نقد و بررسی Bury Me, My Love

نقد و بررسی Bury Me, My Love

نقد و بررسی که امروز برای شما آماده کرده ایم، نقد و بررسی یک بازی داستانی و یا بهتر است بگوییم، که بازی ای که هسته آن داستان آن است، می باشد، این بازی ساخته شرکت فرانسوی است که زیاد کار های بزرگ از آنها ندیده ایم و شاید این بازی اولین کار بزرگ آنها باشد، این بازی را بر روی کنسول Nintendo Switch نقد و بررسی کرده ایم و اگر شما عزیزان به بازی های داستانی و بازی هایی که هسته اصلی آنها داستان آنها میباشد علاقه مندید با این نقد و بررسی از بازی Bury Me, My Love و از تیم Gamingles همراه ما باشید.

اما بگذارید از هسته اصلی این بازی یعنی داستان آن شروع کنیم، در Bury Me, My Love هسته اصلی داستان آن است و داستان در این بازی حرف اول را میزند پس اگر از علاقه مندان به داستان بازی های رایانه ای هستید و از داستان بازی ها لذت میبرید انگار که این بازی برای شما طراحی شده است! اما داستان بازی چگونه آغاز می شود؟ بگذارید داستان بازی را تا جایی که اسپویل محسوب نشود برای شما تعریف کنیم تا ببینید با چه بازی طرف هستید و آیا داستان بازی شما را جذب میکند تا خیر، خب داستان بازی به   شدت به متن وابسته است و از همین سو هم شروع داستان هم با همین متن است! شروع داستان بازی در یک صفحه Messaging است، و شما مشغول چت کردن و صحبت کردن هستید، شما که نامتان Majd است در حال چت با همسرتان هستید که نام او نیز Nour است، از همین ابتدای داستان شما متوجه میشوید که سازندگان بازی چه توانایی زیادی در نوشتن دیالوگ ها داشته و با دیدن پیام های رد شده بین شما متوجه میشوید که دیالوگ های بازی فوق العاده خوب طراحی شده اند، در بازی جدای دیالوگ های خوب و همچنین روایت خوب داستان شاهد این هستیم که کاراکتر های بازی بی اندازه خوب طراحی شده اند! شخصیت پردازی در بازی و در داستان بازی به شدت در چشم است و شما را در خود غرق میکند، به طوری که هنگاهی که کاراکتر های بازی در حال صحبت کردن باشند هیچ چیز دیگر را متوجه نخواهید شد!

در Bury Me, My Love همانطور که متوجه شده اید اساس بازی دیالوگ و داستان است و در این بازی شما با انتخاب دیالوگ میتوانید به جلو پیش بروید و این دیالوگ ها همیشه هم به انتخاب شما نیست و خیلی از مواقع هست که در بازی شاهد این خواهید بود که این دیالوگ ها به صورت اتوماتیک انتخاب می شوند و این جزیی از داستان است و شما نمیتوانید کاری کنید اما در خیلی از مواقع نیز شما باید دیالوگ را انتخاب کنید و در انتخاب دیالوگ ها در این بازی حواستان جمع باشد، در این بازی دو نوع انتخاب دیالوگ داریم، دیالوگ هایی که جنبه فان دارند و تاثیری در بازی ندارند و صرفا برای این هستند تا شما بیشتر با شخصیت ها آشنا شوید و شخصیت پردازی بیشتری صورت بگیرد اما دیالوگ های دیگری در بازی وجود دارند که با آنها میتوانید سرنوشتتان را تغییر دهید، دیالوگ های مهمی که داستان اصلی بازی را رو میکنند، دیالوگ های مهم بازی، همچنین در خیلی از دیالوگ های بازی شخصیت همسر شما یعنی Nour از شما راهنمایی و نصیحت میخواهد که باید به خوبی به او راه درست را نشان دهیدو البته به لطف شخصیت پردازی خوب بازی، هر کاراکتری شخصیت قوی خود را دارد و Nour هم همینطور است و در خیلی از مواقع از حرف های شما پیروی نمیکند و راه خودش را میرود! همچنین در بازی دیالوگ های جالب و خنده دار وجود دارد تا کمی جو بازی عوض شود و همچنین دیالوگ های عاشقانه زیادی میبینیم که این میخواهد رابطه بین دو شخصیت بازی را جلوه دهد.

