نقد و برسی بازی Kaptain Brawe: A Brawe New World

نقد و برسی بازی Kaptain Brawe: A Brawe New World

سلام دوستان با یه تحلیل دیگ در خدمت شما هستیم. همانطور که انتظارش را میکشیدید ما امروز قصد معرفی بازی Kaptain Brawe: A Brawe New World را داریم. پس ابتدا از قیمت بازی شروع میکنیم، که در بازار استیم، قیمتی معادل ۴٫۹۹ دلار دارد. شاید در نگاه اول قیمت زیادی نباشد و در دسته ی بازی های ارزان قرار بگیرد و ارزش تست کردن را داشته باشد اما ما اینجا میخواهیم با تحلیل کاملتر و دقیق تر به برسی جزییاتی بپردازیم که پرده از راز های پنهان این بازی برمی دارد. کمپانی های G5 entertainment و Ocean media Llc در سال ۲۰۱۰ بازی ای در سبک ماجراجویی و معمایی به نام Kaptain Brawe: A Brawe New World منتشر کردند. همانطور که از سبک بازی پیداست، بازی معمایی و ماجراجویی است که شما باید معما هار را حل کرده تا بتوانید به تسک های موجود در بازی خاتمه دهید. در ادامه ی تحلیل این بازی با ما همراه باشید تا جزییات کاملتری را برایتان شرح بدهیم.

قبل از پرداختن به برسی گرافیک و گیم پلی به موضوع بازی میپردازیم که در این داستان،Kaptain Brawe که کرکتر اصلی و قابل بازی شماست در سفینه فضایی خود به گشت و گذار و حل معما ها و چالش های پیچیده تحت کنترل شما میپردازد تا به هدف خود نزدیک تر شوید. به نظر موضوع جالبی برای یک بازی پازل و معمایی نمی آید و سازنده میتوانست داستان جذاب تری را برای ارایه انتخاب کند، از جمله موضوع هایی مانند سبک کارآگاهی مانند La noire که البته مقایسه ناعادلانه ای است چون کمپانی بزرگی مانند Rockstar سابقه ساخت بازی های موفق زیادی را داشته. ولی برای شروع ساخت یک بازی در این سبک جدا از داستان که درباره ی آن صحبت شد، داستان عملکرد جالبی را در بر ندارد و میتوانست جذاب تر و قدرتمند تر عمل کند.

دومین موضوع قابل بحث و اساسی، فیزیک و گرافیک بازی است. حرکت و راه رافتن کرکتر ها از جمله کرکتر اصلی، فیزیک غیر قابل قبول و تصنعی دارد که حس واقع گرایی را از بازیکن میگیرد. علاوه بر این طراحی محیط های بازی به صورت تقریبا مشابه و بدون جذابیت صورت گرفته که باعث خسته شدن بازیکن در مدت کوتاهی میشود. هدف سازنده ی بازی طراحی بازی ای به سبک شبهه ۳ بعدی بوده اما بیشتر حس بازی ای ۲ بعدی با حرکت تصنعی در عمق را به بازیکن منتقل میکند. طراحی جزییات در بازی به نسبت بازی ای در ژانر معمایی، ماجراحویی به خوبی کار شده که نکته ی خوبی برای جذابیت بیشتر به حساب می آید. نقطه ضعف دیگری که در بازی کاملا مشهود و واضح است استفاده از دیالوگ ها و سخنان کرکتر های بازی با یکدیگر در وسط صفحه ی بازی نمایش داده میشود که باعث تحت الشعاع قرار دادن محیط بازی میشود که موضوع قابل جشم پوشی ای نیست. طراحی و دیزاین کرکتر اصلی بسیار ساده و سطحی است و دقتی در ساخت آن صورت نگرفته.

اما نکته ی اصلی گیم پلی بازی است که این موضوع هم از ایرادات کمی برخوردار نیست. هینت های بازی کمک خاصی در روند بازی نمی کنند و عملا استفاده از هینت به شما کمکی برای حل معما نمیکند و بیشتر جنبه ی فانتزی. دوربین بازی حرکت بسیار خشک و پر ایرادی دارد که گاهی اوقات از کرکتر عقب می ماند. نور پردازی بازی بسیار ضعیف است به طوری که در بعضی از اتاق ها کمبود نور کاملا به چشم می آید. جزییاتی از جمله سایه اجسام و کرکتر در بازی وجود ندارد. انیمیشن های بازی برای دسترسی به آیتم ها ضعیف کار شده و لذت بازی را کاهش میدهد. تنها نکته مثبت گیم پلی بازی روان بودن جابجایی اجسام است که برتری خوبی نسبت به بازی های رقیب ایجاد میکند. موسیقی بازی دلنشین و مناسب است اما در قسمت های هیجان انگیز بازی حس بازی را به خوبی منتقل نمی کند.

 

حرف آخر

در آخر اگر تمام جوانب را در نظر بگیریم، بازی Kaptain Brawe: A Brawe New World آن چیزی که انتظارش را داشته باشید نیست و بر خلاف تریلر و عکس های جذاب، بازی از عملکرد خوبی برخوردار نیست و شما را ناامید میکند به طوری که بسیار زود از آن زده میشوید. اگر قصد خرید بازی را دارید، علی رغم قیمت کم ، بازی ارزش خرید ندارد. امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید. تا تحلیلی دیگر شما را به خدای منّان میسپارم.

Verdict

Finally, if we consider all aspects, the game Kaptain Brawe: A Brawe New World is not what you expect and unlike the trailers and attractive photos, the game does not have a good performance and disappoints you so much. You will be hit by it soon. If you are planning to buy a game, despite the low price, the game is not worth buying. I hope you enjoy this article. I leave you to God for another analysis

 

6.1

نقاط قوت

  • موسیقی خوب
  • محتوای جدید
  • داستان قابل قبول

نقاط ضعف

  • گرافیک بد
  • گیم پلی خسته کننده
  • نورپردازی ضعیف
5.5 گرافیک
6.5 داستان
5.5 گیم پلی
7 موسیقی