نقد و بررسی Banner of the maid

نقد و بررسی Banner of the maid

تا بحال بازی های تاریخی بسیاری در صنعت بازی های ویدیوی منتشر شده اند، عناوینی با سطح کیفی مختلف و در سبک های گوناگون که روایت هایی تخیلی و یا واقعی در زمان های قدیم را برایمان بازگو خواهند کرد. برخی از این عناوین نیز با وجود داستان هایی خیالی یا تحریف شده اما شخصیت های اصلی اشان واقعی بوده و و صرفا فقط داستان هایی تخیلی را بازگو خواهند کرد، بازی های موفق بسیاری نیز در این زمینه ها وجود دارند مانند یکی از سری بازی های ولفنشتاین که در داستان آن هیتلر و ارتش نازی پیروز شده و کنترل دنیا را به دست گرفته اند. ویژگی اصلی اینگونه بازی ها نیز بیشتر از داستان آن در شخصیت های واقعیشان نهفته است که توانایی جذاب تر کردن بازی های را دارا هستند. در این میان اما بازی های استراتژیک سهم بزرگی را در بازگو کردن روایات تاریخی دارند، سری بازی های Total War یا Stronghold جزو معروف ترین و جذاب ترین های این سبک از بازی میباشند، عمده دلیل تاریخی بودن این بازی ها نیز به سبک گیم پلی آن ها باز میگردد که حضور سربازان و واحد های قدیمی لذت بسیاری را برای مخاطبان به ارمغان خواهد آورد. یکی دیگر از بازی های تاریخی که در سبک استراتژیک عرضه شده است و عنوان مورد بررسی ما نیز هست بازی Banner of the maid میباشد.

بازی در سبک استراتژی نوبتی بوده و داستانی خیالی از انقلاب فرانسه و ناپلئون بناپارت را شامل میشود که در سال ۲۰۱۹ برای سیستم رایانه های شخصی و سپس در سال ۲۰۲۰ برای کنسول های نسل هشتمی Nintendo Switch , Xbox One و Playstation 4 منتشر شده است.

شخصیت های اصلی بازی برگرفته از واقعیت بوده و صرفا داستانی ساختگی را شامل خواهد شد، شما در نقش خواهر ناپلئون بازی خواهید کرد و پس از جمع کردن ارتش خود و همچنین همراه کردن برخی از جاح های سیاسی با خود، اقدام به شورش و انقلاب در برابر برادرتان را خواهید کرد. کشش داستانی بازی در حد قابل قبولی قرار دارد و با اینکه شاید پیچ و تاب های زیادی در آن وجود نداشته باشد اما باز هم توانایی درگیر کردن مخاطب را دارا بوده و روایت های قابل قبولی را خواهد داشت. شخصیت پردازی های درون بازی نیز در حد قابل قبولی بوده و با داستان بازی جور خواهند بود. اما مشکل اصلی بازی ترکیب یک داستان و فضای اروپایی و غربی با المان ها و سبک های بازیسازی ژاپنی خواهد بود.

تصویر پردازی های بازی آنچنان که باید با یک روایت تاریخی هماهنگ نخواهند بود و بیشتر از اینکه خود را در یک بازی قرن هجدهمی و تاریخی تصور کنید، بازی فضایی شبیه به داستان های تینیجری و مدرسه ای ژاپنی و انیمه ای دارد و شما به هیچ وجه شاهد یک اتمسفر گیرا نخواهید بود، ویژگی های شخصیتی هر فرد با تصویر سازی های آن ها جور نبوده بیشتر قسمت های بازی اصلا شبیه یک بازی تاریخی نخواهد بود، نحوه پوشش بیشتر افراد بازی نیز اصلا شبیه به پوشش فرانسوی ها در قرن هجدهم نبوده و بیشتر به سبک های شرقی شباهت خواهد داشت، همین مسائل ممکن است جذابیت بازی را هم برای طرفداران این سبک از بازی و انیمه ها و هم برای طرفداران این نوع از داستان ها پایین بیاورد.

سبک مبارزات بازی با وجود برخی مشکلات اما بسیار جذاب خواهد بود، شما واحد های متنوعی را از سواره نظام سبک تا پیاده نظام سنگین در اختیار دارید و در نبرد هایتان باید با استراتژی های خاصی سعی در غلبه بر دشمنانتان کنید، هوش مصنوعی دشمنان نیز در سطح بالایی قرار داشته و نحوه چینش و استراتژی های حمله و دفاع تمامی آن ها از یکدیگر متفاوت خواهد بود، بازی درجه های سختی متفاوتی داشته اما این بالا بودن هوش مصنوعی باعث سخت و کمی چالشی شدن بازی حتی در حالت نرمال بازی خواهد شد. مشکلی در این میان اما خود نمایی خواهد کرد مربوط به شخصی سازی ها و همینطور سیستم ارتقا های بازی میباشد، سیستم ارتقای مهارت بازی کمی نا منظم و برخی از آن ها نیز بی تاثیر هستند اما شخصی سازی های بازی در حد قابل قبولی قرار دارند ولی باید زمان زیادی از تجربه شما در بازی و همینطور جمع آوری منابع مختلف بگذرد تا شما توانایی یک تغییر ساده را در آن داشته باشید.

حرف آخر

بازی Banner of the maid یک عنوان با سیستم مبارزات و درگیری های جذاب و همچنین داستان پردازی خوب است که متاسفانه مشکلاتی که در درون بازی وجود دارند ارزش تجربه آن را پایین تر از حد انتظارش خواهند آورد. مهم ترین مساله ی بازی نیز ترکیب داستان و شخصیت پردازی های غربی با المان های بازی سازی شرقی و ژاپنی میباشد که نتوانسته هماهنگی قابل قبولی را در بازی ایجاد کند و به شدت به اتمسفر بازی ضربه خواهد زد و همین امر نیز ارزش خرید بازی را پایین خواهد آورد.

Verdict

Banner of the maid is a title with a fascinating system of struggles and conflicts, as well as good storytelling, which unfortunately, the problems that exist in the game will make the value of the experience lower than expected. The most important issue of the game is the combination of Western story and characterization with Eastern and Japanese game-making elements, which failed to create an acceptable coordination in the game and will severely hit the atmosphere of the game, which also lowers the purchase value of the game. Will bring.

5.8

نقاط قوت

  • داستان پردازی خوب
  • شخصیت پردازی ها قابل قبول
  • سیستم مبارزات جذاب

نقاط ضعف

  • عدم هماهنگی جلوه های تصویری با داستان
  • دیالوگ های مملو از غلط
  • اتمسفر بسیار بد
  • سیستم مهارت نا منظم و حدودا بی تاثیر
  • شخصی سازی های گران قیمت
5 گرافیک
6.5 گیم پلی
6.5 داستان
5 موسیقی