوبی خودش را مطرح کرده است.

Verdict

All in all, it should be said that the game Astronomical Club For Queers should be considered an average novel. Especially with such a sensitive topic, we expected more development of the game’s stories, but we saw this issue in the development of the game’s characters, not in the game’s main story! Jed has presented himself in a very good way in terms of graphics and environmental design of the game.

4.8

نقاط قوت

  • کارکتر های جذاب حیوانی
  • استایل گرافیکی بسیار خوب
  • نقاشی های جذاب

نقاط ضعف

  • داستان سرایی بسیار محدود
  • کوتاه بودن بازی
  • ایراد های فنی برای شروع مکالمه ها
  • پایان های یکسان
7 گرافیک
3 گیم پلی
5 داستان
4 موسیقی