نقد و بررسی Brawl chess-gambit

نقد و بررسی Brawl chess-gambit

در این صفحه به نقد و بررسی بازی brawl chess- gambit می پردازیم. این بازی ساخت سال ۲۰۲۰ و برای کنسول های نینتندو سوییچ (nintendo switch) , اکس باکس وان (xbox one) و کامپیوتر است. این بازی ساخت کمپانی reddeergames sp.zoo است. با نقد و بررسی این بازی با ما همراه باشید.
کسانی که شطرنج بازی می کنند می دانند که برخلاف اینکه این بازی، بازی آرامی به نظر می آید، بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است. استفاده از استراتژی در این بازی یکی از الزامات است و شما باید حرکت های بعدی خود را برنامه‌ریزی بکنید. این امر باعث شده است تا شطرنج بازی بسیار محبوبی باشد. همچنین حس رقابتی که شما دارید در حین بازی کردن برای جانبازی می افزاید. brawl chess gambit نیز یک بازی شطرنج است و خصوصیات بالا را شامل می شود. اما این بازی با بازی های شطرنج دیگر تفاوتی دارد، آن هم این است که این بازی به صورت کارتونی انجام می شود. شاید متوجه منظورم نشده باشید، اما در ادامه به توضیح آن بیشتر می پردازیم. همان طور که بیشتر شما می دانید، بازی شطرنج بازی است که با مهره انجام می شود و در آن شما باید با کیش و مات کردن مهره ی شاه حریف خود برنده بازی شوید.
در بازی brawl chess gambit حرکات مهره ها به صورت کارتونی انجام می‌شود. شما می‌توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید تا مهره ها حالت کارتونی داشته باشند و یا به حالت کلاسیک باشند. در حالت کارتونی، مهره ها طراحی خود را دارند و شخصیت پردازی شده اند. برای مثال اگر مهره ی پادشاه شما کیش شود، در زیر لباسش قایم می شود. همچنین وقتی مهره ای به مهره ی دیگر حمله می کند، یک نمایش کارتونی کوتاه نیز اجرا می‌شود. در منوی اول بازی نیز شما می توانید شخصیت خود را انتخاب کنید. منظور از شخصیت خود، یکی از افرادی است که به عنوان بازیکن خود می توانید انتخاب کنید. همه این ها به صورت کارتونی طراحی شده‌اند و شکل دو بعدی دارد.


این توضیحات ظاهری بازی بود اما باید گفت که یکی از لذت های بازی کردن شطرنج، رقابت با فردی دیگر است. اما در این بازی گزینه ای برای آنلاین بازی کردن وجود ندارد. البته شما می توانید با نفری دیگر بازی کنید اما نه به صورت آنلاین. همچنین شما می توانید با کامپیوتر بازی کنید و میزان سختی بازی را نیز انتخاب کنید. باید گفت که طراحی های این بازی به زیبایی انجام شده اند و شخصیت ها به صورت دوست داشتنی، طراحی شده اند. اما یکی از نقاط ضعف این بازه این است که فقط سه شخصیت مجانی برای انتخاب کردن وجود دارد. شخصیت های دیگری نیز طراحی شده اند، اما برای بازی کردن با آنها شما باید پول پرداخت کنید و آن ها را خریداری بکنید. با در نظر گرفتن اینکه شما نمی توانید به صورت آنلاین بازی کنید و با افراد مختلف رقابت کنید، این امر غیر ضروری می آید. گرافیک بازی مشکل خاصی ندارد اما حرکت مهره ها کمی کند انجام می‌شود. اگر شکل مهره ها را به صورت کلاسیک بازگردانید، سرعت حرکت مهره ها کمی سریع تر می شود، اما انیمیشن حمله کردن مثل قبل کمی زمان می برد.

حرف اخر

در کل باید گفت که برای طرفداران شطرنج، این بازی می‌تواند جذاب باشد اما اگر می خواهید با کامپیوتر بازی کنید یا کسی را در کنار خود برای بازی کردن دارید. سرعت مهره ها، اگر در حالت کارتونی باشد می‌تواند کمی ارام باشد ولی در حالت کلاسیک به خوبی حرکت می‌کنند. اما حمله کردن آنها کمی زمان می برد چون انیمیشنی برای نشان دادن حمله، وجود دارد. طراحی های شخصیت ها به خوبی انجام شده اند اما تعداد شخصیت های مجانی بسیار کم هستند.

Verdict

Chess is a very fun game to play, especially with a friend who is competitive. How ever in this game you do not have the option to play online, and the only multiplayer option, is if there is someone you could play with next to you. The cartoon design and characters are very well designed, how ever if you want to have access to more characters you have to pay for them, and you only have three free characters to choose from. You can change the AI difficulty level in the menu.

6.3

نقاط قوت

  • دیزاین زیبا

نقاط ضعف

  • نبود بازی به صورت انلاین
  • سرعت پایین در حمله
  • شخصیت های کم
8 گرافیک
4 گیم پلی
7 داستان
6 موسیقی