نقد و بررسی بازی Blind Shot

نقد و بررسی بازی Blind Shot

گاهی اوقات برخی بازیهای مستقل از ایده های جالبی در محتوای کلی خود استفاده می کنند که شاید در نگاه اول چندان جالب به نظر نرسد، اما همین که مشغول انجام بازی شوید، در می یابید با محصولی بسیار جذاب روبرو هستید که با برچسب ارزان قیمت خود، حرف های زیادی برای گفتن دارد. این احساس ابتدا در مورد بازی Blind Shot برایم به وجود آمد و حدس زدم با یک بازی مستقل اعتیادآور روبرو هستم که می تواند برخی انتظارات من از سایرعناوین تیراندازی دوبعدی را برآورده کند، اما کمی جلوتر متوجه شدم اشتباه می کردم و نمی توانم روی آن حساب باز کنم.

Blind Shot که توسط توسعه دهنده Pixel Trapps ساخته شده و به وسیله شرکت Tendokore در ۲۸ مارس ۲۰۲۴ برای نینتندو سوئیچ منتشر شده، یک عنوان شوتر دوبعدی مبتنی بر کلیک روی سوییچ است که البته قبلا در سال ۲۰۲۱ برای PC از طریق استیم عرضه شده بود و اکنون راه خود را به کنسول ها بازکرده است. در ادامه با نقد و بررسی این بازی در وب سایت Gamingles با ما همراه باشید.

در این بازی شما نقش یک فرمانده نسبتاً دست و پا چلفتی را برعهده خواهید گرفت که به یک ماموریت ویژه برای مبارزه با گروه زامبی های مرگبار فرستاده می شود. مکانیزم جالب گیم پلی بازی این است که تا زمانی که شما حرکت نکنید، دشمنان حرکت نخواهند کرد، اما باید تا آنجا که ممکن است زامبی ها را نابود کنید تا از پر شدن نوار کشتار زامبی ها که در وسط صفحه قرار دارد، جلوگیری کنید. این یک تجربه به سبک آرکید در نینتندو سوییچ است که با قیمتی ارزان در دسترس است.

ساختار آرکید بازی Blind Shot به راحتی از روی ظاهر پیکسلی آن قابل دریافت است. این سبک گرافیکی جزو مشخصه های عناوین آرکید قدیمی بود که البته امروزی در برخی بازیهای مدرن الهام گرفته از آثار Retro نیز به کار می رود. شخصا از مشاهده چنین سبک ظاهری لذت می برم و همواره خواهان تجربه بازیهای بیشتری از این دست هستم. حتی کنترل های ساده نیز گویای حقیقتی دیگر نسبت به تایید ساختار آرکیدگونه بازی محسوب می شود.

وقتی که می خواهید به سمت چپ یا راست شلیک کنید، کماندوی خود را با دکمه آنالوگ سمت چپ یا راست کنترل خواهید کرد. با کج کردن آنالوگ سمت چپ در یک جهت، قهرمان بازی به سمت دیگر برمی گردد. می توانید با فشار دادن دکمه X مجددا گلوله سلاح ها را بارگذاری کنید و سکه هایی که از اجساد زامبی ها روی زمین می ریزند را با فشار دادن دکمه A جمع آوری کنید. اگر اجازه دهید نوار کشتار زامبی ها پر شود، بازنده خواهید شد و برای جلوگیری از این کار باید کمبوی خود را تا حد امکان بالا نگه دارید و این منوط به کشتن هر چه سریع تر زامبی ها می شود.

به عنوان آیتم های تزئینی، تعداد زیادی هدبند برای باز کردن قفل در Blind Shot وجود دارد که برای رسیدن به آنها باید زامبی های زیادی را از میان بردارید. این آیتم ها عبارتند از چند نوع مدل کلاه و مدل موی راکو. شما با هدبند چشم به عنوان گزینه استاندارد شروع خواهید کرد. همچنین سه گزینه سفارشی‌سازی وجود دارد که برای باز کردن قفل آنها باید بخش بزرگی از سکه‌های خود را که به سختی به دست آورده‌اید خرج کنید، این شامل سه شخصیت دیگر می شود که قابل انتخاب هستند: پلیس آهنی، شوالیه و پالادین.

صحبت از سکه ها شد، همچنین می توانید آنها را برای افزایش سلاح هایی که بخشی از زرادخانه شما برای اجراهای بعدی خواهند بود خرج کنید. شما با یک چاقو، یک تفنگ پلاسما، یک نارنجک، یک کلت، یک تفنگ ساچمه‌ای اره‌ای تسلا، یک مسلسل و کوکتل مولوتف و سلاح جالب مرغ! شروع می‌کنید.

همراه با این گزینه‌ها، می‌توانید از سکه‌های خود برای خرید تفنگ، قمه، تفنگ شعله‌ای، پهپاد، مینی تفنگ، چوب بیس‌بال، آهنربا برای جذب سکه و گیره مهمات برای افزایش مهمات خود استفاده کنید. زرادخانه شما به‌طور تصادفی برای هر اجرا جمع‌آوری می‌شود، بنابراین هرچه تعداد گزینه‌های بیشتری را باز کنید، چیزهای خوب بهتری را به دست خواهید آورد.

متاسفانه گیم پلی بازی Blind Shot تنوع لازم را ندارد و فقط شامل کشتار بی حد و حصر زامبی ها می شود. به همین علت ارزش تکرارپذیری محدودی دارد و انگیزه ای برای بازگشت مجدد پس از یکبار تکمیل بازی وجود ندارد. معتقدم که با این برچسب قیمتی، گزینه های بسیار بهتری را می توانید پیدا کنید که گیم پلی به مراتب جذاب تری دارند.

حرف آخر

در مجموع، Blind Shot یک بازی تیراندازی دوبعدی و مبتنی بر نوبت است. همانطور که از دکمه آنالوگ سمت چپ برای حمله به چپ و راست استفاده می‌کنید، سعی می‌کنید تا زمانی که ممکن است کمبوی حملات خود را ادامه دهید تا تا جایی که ممکن است سکه‌های بیشتری جمع‌آوری کنید تا از این طریق بتوانید سلاح‌های بیشتری برای مجموعه خود خریداری کنید و همچنین در طول مسیر، قفل هد بندهای اضافی را باز کنید که به عنوان آیتم های تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین یک هدیه روزانه وجود دارد که می توانید با انجام هر روز داخل بازی در مجموع هفت روز، آن را جمع آوری کنید. در حال حاضر بازی Blind Shot با قیمت ارزان برای نینتندو سوییچ منتشر شده است.

Verdict

All in all, Blind Shot is a 2D turn-based shooter. As you use the left analog button to attack left and right, you try to keep your attack combo going for as long as possible to collect as many coins as possible to purchase more weapons for your collection. and also unlock additional headbands along the way that are used as decorative items. There is also a daily gift that you can collect by completing each day in-game for a total of seven days. Blind Shot is now available for Nintendo Switch at a low price

5.6

نقاط قوت

  • گرافیک پیکسلی جذاب و تماشایی
  • گیم پلی نسبتا سرگرم کننده
  • نسبت به محتوایی که ارائه می دهد، قیمت بسیار ناچیزی دارد
  • کنترل های بسیار ساده ای دارد

نقاط ضعف

  • فقط 1 حالت قابل بازی وجود دارد
  • قابلیت تکرارپذیری بسیار پایینی دارد
  • فاقد المان های لازم برای جذب مخاطب است
  • موسیقی متن جالبی ندارد
7 گرافیک
5.5 گیم پلی
5 داستان
5 موسیقی