نقد و بررسی Chef’s Tail

نقد و بررسی Chef’s Tail

اگر کسانی که می میرند قبل از اینکه به دنیای دیگر سفر کنند باید در جایی باشند و قبل از رفتن نیاز دارند که شام آخر خود را بخورند. چه کسی باید این غذا را درست و چه کسی بهتر از یک گربه می تواند این کار را انجام دهد؟ بازی  Chef’s Tail محصول سال ۲۰۲۱ است که این بازی با قیمت ۱۱٫۴۵ دلار در استور ننتیندو در دسترس خواهد بود و امروز ما به نقد و بررسی این بازی در سایت Gamingles خواهیم پرداخت.

در شهری که همه ارواح جمع شده اند و همه منتظر هستند تا ندای آن دنیا آن ها را صدا بزند تا بتوانند به آن سمت حرکت کنند نیازمند این هستند که برای آخرین بتوانند غذای خود را میل کنند. داستان بازی درباره یک گربه است که در دنیای زیرزمین می خواهد برای این ارواح غذا تهیه کند. داستانی عجیب غریب همراه با برداشت ها و داستان های زیر شاخه ای که در بازی  Chef’s Tail وجود دارد می تواند تجربه جذابی از بازی های داستانی جدید با محوریت های عجیب تری باشد که شما را به فکر فرو می برد.

بازی  Chef’s Tail باید از آن دسته از بازی هایی می بود که بخواهید در تایم های آزاد و زمان هایی که بخواهید استراحت کنید آن را باز کرده و از محیط آرام و پازل های مرتب و طولانی اش لذت ببرید ولی مشکلاتی که در توسعه و ساخت بازی وجود دارد تجربه گیم پلی را برای گیمر ها خدشه دار کرده است.

حال برای اینکه بخواهید با این کارکتر اصلی که بازی می کنید (گربه ای به نام شف) که همان سرآشپز بازی است در گیم پلی دخالت داشته باشید بازی ماموریت هایی را در غالب داستان هایی در اختیار شما قرار می دهد. این ماموریت ها درباره جمع آوری کردن انواع اقسام مواد اولیه ای است که با استفاده از آنها بتوانید غذا هایی را که در انتها می خواهید با دستورالعمل درست کنید را تهیه کنید. البته دستور های پخت در بازی  Chef’s Tail همیشه به صورت دیالوگ ها و در ابتدای هر ماموریت به شما داده نمی شود. خیلی از مراحل بازی در حال انجام تسک ها و ماموریت های دیگری هستید که باا استفاده از آنها دستور العمل پخت غذا های دیگری را بدست می آورید که می تواند راهگشای مرحله های دیگری از بازی باشند که تیم توسعه بازی به خوبی در طراحی تناسب در بدست آوردن مراحل در بازی عمل کرده است. در میان این همه شما در بین درختان و یا در لب دریاچه درحال گرفتن مواد اولیه هستید و همینطور با یک سری ارواح که در سطح شهر پراکنده هستند صحبت می کنید و آنها را راهنمایی می کنید که چگونه می توانند کاملا به دنیای زیرزمین حرکت کنند.

اما در حوضه گیم پلی اصلی بازی باید گفت که ضعف در طراحی بازی و کنترلر های آن کاملا به چشم می آید. حتی اگر بازی را با کنترلر انجام دهید تریگر های سمت چپ کنترلر نمی توانند به خوبی جهتی را که می خواهید با گربه به آنجا حرکت کنید را پیدا کنند. در کنار این ها بازی با کامپیوتر نیز عذاب واقعی است! با هر حرکتی که با موس انجام می دهید گربه به سمت موس بازی حرکت می کند. البته طراح بازی می خواسته است که به نوعی گربه به سمت موس (موش) حرکت کند ولی در کل انجام بازی در آن شرایط بسیار خسته کننده و بد است.

با این که ایده پردازی بازی بسیار خوب است و جذابیت جالبی می توانست در گیم پلی بازی ایجاد کند ولی ایراداتی در سطح طراحی بازی مانند کوچک بودن شهر و همچنین کم بودن دستور پخت غذا و همچنین کم بودن منابعی که از آنها بتوانید مواد اولیه را بدست بیاورید از ایرادات گسترده ای هستند که بیشتر آنها را می توان کم کاری در تولید محتوای بازی دانست تا صرفا ایراد های باگ و برنامه نویسی بازی.

حرف آخر

در مجموع باید گفت که بازی  Chef’s Tail یک بازی با ایده بسیار خاص است و هنوز هم که هنوز نسخه دموی آن برای استور بازی منتشر شده است و با توجه به ایراداتی که بازی در حوضه گیم پلی و طراحی محیط دارد پیشنهاد می دهیم تا زمان رفع باگ های بازی و همچنین افت قیمت آن برای تهیه آن فعلا صبر کنید.

Verdict

In general, it should be said that Chef’s Tail is a game with a very special idea, and still a demo version of it has been released for the game store, and considering the problems that the game has in the gameplay and environment design, we suggest that it be fixed. Game bugs as well as the drop in price, wait for it now.

5.8

نقاط قوت

  • موضوع جذاب قابل توجه

نقاط ضعف

  • گیم پلی بد و پر از باگ
  • قیمت زیاد نسبت به محتوا
  • کم بودن مقدار توسعه نقشه بازی
6 گرافیک
8 داستان
4 گیم پلی
5 موسیقی