تحلیل بازی Caves and Castles: Underworld

تحلیل بازی Caves and Castles: Underworld

با سلام خدمت دنبال کنندگان عزیز gamingles امیدوارم هر جا که هستید خوب و سلامت باشید; خوشحالم که تونستم با یه نقد و برسی دیگ همراهتون باشم; موضوع این نقد و برسی درباره ی بازی ای در سبک پازل است که توسط شرکت Chili Dog Interactive در سال ۲۰۱۸ منتشر شد; نام این بازی Caves and Castles:Underworld هست که در ژانر ماجراجویی و پازلی قرار گرفته که در واقع تلفیقی از این دو سبک هست و به گونه ای دارای سبک پازل های نوستالژی است که میتواند خاطرات بازی های قدیمی را در شما زنده کند. اگر به دنبال این سبک بازی هستید توصیه میکنیم در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

محیط به صورت شبه ۳ بعدی طراحی شده اند. Caves and Castles:Underworld تا کنون برای پلتفرم های: نینتندو سوییچ, ویندوز, پلی استیشن ۴, و ایکس باکس وان منتشر شده که بیش ترین نسخه های قروخته شده برای ایکس باکس وان بوده. قیمت این بازی در پلتفرم استیم ۶٫۹۹ دلار قیمت گذاری شده درباره ی ارزش خرید این بازی نسبت به قیمت باید گفت با وجود قیمت کم بازی در استور, خرید این محصول توصیه نمیشود.

شما در ابتدای نقش دختری را دارید که به ذنبال ماجراجویی است و با کرکتر های مختلفی در این راه مواجه میشود. بازی در یک قلعه قدیمی شروع میشود . هدف اصلی شما در بازی  ارتقای قلعه است که نیازمند سکه است که برای کسب کردن سکه ها با چالش های مختلفی روبرو خواهید شد و تسک هایی در راه شما قرار خواهند گرفت که البته این ماموریت ها شامل پازل هایی پیچیده نیز میشود. گرافیک بازی یک محیط آرام و سر سبز است که حس آرامش خوبی به شما میدهد. در این بازی به بهترین شکل سبک های بازی کنار یکدیگر قرار گرفته اند; در واقع قرار گیری به موقع پازل ها و ماجراجویی ها کمک شایانی به بهبود عملکرد بازی کرده و باعث افزایش جذابیت بازی و ایجاد برتری کمی نسبت به بازی های هم گروه خود در سبک پازل و ماجراجویی شده. گیم پلی بازی بسیار ساده و در عین حال روان هست که عملکرد قابل قبولی در این زمینه را کسب کرده.

حال نوبت به برسی نقطه ضعف های متعدد این بازی میرسد که باعث خراب کردن تمامی نکات مثبت بازی شده. از همان ابتدای بازی موسیقی بلندی به گوش میرسد که در طول بازی هزاران بار همان موسیقی برای شما تکرار میشود و موسیقی هیچ ارتباط خاصی به شرایطی که در آن هستید ندارد و این موضوع بسیار آزار دهنده است. در بازی هیچگونه دیالوگ کلامی ای وجود نداد و همگی به صورت متن هستند که بعد از چندین ساعت خواندن دیالوگ ها از بازی خسته میشوید. داستان بازی عملکرد غیرقابل قبولی دارد به طوری که هدف های بازی بسیار پیش و پا افتاده هستند, کرکتر ها تنوع کمی دارند و مکان ها بسیار شبیه به هم و خسته کننده است. تراکم پازل ها در بازی بسیار زیاد است به وطری که هر چند دقیقه یکبار مجبور به حل پازل هستید و این موضوع حتی برای طرفداران پازل پس از گذشت ساعتی خسته کننده میشود. بازی بسیار محدود است حتی شما را از بزرگ ترین بزرک ترین تصمیم ها باز میدارد و تنها باید به دیالوگ های رد و بدل شده بین کرکتر ها نگاه کنید و نمی توانید هیچ تاثیری در روند بازی بگذارید. نبود قابلیت های جذاب و المان های سرگرم کننده در بازی به سادگی به چشم میاید و باعث میشود به سرعت از بازی زده شوید; تنها کاری که از دست شما بر میاید ساختن ساختمان های ساده و حل پازل های کسل کننده است. بازی فاقد دشمن است و هیچ چالشی جز پازل ها سد راه شما نمی شوند.

همانطور که قبلا هم راجب محیط بازی گفته شد این بازی از لحاظ گرافیکی عملکرد خوبی را به همراه داشته; رنگ های زنده, محیط شاد, درخت ها و ساختمان ها همگی و همگی باعث زیبایی محیط بازی شده اند و گرافیک خوبی را برای بازی نسبت به رقیبان دیگر این نوع گرافیک رقم زده اند.

همچنین این بازی از دید کاربران و تحلیل گران هم نتیجه خوبی کسب نکرده و به کلی باعث ناامید شدن همه از این بازی شده. اگر شما علاقه مند به سبک پازل و ماجراجویی هستید قطعا پیشنهادات خیلی بهتری نسبت به Caves and Castles:Underworld دارید که میتوانند شما را ساعت ها سرگرم کنند پیشنهاد ما به شما بازی ای با نام Myst است که در همین سبک منتشر شده و عملکرد خوبی را در بر داشته از پازل های مختلف تا چالش هایی که باید با آنها دست و پنجه نرم کنید همگی باعث محبوبیت این بازی در سبک پازل و ماجراجویی شده.

حرف آخر

علی رغم انتظار های کاربران از این بازی و انتظار برای انتشار یک بازی چالش بر انگیز در آخر, Caves and Castles:Underworld خاطرات بدی از خود در ذهن بازیکنان بجای گذاشت و در کل میتوان از این اثر به عنوان یک اثر ناموفق قاطعانه یاد کرد. از موسیقی بی ربط تا نبود المان ها و چالش باعث یکنواختی این بازی شد. اگر تنها بدنبال پازل هستید و زیاد به شرایط بازی اهمیت نمیدهید, با وجود تمامی نقص ها این بازی میتواند چندین ساعت شما را سرگرم کند و میتوان گفت ارزش یکبار تجربه کردن را دارد ولی اگر به دنبال تجربه بازی های چالش برانگیز هستید, این بازی اصلا برای شما مناسب نیست. تا مطلبی دیگر شما را به خدای بزرگ میسپارم.

Verdict

Despite the expectations of users of this game and waiting for the release of a challenging game in the end, Caves and Castles: Underworld left bad memories in the minds of players and in general, this work can be considered as a decisive failure. From irrelevant music to the lack of elements and challenges made the game monotonous. If you are just looking for puzzles and do not care much about the conditions of the game, despite all the shortcomings, this game can entertain you for several hours and it can be said that it is worth trying once, but if you are looking for challenging games, this game is not at all Not suitable for you. see you later

6.8

نقاط قوت

  • گیم پلی قابل قبول
  • گرافیک خوب
  • محیط زنده

نقاط ضعف

  • موسیقی بی ربط
  • دیالوگ های خسته کننده
  • محیط تکراری
  • یکنواختی مراحل
  • نبود چالش
  • نبود فاکنور سرگرم کننده
8 گرافیک
7.5 گیم پلی
6.5 داستان
5 موسیقی