در بازی های این شکلی که شما با انتخاب دیالوگ سرنوشت کاراکتر های بازی را می سازید، حتما باید چند پایان وجود داشته باشد، در بازی Bury Me, My Love هم این قضیه صدق میکند و شما شاهد ۱۹ پایان خواهید بود، ۱۹ پایان! واقعا فکر کردن به ۱۹ پایان هم بی اندازه سر گیجه آور است، این نشان دهنده این است که تیم سازنده چقدر زیاد بر روی داستان این بازی کار کرده است و وقت گذاشته است، آیا کسی پیدا می شود که تمام این ۱۹ پایان بازی را برود؟ باید به شما بگوییم این کار خیلی زمان بر است چرا که شما نمیتوانید با Load کردن بازی از Checkpoint خود انتخاب های دیگر بازی را بروید و ببینید که چه اتفاقی می افتد، تنها راه حل شما بازی کردن از اول بازی میباشد! بله از اول بازی! به دلیل اینکه بازی تمام انتخاب های شما را ذخیره میکند و با بازی کردن از Checkpoint نمیتوانید به انتخاب های دیگر دسترسی داشته باشید، شاید اولش جالب به نظر برسد اما بعد از ۲-۳ بار بازی کردن از اول بازی دیگر حوصله تان نمیکشد از اول این بازی را انجام دهید چه برسد به ۱۹ بار، چرا که درست است که شما قرار است انتخاب های دیگری کنید اما بسیاری از بخش های بازی تکراری خواهد بود.

در کل باید بگوییم این بازی یک شاهکار خوب است که به شدت ارزش بازی کردن دارد مخصوصا با قیمت پایینی که دارد میتوانید به راحتی آن را تهیه کنید و از آن لذت ببرید، تنها مشکلی که در این نسخه که تیم ما نقد و بررسی را روی آن انجام داد این بود که این بازی در Nintendo Switch خیلی از بخش هایی که در پلتفرم های دیگر بودند را نداشت و این از لذت بازی می کاهد، مثلا هنگامی که در داستان بازی استرس زیاد میشود و همینطور پشت سر هم برای Nour پیام می آید، هیچ افکت خاصی نمیبینیم تا حس قوی تری به بازیکن یا همان گیمر بدهد و فقط علامت پیام را میبینیم، در صورتی که در پلتفرم های دیگر این قضیه بهتر پیاده سازی شده است.

حرف آخر

Bury Me, My Love یکی از بهترین بازی های داستانی کوچک است که با ۱۹ پایان مختلف شما را در خود غرق می کند، هسته اصلی بازی در Bury Me, My Love داستان بازی است که به خوبی پیاده سازی شده است و اگر شما اهل بازی های داستانی هستید و از داستان بازی ها خوشتان می آید در خرید بازی Bury Me, My Love شک نکنید چرا که با قیمت پایینی که دارد میتواند ساعت ها شما را در یک داستان زیبا غرق کند.

Verdict

Bury Me, My Love is one of the best story based games in last year, in this tiny game we can see 19 endings which’s really amazing and when i realized that, i was petrified, Bury Me, My Love has a beautiful story and if you like the story of games, i think this game is designed for you and also the price of the game is really low so you can simply just get it and enjoy some hours of your life

9

نقاط قوت

  • داستان قوی
  • سادگی بازی
  • ارزان بودن بازی
  • ۱۹ پایان داشتن بازی
  • شخصیت پردازی قوی
  • دیالوگ های بی نظیر

نقاط ضعف

  • مشکلات ریز در نسخه Nintendo Switch
  • ذخیره شدن انتخاب ها در Checkpoint ها
9.5 داستان
9 شخصیت پردازی
8.5 موسیقی
9 روایت داستان

ارسال دیدگاه