نقد و بررسی Black Desert

نقد و بررسی Black Desert

آمروز سراغ نقد و بررسی بازی مهیج و جذاب Black Desert رفتیم. این بازی در سبک بازی های نقش آفرینی و اکشن قرار دارد. این بازی توسط شرکت Pearl Abyss طراحی و منتشر شده است. همچنین این بازی برای پلتفرم های PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Android, iOS عرضه شده است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی Black Desert می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای Gamingles همراه باشید.

از نظر بصری بازی Black Desert ممکن است یکی از بهترین بازی های سبک MMO به خصوص روی  کنسول باشد. جهان بازی دارای برخی از ویژگی های عالی نظیر نورپردازی و آب و هوا جذابی است. متاسفانه رابط کاربری بازی چند مشکل دارد خصوصاً وقتی چت بازی کمی شلوغ است و پیام های جهانی در حال دریافت هستند همه چیز را به هم ریخته می کند. کنترل بازی Black Desert کمی دچار اختلال است هرچند که کنترل کننده در مبارزات عملکردخوبی دارد اما فاقد حرکات روان است. راه رفتن، سوار شدن بر اسب، حرکت در منوها یا لیست موجودی و تغییر شخصیت یا دوربین بازی می تواند کمی مشکل باشد.

در بازی Black Desert یک آموزش عمیق برای بازیکن ارائه می شود به طوری که بسیاری از مبارزات اولیه شامل آزمایش آن در زمین بازی و کشف چیزهای جدید تقریباً بصورت تصادفی انجام می شود. مبارزات در گیم پلی بازی احساس بهتری را به بازیکن منتقل می کنند و عملکرد بهتری دارند. در گیم پلی چندین حمله پایه وجود دارد که بنظر می رسد با بازیکن تعامل بیشنری پیدا می کنند و حملات ویژه پیشرفته تری نیز روی آن ایجاد می شود. این سیستم با افزودن حرکات مختلف، حملات کمی متفاوت را ارائه می دهد. این سیستم به بازیکنان انتخاب بیشتری می دهد و تقریباً برای کسانی که کلاس کاراکتر خود را به خوبی یاد می گیرند که به عنوان یک سیستم کوچک به خوبی  عمل می کند. در این سیستم تنوع و عمق زیادی وجود دارد و استفاده نکردن از حالت قفل باعث می شود بازیکن احساس آزادانه تری داشته باشد.

در گیم پلی بازی Black Desert پیروی از راهنماها در کل کار ساده ای نیست آنها معمولاً رو به جلو هستند و هنگامی که برجسته هستند GPS را نشان می دهند که مسیر را برای بازیکنان روشن می کند. آنها در حالت کلی دارای عملکرد استانداری هستند و همیشه از بازیکن می خواهند چیزی را تحویل بگیرد، با کسی صحبت کند و یا حتی تعداد مشخصی از اوباش را بکشد. در بازی Black Desert کاراکتر ها و NPC ها با صداگذاری قابل قبولی همراه هستند اما در حالت کلی در صحبت های آنها تکرار بسیار است. از طرفی دیگر موسیقی متن بازی بسیار خوب طراحی شده است.

در بازی Black Desert با وجود اینکه مأموریت ها خیلی جالب نیستند PVP و فعالیت های دیگری وجود دارد که بازی بیشتر از محتوای انفرادی روی آنها  تمرکز می کند. در بازی مهارت های زندگی مانند آشپزی، ماهیگیری و کارهای مختلفی وجود دارد که همه آنها به اندازه کافی گسترده به نظر می رسد که بازیکن را برای مدت طولانی سرگرم نگه دارند. همچنین در گیم پلی بازی Black Desert بازیکنان می توانند خانه های خود را همانند قایق ها، مزارع و موارد دیگری را به راحتی بدست آورند.

در بازی Black Desert چند ویژگی جذاب دیگر نیز وجود دارد که باعث لذت بخش تر بودن آن می شود. یکی از اولین چیزهای قابل توجه این بود که همراه یک بازیکن می تواند توسط اوباش کشته شود. در گیم پلی بازی حیوانات اهلی نیز وجود دارند که باعث تقویت سطح  و جمع آوری غارت ها می شود اما بیشتر این موارد را باید خریداری کرد.

در بازی Black Desert پول واقعی را در اینجا در فروشگاه آن می توانید خرج کنید. همه چیز از لباس، حیوانات خانگی و اقلام ذخیره سازی زمان و همچنین سایر مواد دیگر به فروش می رسد و باعث می شود قسمت هایی از این بازی کمی جذاب تر بنظر برسند. بدیهی است که این موارد به چند روش دیگر نیز قابل دستیابی است اما به نظر می رسد که همه این موارد به یک شکل یا شکل دیگر نیاز به به دست آوردن دارند.

متاسفانه در بازی Black Desert مشکلات متعددی وجود دارد. برای مثال یکی از اولین درخواستهای واقعی که بازیکن دریافت می کند این است که  قهرمان از شما می خواهد فردی را به ضرب گلوله بکشید اما برای آن اعتباری دریافت نمی کنید. و یا ممکن است چندین دشمن را ببینید که در صخره ها گیرده کرده اند و یا چند NPC در اشیاء دیگر گیر کرده اند. لگ در فریم ریت بازی خیلی زیاد نبود اما باعث می شود گیم پلی بازی کمی مشکل شود. امیدواریم توسعه دهندگان بازی آن ها را طی بروز رسانی هایی رفع کنند.

حرف آخر

بازی Black Desert به طور کلی عنوانی بسیار سرگرم کننده و جذاب است اما از کمبود هایی رنج می برد. گیم پلی بازی در بعضی مواقع احساس گسیختگی می کند مانند اینکه هیچ پیوندی بین ماموریت ها یا یافتن فعالیت های دیگر وجود ندارد. بنظر نمی رسد که این بازی امکان این را داشته باشد که بازیکنان را به صورت طولانی راضی نگه دارد. این بازی جذاب با وجود کمبود ها و اشکلاتی جزئی که به همراه دارد همچنان عنوانی بسیار عالی و سرگرم کننده است و می تواند یکی از عناوین پیشنهادی برای بازیکنان سبک نقش آفرینی باشد.

Verdict

Black Desert in general is a very fun and engaging title, but it suffers from shortcomings. At times, gameplay feels like there’s no link between missions or finding other activities. The game does not appear to be able to keep players satisfied for long. This fascinating game, despite its shortcomings and minor drawbacks, is still a great and entertaining title and could be one of the title offerings for lightweight role players

7.1

نقاط قوت

  • گیم پلی سرگرم کننده
  • گرافیک عالی
  • طراحی های بصری زیبا
  • وجود حالت آنلاین

نقاط ضعف

  • صداگذاری ضعیف
  • باگ های متعدد در عملکرد فنی
  • داستان نه چندان جذاب
8 گرافیک
7 گیم پلی
6.5 داستان
7 موسیقی

ارسال دیدگاه