نقد و بررسی Blacksad: Under the Skin

نقد و بررسی Blacksad: Under the Skin

بار دیگر با مجموعه نقد و بررسی های وب سایت Gamingles در خدمت شما همراهان همیشگی هستیم. امروز به نقد و بررسی بازی Blacksad: Under the Skin می پردازیم که مورد استقبال مخاطبین ژانر کارآگاهی واقع شده است. این بازی برای پلتفرم های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوئیچ و رایانه های شخصی عرضه شده است. با ما همراه باشید.

این بازی توسط دو استودیوی بسیار معروف Pendulo Studios و  YS Interactive توسعه داده شده است و توسط استودیو Microids نیز روانه بازار شده است. باید اشاره کرد که داستان بازی بصورت جالبی آغاز می شود. بازی از آنجایی آغاز می‌شود که شما با جسد مرده‌ی شخصی با نام “جو دان” مواجه می‌شوید که صاحب یک کلوب بوکس بسیار معروف در شهر نیویورک است.

ساخت Blacksad براساس کتاب کامیکی با همین نام ساخته شده است اما اینبار سازندگان بازی سعی کرده‌اند، داستانی جدید و متفاوت از این کتاب‌ مصور معروف را ارائه دهند که با داستان های دیگر متفاوت است. داستانی که درست مانند منبع الهام بازی، خصوصیاتی ژانر نوآر در سینمای آمریکا را دارد و گیمر را در دهه ۵۰ و شهر نیویورک قرار می‌دهد.

در شهر نیویروکی که Blacksad: Under the Skin ارائه می دهد به جای انسان هاف حیوانات نقش شهروندان را بازی می کنند. بطور مثال شخصیت اصلی بازی یک کارآگاه گربه است که باید معماهای بازی را حل کند. در بازی هم چنین شخصیت های دیگر را حیوانات متفاوت بازی می کنند و بازی از نظر شخصیت پردازی بطرز بسیار جالبی خوب و چشم گیر عمل کرده است.

می توان گفت Blacksad تا حدودی ساده و شاید بدون پیچیدگی  چندان خاصی شروع می‌شود و ممکن است برخی گیمرها را از ادامه بازی دلسرد و دلزده کند. با این وجود نکات بسیار زیادی در روایت داستان بازی وجود دارد که آن را با دیگر بازی های در ژانر معمایی-کارآگاهی  متفاوت می‌ کند. و این پتانسیل را دارد که شما را بسیار نظرتان را جلب کند.

معمولا بازی‌های ماجراجویی و کارآگاهی عجله خاصی برای روایت دیالوگ‌ها ندارند و گیمر می‌تواند با صبر و فکر کردن به نتیجه ی دیالوگ های متفاوت، انتخابی را از میان دیالوگ‌ های موجود صورت دهد.  امادر Blacksad: Under the Skin در اکثر مواقع بازیکن با محدودیت زمانی برای انتخاب دیالوگ‌ ها روبرو است و  باید در کم‌ترین زمان ممکن، دیالوگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و البته با عواقب و نتایج آن ها تا انتهای داستان همراه شود. این زمان اندک باعث شده انتخاب دیالوگ به یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بازی تبدیل شده و نتایج جالب توجهی را به همراه داشته باشد.

در Blacksad: Under the Skin شما با اثری ماجراجویی-کارآگاهی رو به رو هستید که بخش عمده‌ای از گیم‌ پلی آن به راه رفتن در محیط و دنبال کردن دیالوگ‌ها محدود می‌شود. اما از نکات منفی این امر این است که در بازی هیچ راهی برای تسریع آنها وجود ندارد. نه دکمه‌ای برای راه رفتن سریع تر اعمال شده است و نه قابلیت Skip کردن دیالوگ‌ ها در بازی وجود دارد.

شما در مسیر بازی که روندی شاید گاها کند ولی اکثرا جذاب و دنبال کردنی دارد با بیش از ۳۰ شخصیت و کارکتر متفاوت رو به رو خواهید شد که نحوه‌ ی رفتار شما با آن ها و همچنین انتخاب دیالو گهای گوناگون، می‌تواند در رفتار آن‌ها نسبت به شما موثر باشد.

یکی از جذابیت های دل نشین و جالب بازی،  حال و هوای تیره و تار بازی است که یاد آور نیویورک دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی است و شما را به دل این زمان می برد. دهه ۵۰ یکی از مخوف ترین دهه ها در تاریخ مافیای آمریکا بوده است و این بازی هم به این امر پرداخته است.

صدا گذاری شخصیت ها بسیار خوب صورت گرفته است و زمخت بودن صدای آن ها و لهجه های مختلفی که شخصیت ها در بازی دارند بخوبی صدا گذاری شده است. موسیقی بازی نیز یکی از بهترین نکات مثبت آن ایتو موسیقی جاز و بلوز به کار رفته در بازی شما را به حال و هوای نیویورک بارانی خواهد برد و برای شما بسیار جذاب خواهد بود.

گرافیک بازی بسیار خوب طراحی شده است و مطمئنا نظر مثبت شما را به خود جلب خواهد کرد. همه چیز با جزئیات بالا طراحی شده است تا اگر کمی دقت و هوش کافی بخرج دهید بتوانید نکات بسیار جدیدتری در بازی کشف نمایی که می تواند شما را در مسیر رسیدن به موفقیت و حل معماهای قتل یاری کند.

حرف آخر

بازی Blacksad: Under the Skin یک بازی خوب با ریتم گاهی کند ولی در عموم مواقع جذاب و سرگرم کننده است که این پنتانسیل را دارد که شما را برای مدت ها در فضای تیره و تار خودش و سبک خاص موسیقی اش به پرسه زدن و لذت بردن وادار کند.

Verdict

Blacksad: Under the Skin is a good game with potential of keep you busy to it self and make you play this game for such a long time Blacksad: Under the Skin is a good rhythm game sometimes, but in general it is entertaining and entertaining as it has the potential to wander and enjoy itself for a long time in its dark atmosphere and its particular style of music. Compel.

7.6

نقاط قوت

  • موسیقی جز و هماهنگ با جو بازی
  • شخصیت پردازی خوب
  • جذابیت داستان

نقاط ضعف

  • روند بازی کند است
  • باگ های فنی
  • ضعف در معماها
8 گرافیک
7.5 گیم پلی
7 داستان
8 موسیقی