نقد و بررسی BREATHING FEAR

نقد و بررسی BREATHING FEAR

امروز با دیرگ سری از سری نقد و بررسی های وب سایت Gamingles در خدمت شما همراهان همیشگی هسیتم. امروز به بررسی بازی BREATHING FEAR می پردازیم این بازی برای نینتندو سوئیچ و رایانه های شخصی عرضه شده است. با ما در ادامه نقد و بررسی همراه باشید.

بازی BREATHING FEAR یک بازی ژانر وحشت- معمایی با طراحی گرافیکی پیکسلی می باشد. داستان بازی به این صورت طراحی شده است که شما در بازی در نقش یک فرد در یک خانه ی جنگلی به ایفای نقش و تجربه بازی می پردازید. د راین خانه تنها بخش های بسیار کوچکی از خانه روشن هستند و بیشتر گیم پلی بازی در فضایی تاریک می گذرد.

شما باید معمای این را حل کنید که چرا در این خانه رها شده اید و اینجا چه می کنید. می توان پفت که بازی تا حدودی در رفع گره های داستانی که در آغاز بازی بیان شد و در آغاز بازی گنجانده است، موفق عمل کرده است. چرا که می توان گفت بخوبی شما را گره های داستانی بازی را در برابر شما می گشاید.

به گشایش گره های داستانی بازی اشاره ای کردیم باید این را هم اضافه کرد که بازی دارای نکات بسیار ریز و جزئیات بسیار کوچکی است که به صورت هوشمندانه ای در بازی تعبیه شده اند و باید با ذهنی هوشیار و متمرکز این باز یرا انجام دهید تا هیچ نکته ای را جا نگذارید و چیزی را از قلم نیندازید.

المان های ترسناک به خوبی در بازی گنجانده شده اند و سعی  می کنند ذهن شما را از روی حل معماها و تمرکز شما را از شما بگیرند و شما را بترسانند اما نباید ذهنیت خود را از دست بدهید و باید به کارتان ایمان داشته و معماهای بازی را به درستی حل نمایید تا بتوانید از این خانه ی وحشت فرار کنید.

شما در آغاز تنها با یک چراغ قوه و در لباس زندانیان باز یرا شروع می کنید و هیچ اشاره ای یا چیزی به گذشته شما و اینکه چرا در اینجا زندانی هستید و یا اینکه اصلا یانجایی که در ش هستید کجا هست در آغاز بازی نمی شود و تمام آن را باید خودتان به تنهایی کشف کنید.

البته شاید تمامی این نکات در ابتدا ترسناک بنظر نرسد. اما باید گفت که شما با یک بازی ترسناک خوب مواجه هستید که دارای فضا سازی بسیار جالبی است. بطور مثال در برخی نقاط خانه با خون چیزرهایی نوشته شده است و گاهی هم احساس می کنید پشت سرتان کسی شما را تعقیب می کند و یا شی ای ناگاه جابه جا می شود و …

البته فکر نکنید که به همین راحتی می توانید بترسید و در بازی پیش بروید. در بازی ایده ی جالبی به کار رفته است. شما در بازی نمی تواندی بیش از یک حدی بترسید و اگر سطح ترس شما در بازی افزایش یابد بعد از یک سطح خاصی از ترس قلب شما از کار خواهد افتاد و شما خواهید مرد. پس مراقب این موضوع باشید.

از دیگر مواردی که بر سطح شما خواهد افزود این  امر است که شما همانطور که در بالا اشاره شد در بازی تنها یک چراغ قوه دارید و همه جا هم تاریک است، خب نکته اینجاست که چراغ قوه تان  چندان وفایی ندارد و باطری اش به زودی تمام خواهد شد. پس باید در فکر باطری اضافه برای چراغ قوه تان نیز باشید تا مبادا از ترس بمیرید.

از دیگر نکاتی که در بازی وجود دارد و بازی را جالب تر می کند این امر است که BREATHING FEAR را نمیتوانید سیو کنید. بدین معنی که هر بار که بمیرید باید از اوولین بخش شروع بازی دوباره شروع کنید. پس بهتر است مکان باتری ها و چیزهایی که بدردتان می خورد را فراموش نکنید که اگر در بازی مردید بتوانید بعدا دوباره آن ها را جمع آوری کنید.

موسیقی بازی بطرز چشمگیری در اصل نخستین بازی یعنی ترساندن مخاطب تاثیرگذار است. در فیلم ها و بازی های ترسناک صداگذاری و موسیقی یکی از مهم ترین المان های این ژانر محسوب می شود. در BREATHING FEAR موسیقی و صداگذاری بطرز غیرقابل باوری موثر افتاده است

حرف آخر

بازی BREATHING FEAR یک بازی خوب کم حجم و سبک با داستان جالب و نکات و جزئیات ریز بسیار است که می تواند شما را تا مدت ها به خود مشغول کند. این باز یهم اکنون برای پلتفرم های مایکروسافت ویندوز و نینتندو سوئیچ قابل دسترسی است.

Verdict

BREATHING FEAR is a good horror-adventure game to play and enjoy. BREATHING FEAR is a good compact and lightweight game with interesting story and great details that can keep you busy for a  long time. It is now available for Microsoft Windows and Nintendo Switch platforms.The music of the game is dramatically influenced by the first game, which is to scare the audience. In horror movies and games, sound and music are one of the most important elements of the genre. BREATHING FEAR Music and sound have been incredibly effective

7.8

نقاط قوت

  • موسیقی
  • صداگذاری خوب
  • موسیقی
  • ایده جذاب

نقاط ضعف

  • گرافیک پیکسلی
  • نبودن نقطه ذخیره
7 گرافیک
8 گیم پلی
8 داستان
8 موسیقی