نقد و بررسی Blazing Chrome

نقد و بررسی Blazing Chrome

امروز سراغ نقد و بررسی بازی مهیج و جذاب Blazing Chrome در سبک بازی های اکشن و platformer قرار دارد. این بازی سرگرم کننده و حذاب توسط شرکت JoyMasher طراحی شده است و شرکت های Limited Run Games , The Arcade Crew آن را منتشر کرده اند. این بازی مهیج برای پلتفرم های PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows انتشار یافته است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی Blazing Chrome می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای Gamingles همراه باشید.

بازی Blazing Chrome در سبک تیراندازی قرار دارد و گرافیک آن شبیه به بازی های Contra 3 alien wars و Contra hard corps است. گیم پلی بازی همان شوتر پر سرعتی است که از سری کنترا به یاد داریم و حالت دو نفره و co-op نیز یک از ویژگی های بی نظیر در این بازی است.

در زمینه گیم پلی باید بازی Blazing Chrome دو سبک تیراندازی دو بعدی و پلتفرمر را با یکدیگر ترکیب کرده و یک ترکیب بالانس با سرعت بالا تشکیل داده است. تیراندازی بازی در یک کلمه رضایت بخش و لذت بخش است که به قول خودمان Awarding و Satisfying است. سیستم پرش و پلتفرمینگ در بازی خوب کار شده و شاهد یک پلتفرمر با کیفیت و منحصر به فرد هستیم. تیراندازی بازی Blazing Chrome نیز بسیار متنوع است و سلاح های مختلفی با قدرت های مختلف داریم که نمره ی بالایی برای این بازی بدست می اورد. در زمینه سختی اما باید گفت که بازی کمی نا متعادل است. سری بازی های کنترا همیشه به خاطر درجه سختی شناخته می شوند البته این سختی ترتیبی بود و به تدریج بازی سخت تر میشد. اما در اینجا گاهی بازی Blazing Chrome بسیار اسان و گاهی بسیار سخت است. البته بازی درجات سختی مختلفی دارد اما ما در مورد درجه سختی Normal و Hard در اینجا متفاوت است. باریکن باید تمرکز و عکس العمل نشان دادنش بسیار بالا و قوی باشد.

طراحی موسیقی بازی Blazing Chrome نیز در کیفیت بالایی قرار دارد و شاهد یک موسیقی ۸-bit‌ بسیار جذاب هستیم که با حال و هوا و اتمسفر بازی بسیار همخوانی دارد. صداگذاری و صوت اسلحه ها و دشمنان و انفجار و شخصیت ها و … غیره نیز در سطح بالایی طراحی شده اند و از کیفیت خوبی برخوردارند. در بازی شما شاهد سیستم انتخاب مرحله هستید که فقط در Neo Contra و Shattered soldier دیده بودیم و دیگر شاهد استفاده ازین ویژگی نبودیم. البته سختی هر مرحله با مرحله دیگر متفاوت است و می توان آن را یکی از حرفه ای ها در این سبک دانست.

شما در بازی Blazing Chrome یک سیستم مهمات به خصوصی وجود دارد که به صورت تصادفی در جاهای مختلف یک مرحله ظاهر می شود و شما با انتخاب آن مهمات مختلفی میگیرید و یا یک سپر محافظ یا یک ربات کوچک که در مبارزات کمک می کند نیز می تواند شامل آنها باشد. شما چهار جایگاه اسلحه و تیر نیز دارید که با توجه به مهمات پر شده اند و میتوانید در طول مرحله مهمات مورد علاقه تان را انتخاب کنید و آنها را شخصی سازی کنید.

بازیکن در بازی Blazing Chrome می تواند علاوه بر اجرا و تیراندازی در جهت های مختلف به پرش ، خمیدن و غلتیدن بپردازد. هر یک از اکشن های بازی فوری و واکنش دهنده هستند. طراحی تصاویر بازی شبیه به بازی های قدیمی است و همه چیز در این بازی به صورت ۳۲ بیتی طراحی و ارائه شده اند اما با وجود جزئیات کمی که در این بازی وجود دارد هر یک از طراحی ها دارای ویژگی های منحصر به فرد هستند.

محیط های بازی (Blazing Chrome ) نیز از طراحی های بسیار زیبایی برخوردار هستند در بازی محیط های نظیر ساختمان های قدیمی غروب های طبیعی زرق و برق دار و تپه های شنی و به طور کلی محیط های مختلفی وجود دارد که بسیار زیبا هستند. طراحی موجودات مختلف در بازی و دشمنان همگی زیبا هستند و آنها را بسیار خطرناک و عجیب و غریب نشان می دهند. جزئیات در این بازی به طور کامل به نمایش در می آیند به طوریکه برای مثال شما می توانید انفجار دشمنان را هنگام مرگ آنان ببینید. طراحی باس فایت های بازی Blazing Chrome در مراحل مختلف متفاوت انجام شده است. در این بازی انواع مختلفی از موجودات عجیب و غریب نظیر هیولاهای عنکبوتی از این هواپیماهای بدون سرنشین و ربات های لیزری و طراحی های عجیب و غریبی هم مواجه خواهید شد. هر یک از باز فایت های بازی دارای ضعف ها و ویژگی های مختصر به خود است و آن‌ها به صورت عادلانه و بالانس طراحی شده‌اند.

حرف آخر

این بازی (Blazing Chrome ) گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که زمان آزاد برای تجربه‌ی عناوین قدیمی دارند اما برخی افراد هم مخالف توسعه این نوع بازی هستند و در برابر توسعه‌ی این نوع عناوین مقاومت می‌کنند. باس‌های قدرتمند، گیم‌پلی جذاب و محیط ۱۶ پیکسلی همگی ویژگی های فوق العاده ای برای بازی و ژانر آن هستند.

Verdict

the Blazing Chrome  game is the perfect choice for people who have free time to experience old titles, but some people are against the development of this kind of game and resist the development of these types of titles. Powerful bass, attractive gaming, and the 16-pixel environment are all great features for the game and its genre

 

7.5

نقاط قوت

  • گیم پلی چالش برانگیز
  • شخصیت پردازی خوب
  • گرافیک قدیمی زیبا و جذاب

نقاط ضعف

  • عدم روایت داستانی
  • کوتاه بودن گیم پلی بازی
7.5 گرافیک
8 گیم پلی
7 داستان
7.5 موسیقی

ارسال دیدگاه