نقد و بررسی بازی Buried Stars

نقد و بررسی بازی Buried Stars

بازی های معمایی را دوست دارید ؟ بازی هایی که فقط داستان محور هستند و گیم پلی ندارند ؟ دوست دارید متن های داستان را بخوانید و به جای بازی کردن واقعی با کارکترها در داستان آنها محو شوید ؟ بله خوب Buried Stars یک بازی این چنینی است که در سال ۲۰۲۰ برای پلتفرم های نینتندو و فقط PlayStation 4 منتشر شده است . آیا بازی حد و توان رقابت با بازی های هم سطح و داستانی خودش را دارد ؟ برای تحلیل و بررسی این موضوع با تیم نقد و بررسی Gamingles همراه باشید .

گرافیک بازی واقعا مانند کارتون های انیمه نسل جدید می ماند . تصویر ها همگی گرافیکی و با پن و پد های کامپیوتری کشیده شده اند . گرافیک واقعی در اجرای آنها وجود ندارد و فقط کارکتر ها را مشاهده می کنیم که کمی لب های شان شروع به سخن گفتن می کند و بعضی مواقع شخصیت ها را از زوایای دیگر نیز طراحی کرده اند که در مجموع به آن امتیاز منفی می دهیم . نه به دلیل اینکه از طراحی های بازی ایرادی بگیریم و یا از نقاشی ها در بازی خوشمان نیاید فقط به دلیل اینکه تعداد نقاشی ها بسیار کوتاه است و قیمت ۵۰ دلاری بازی واقعا توقع ما را بالا تر برده است .

شخصیت ها در حال تعجب و نگرانی افکت های جالب کارتونی می گیرند . بازی در بیشتر مواقع به صورت دو بعدی است و کم پیش می آید که حرکت های سه بعدی ببینیم  ولی تصویر های پس زمینه به خوبی حالت های سه بعدی را تداعی می کنند و در کل گرافیک طراحی بازی شرایط مطلوبی دارد . ولی بیشتر بازی محدود به خواندن دیالوگ ها و تصمیم گیری شما برای ادامه روند داستان است . پس اگر از خواندن و جهت دادن شخصیت ها لذت نمی برید بازی Buried Stars بازی مناسبی برای شما نیست .

از لحاظ داستانی و بازی باید بگوییم که Buried Stars فوق العاده است . یعنی اگر دستتان به بازی می رسد بازی کردن آن را پیشنهاد می کنیم . داستان در باره ی شرکت در یک مسابقه استعداد یابی مانند عصر جدید یا اکس فکتور یا وویس است که در آن شرکت کننده ها با رای پیامکی مردم رتبه بندی می شوند و در هر مرحله شخصیت های مختلف بازی که امتیاز پایین تر را بیاورند از بازی حذف خواهند شد . ولی در روزی که شخصیت اصلی به نام دیون-هان می خواهد در روز بزرگش شرکت کند اتفاق عجیبی می افتد و استیج مسابقه شروع به متلاشی شدن می کند و دیون-هان شرکت کننده های رقیب را از زیر آوار نجات می دهد . ولی در کل آنها آنجا گیر افتاده اند .در مجموع گروه شرکت کننده شروع به پیدا کردن راه های خروج می کنند و معما های مسیر بازی را شروع به حل کردن می کنند . بعضی از آن ها هم یک مکان امن در سالن را انتخاب می کنند و منتظر می مانند که تیم نجات دهنده از بیرون شروع به پیدا کردن آنها کنند . در زمانی که آنها در آنجا حبس شده اند یک توییت از توییتر ناشناس مسئولیت این حادثه را بر عهده می گیرد و اعلام می کند که اگر این شرکت کننده ها به گناهان خود اعتراف نکنند مرگ های بیشتری به سراغ آنها خواهد آمد . در رابطه با شخصیت های بازی به راحتی می توان گقت المنت های خاص کننده آنها کاملا وجود دارد و بسیار با هم متفاوت هستند . اخلاق ها و تصمیمات آنها به گونه ایست که نه تنها به صورت فردی در طول بازی تاثیر گذار است بلکه در روبرویی با یکدیگر هم بسیار با هم هماهنگ است و کسانی که از یکدیگر خوششان نمی آیند مکانیک بازی توانسته اخلاقیات آنها را به خوبی مدیریت کند که نمره بسیار خوبی را دریافت می کند .

بازی در مجموع به سه قسم تبدیل می شود .

 • قسمت رساندن پیام داستان و دادن حق انتخاب به شما که بتوانید مسیر بازی را پیدا کنید در این قسمت کارکتر ها با هم درگیر می شوند و به شما شخصیت ها فهمانده خواهند شد .
 • قسمت تحقیق نقشه سالن که به سادگی به شما اجازه می دهد تا در سالن به صورت سه بعدی بچرخید و به صورت موشکافانه در باره ی مسائل بوجود آمده تحقیق کنید .
 • قسمت اصلی ارتباطات است که در آن با هم پیمانان و دوستان خود در باره ی استراتژی و نقشه ای که دارید صحبت می کنید و باید دروغگو ها را پیدا و سوال ها را با هم جواب بدهید و در مسیر داستان بازی قرار بگیرید

 

حرف آخر

در کل بازی Buried Stars را باید یک بازی کارتونی در نظر گرفت . جمله قبلی را خط بزنید ! Buried Stars را باید یک کارتون در نظر گرفت که شما تعیین کننده روند انجام بازی هستید و کارتون خود را مدیریت خواهید کرد .

Verdict

In general, Buried Stars should be considered a cartoon game. Underline the previous sentence! Buried Stars should be considered a cartoon in which you determine the process of playing the game and you will manage your cartoon.

5.5

نقاط قوت

 • طراحی های انیمه عالی
 • داستان های چند گانه
 • پایان های چند گانه
 • طراحی فضای مناسب

نقاط ضعف

 • موسیقی متوسط
 • تکراری شدن نقاشی ها
 • کمی باگ در قسمت گیم پلی
6 گرافیک
3 موسیقی
8 داستان
5 گیم پلی