نقد و بررسی Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX

نقد و بررسی Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX

داستان بازی Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX بر شخصیت ناشناس و تلاش او برای یافتن و نجات خواهر گمشده اش، نیو متمرکز است. در طول راه ، او باید از یک داروساز ساده به کیمیاگر تمام عیار تبدیل شود ، هدفی که توسط میزبان شخصیت هایی که با او دوستانه هستند ، بیشتر می شود. یکی از اولین کسانی که با آنها ملاقات می کنید ، کیت گریف ، دانا و آگاه است که به عنوان نوعی مربی او فعالیت می کند. او بیشتر بازی را به سؤالات شما پاسخ می دهد. ناخوشایند بودن او در واقع باعث می شود بیش از حد شخصیت هایی مانند رجینا ، ویلبل و جادوگر ، تحمل پذیرتر شود.

بسیاری از ویژگی های معمولی JRPG در بازی Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX وجود دارد که شامل یک سیستم مبارزاتی مبتنی بر نوبت ، امتیاز و ارتقاء کاراکتر، تجهیزات و موارد جانبی است. با این حال ، ارزش این را دارد که با جزئیات بیشتری به بعضی از این عناصر بپردازیم زیرا تفاوتهای ظریف آن از آنچه انتظار دارید وجود دارد.

اول از همه ، مبارزات بازی Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX ساده است اما دارای برخی از مکانیک های مرتب است. با وارد شدن به محیط پر از دشمنان می توانید نبرد را آغاز کنید که گروه شما تا سه نفر در مقابل تعداد معدودی از مخالفان قرار بگیرد. یک دستگاه متر مانند در سمت راست صفحه نمایش ترتیب گردش همه شرکت کنندگان را نشان می دهد تا به شما امکان می دهد آسیب های دشمن را کاهش دهید یا پیگیری های حمله کارکاترهای خود را انجام دهید. طراحی دشمن کمی ناامید کننده است و انیمیشن های طلسم و حمله چیز خاصی نیست و ساده طراحی شده اند. در نهایت ، نبردها تا پایان بازی کاملاً آسان هستند ، اما خوشبختانه گزینه ای سریع برای سرعت بخشیدن به مراحل کار وجود دارد.

در گیم پلی بازی Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX جستجوهای جانبی در اشکال مختلفی به وجود آمده و بخش عمده ای از ماجراجویی را تشکیل می دهند. همانطور که از یک نقطه به نقطه دیگر بر روی نقشه بازی حرکت می کنید ، که یادآور چیزی مانند Shin Megami Tensei IV است ، می توانید مناطق و میدان های کوچکتر میدانی که حاوی دشمنان و مواد ساختگی هستند ، وارد میدان های کوچکتر شوید.

در بازی Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX با جمع آوری تمام آیتم ها و شکست دادن همه دشمنان ، شما دو هدف مختلف را کامل می کنید و با این کار اغلب مناطق جدید جهان اطراف را باز می کنید. در هر شهر ، NPC هایی پیدا خواهید کرد که دارای درخواست های مربوط به موارد خاص هستند که می توانید از آن استفاده کنید ، که به شما با پول و موارد دیگر پاداش می دهد. سرانجام ، شخصیت های اصلی داستان ، از جمله اعضای گروه شما ، درخواست های جانبی خود را دارند که می توانید آنها را تکمیل کنید و تکمیل تمام جستجوهای مرتبط با یک شخصیت می توانید یک صحنه پایان یافته اضافی را باز کنید.

بازی Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX از لحاظ بصری ساده طراحی شده است اما همچنین از جزئیاتی برخوردار است که می تواند کاملاً ارعاب کننده باشد. با پیشرفت در بازی ، دستور العمل های جدیدی را از کتاب هایی که می توانید پیدا کنید یا از مغازه ها خریداری می کنید ، کسب می کنید. در هر شهر ، اتاقی وجود دارد که شما یک گلدان سنتز دارید که به شما امکان می دهد از جمله موارد دیگر معجون ، غذا و لوازم جانبی را نیز ایجاد کنید. هر دستور العمل خواستار دو تا چهار مؤلفه از یک نوع خاص مانند سنگ معدن یا مایع است. از بین انواع موجود ، می توانید مواد کمتری و یا برعکس بیشتری را برای ارائه برای سنتز انتخاب کنید ، با موارد نادرتر یا با ارزش تر محصول نهایی بیشتری را ارائه می دهد. توانایی های دیگری برای استفاده و تصمیم گیری وجود دارد که می تواند نتایج را تحت تأثیر قرار دهد ، اما این نیاز به درک و توجه بیشتری دارد.

اکتشاف در سراسر جهان بازی Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX برداشت آیتم ها و ساختن همه چیز سرگرم کننده و بسیار جذاب است. جذابیت خاصی برای شخصیت ها و جهان وجود دارد ، حتی اگر ممکن است همه از این رو خیلی سبک یا بی روح باشند که برخی از آن لذت ببرند. شایان ذکر است که اگرچه مطمئناً مراحل این بازی قابل پخش مجدد است ، بازی به طور قطع در حالت docked بهتر به نظر می رسد و اجرا می شود. شما همچنین به هیچ وجه قادر به جابجایی دوربین نیستید ، این کار برای برخی از مناطق پر رفت و آمد در فضای باز کمی کار سخت است. یک حس رضایت بخش از پیشرفت باعث می شود که شما به طور مداوم شخصیت ها و توانایی های هنری خود را مرتب کنید ، در حالی که جهان را باز می کنید و پیوندهای قوی تری با رفقای خود ایجاد می کنید.

حرف آخر

عنوان Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX یک نقطه ورود مناسب به دنیا و سری بازی های آتلیر است و سیستم دستکاری آن عمق پنهانی را در بر دارد که بازیکنان دقیق تر را به خود جلب می کند. داستان اصلی به تعاملی شخصیت ها و اکتشافات جهان می پردازد. این بازی جذاب و سرگرم کننده را به دوستداران و طرفداران بازی های اکشن و ماجراجویی پیشنهاد می کنیم.

Verdict

The title of Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX is a world-class entry point and Attilier series of games, and its manipulation system incorporates a hidden depth that attracts more accurate players. The main story interacts with the characters and discoveries of the world. We offer this fun and entertaining game for lovers and fans of action and adventure games

7.3

نقاط قوت

  • داستان جذاب
  • گیم پلی سرگرم کننده
  • مکانیک روان گیم پلی
  • شخصیت پردازی خوب

نقاط ضعف

  • گرافیک ضعیف
  • موسیقی متن ضغیف
  • طراحی نه چندان خوب دشمنان
6.5 گرافیک
8 گیم پلی
7.5 داستان
7 موسیقی