نقد و بررسی Daymare: 1998

نقد و بررسی Daymare: 1998

سلام به همه ی دوستای عزیز Gamingles امروز با نقد و بررسی بازی اکشن و جذاب Daymare: 1998 با شما هستیم پس با ما باشید.

بازی Daymare: 1998 در سال ۲۰۱۹ توسط شرکت های Destructive Creations و All in! Games Sp. z o.o. به بازار عرصه شد و میشه گفت با استقبال نسبتا خوبی رو به رو شد. این بازی برای پلتفرم های Playstation4 ، Xbox one و PC قابل خریداری و در دسترس است.

خب همین اول باید بهتون بگم که این بازی تا حد زیادی شبیه به بازی Resident Evil 2 است حتی خط داستانی هم شبیه به صورتی که جفت بازی ها در فضای شهری است که به حالت بیولوژیک آلوده شده و بله باید بگم که انگار دارید Resident Evil 2 رو بازی میکنید البته هرچی که بازی بیشتر پیش بره میبینید که تفاوت هایی وجود داره. به طور کلی باید بهتون بگم که این بازی بیشتر یک بازی معمایی و فکری است و خب قسمت هایی از بازی وجود داره که شما با زامبی ها رو به رو میشید و باید به اون ها شلیک کنید تا زنده بمونید در طول بازی مهماتی به دست میارید که باید در استفاده ازش یکم خساست به خرج بدید.

داستان بازی از جایی شروع میشه که شما متوجه میشید شهر توسط یک ویروس آلوده شده و مردم شهر رو به زامبی تبدیل میکنه و شما در طول بازی با رد کردن مراحل مختلف سعی میکنید که جلوی شیوع این ویروس رو بگیرید که البته مانع های زیادی توی راهتون هست. بازی در راهرو های تنگ و تاریک اجرا میشه و خب زیاد از نور خبری نیست که این خصلت اصلی یک بازی ترسناک است. بازی سرشار از معما های جالب است که من بعد از حل کردن هر کدوم از اون ها با خودم میگفتم ، دمشون گرم چه با حال بود و کلی لذت میبردم. اما مشکلی که داشنم این بود که مهمات توی بازی به سختی پیدا میشد و همیشه مواظب بودم تیرم خطا نره مشکلی که توی گیم پلی وجود داشت سرعت کم خشاب عوض کردن بود و وقتی تیر تموم میشد و شما تصمیم میگرفتید خشاب رو عوص کنید انقدر طول میکشید که ممکن بود جونتون رو از دست بدید با توجه به این که Health توی بازی کمه باید خیلی مواظب همه چیز باشید از جمله جونتون ، مهماتتون و البته هیولا های اطرافتون که این قضیه کمی بازی رو برام سخت کرده بود اما باید بگم که همین اتفاقات باعث هیجان خوبی در بازی شد که میتونه ضربان قلبتونم بالا ببره.

گرافیک بازی با این که عالی نیست اما خب قابل قبول است ، طراحان بازی سعی کردند که بازی رو توی ژانر کلاسیک ترسناک در دهه ی ۹۰ بر گذار کنند ، بافت شخصیت ها و شخصیت پردازی چندان خوب نیست با این حال طراحی فضا های بازی واقعا حوبه و من به شدت از فضا ها و طراحی اون ها که کاملا استرس رو به آدم منتقل میکنه لذت بردم با خودم میگفتم یه بازی ترسناک واقعا باید اینجوری باشه و اما باید راجع به موسیقی و افکت های صوتی باید بگم که خیلی عالی عمل کردند موسیقی واقعا با تصاویر و گیم پلی هم خونی داره گاهی تند میشه و گاهی توی سکوتی مرگ بار قرارتون میده و واقعا میتونه سوپرایزتون کنه همچنین افکت های صوتی خوب و قوی هستند من که از قسمت موسیقی و تصویر بازی واقعا رازی بودم درسته عالی نبودند اما من دوسشون داشتم و امیدوارم شما هم وقتی تصمیم میگیرید این بازی رو انجام بدبد به قسمت صمعی بازی توجه کنید چا که اونقدر خوب کار شده که شما میتونید از اشکالات درون بازی چشم پوشی کنیدو به حرف من برسید.

حرف آخر

با این که این بازی در ژانر وحشت و اکشن ساخته شده اما میتونه با معما هاش شناخته بشه معما هایی که بعد از حل کردن اون ها از خودتون و طراح راضی هستید اگر بتونید در طول بازی مهماتتوم رو کنترل و مدیریت کنید بدون شک میتونه تجربه ی خوبی برای شما بشه ، این بازی به خوبی تونست حس وحشت دهه ی ۹۰ رو به من منتقل کنه که این قوت بازی رو نشون میده ، در طول بازی کمی خط داستان کم رنگ میشه اما من باز هم به خاطر موسیقی و معما ها کلا از عیب ایرادات چشم پوشی کردم این بازی به دلیل ژانرش ارزش خرید رو داره چون کدوم گیمری هست که از بازی ترسناک و هیجانی بدش بیاد؟   امیدوارم از تجربه ی این بازی لذت ببرید و از معما های باحاش و زامبی ها جون سالم به در ببرید.

Verdict

 

Although this game is made in the horror and action genre, but it can be known with its puzzles. The puzzles that you and the designer are satisfied with after solving them, if you can control and manage the ammunition during the game, it will undoubtedly be an experience. Good for you, this game was able to convey to me the horror feeling of the 90’s, which shows the strength of the game. I ignored the flaws. This game is worth buying because of its genre, because which gamer hates the scary and exciting game? I hope you enjoy the experience of this game and get rid of the cool puzzles and zombies.

7.1

نقاط قوت

  • موسیقی و افکت قوی
  • هیجان بازی
  • معما های جذاب

نقاط ضعف

  • کم بودن Health و مهمات
  • اشکالاتی در گیم پلی
7 گرافیک
7 گیم پلی
6.5 داستان
8 موسیقی