نقد و بررسی بازی Devil Inside Us: Roots of Evil

نقد و بررسی بازی Devil Inside Us: Roots of Evil

جن‌گیری‌ها رویدادهایی هستند که معمولا در آنها یک فرد پیر مذهبی، یک سری مراسم و تشریفات خاص را برای کمک به عمل جن‌گیری شیطانی که میزبان بدن یک فرد شده است، انجام می‌دهد و این نوع اعمال، توسط بسیاری از ادیان برای هزاران سال انجام ‌می شده است. فیلم جن‌گیر محصول ۱۹۷۶ معروف‌ترین نمونه از این نوع وقایع است و از آن زمان تبدیل به موضوعی پرتکرار برای همه انواع بازی‌ها و فیلم های تلویزیونی شده است.

به همین ترتیب کمپانی ناشر Mr.Skull Game Studio در جدیدترین محصول خود که Devil Inside Us: Roots of Evil نام دارد، به سراغ موضوع جن گیری رفته شما را در نقش یک کشیش کاتولیک قرار می دهد که هدف اصلی آن محافظت از ما در برابر برخی از موجودات شیطانی است. اما آیا او موفق به انجام این کار خواهد شد؟ در ادامه با نقد و بررسی این بازی از وب سایت Gamingles ما را همراهی کنید.

بازی Devil Inside Us: Roots of Evil در اصل یک ماجراجویی پازل اول شخص است که در بخش عمده آن، شما در دوران پیری زندگی یک کشیش قرار می گیرید. من می توانم بیشتر از هر شخصیت دیگری که اخیراً بازی کرده ام با این شخصیت ارتباط برقرار کنم و به نظرم نحوه روایت داستان آن واقعا عالی است. حداقل در دورانی که بازیهای بسیار خوب اندکی در زانر وحشت منتشر می شوند، این عنوان مستقل می تواند توجه مخاطبین را به خوبی جلب نماید.

وقایع داستانی بازی در سال ۱۹۸۴ شروع می شود، شما Aughust Heyel هستید، کشیشی که در حال تحقیق در مورد یک خانه برای یافتن حقیقت های پشت پرده اتفاقات کابوس وار آن است. در ابتدای بازی هنگامی که به خانه مورد نظر می رسید، همه چیز شروع به تبدیل شدن به یک بعد وحشتناک می کند و مورد حمله یک شیطان قرار می گیرید. اما در این لحظه بازی حدود سی سال یا بیشتر به جلو می رود و کشیش فداکار ما پیدا می شود که به خانه برمی گردد تا این کابوس کاملاً جدید را بررسی کند.

سبک نوشته و داستانی که در Devil Inside Us: Roots of Evil یافت می‌شود، هر دو بسیار جذاب هستند و صحنه‌های دوست‌داشتنی در فلش بک های مختلف از طریق تصاویر با دست طراحی شده بازی بیان می‌شوند. من شخصاً از بازی در نقش یک کشیش ۷۴ ساله بسیار لذت بردم، مردی که هیچ قدرت خاصی جز ایمانش نداشت. این خیلی شبیه هیچ بازی دیگری است که قبلاً بازی کرده ام.

گیم پلی بازی شامل گشت و گذار در محیط و تعامل یا آیتم های مختلف است. در واقع اسناد موجود در محیط اطراف، بینش گسترده ای از جهان و رویدادهای اطراف خانه به شما می دهد و در طول مسیر دائما آیتم هایی با این مضمون پیدا می کنید. همه چیز از دید اول شخص اتفاق می افتد و چیزی که من بلافاصله متوجه شدم این بود که هیچ راهنمایی یا دستورالعملی در مورد اینکه در Devil Inside Us: Roots of Evil چه کار را باید انجام دهید، وجود ندارد. مسلماً فقدان چنین موردی لطمه ای به هیجان بازی وارد نمی کند، چون هیچ چیز پیچیده ای ندارد و مسیر شما کاملاً خطی است و چیز کمی وجود دارد که شما را از یافتن راه اصلی گمراه کند.

سلاح اصلی شما یک صلیب است که با فشردن دکمه RT کنترلر ایکس باکس خود می توانید آن را بیرون آورده و برای بیرون راندن شیاطینی که به شما حمله می کنند استفاده کنید. همچنین این وسیله به شما اجازه می دهد برای کمک به پیشرفت در داستان، ارواح خبیث را از اشیا خارج کنید.

از نظر گرافیکی، بازی جزئیات خود را به خوبی به نمایش می گذارد، اما همانطور که از این سبک بازی ها انتظار دارید، ممکن است در جاهایی دارای محیط هایی بسیار تاریک باشد. با این حال اکثر مکان ها خوب طراحی شده اند و ترکیب دنیای واقعی و مکان‌های شیطانی تخیلی‌ یک ایده عالی است. من همچنین یکی از طرفداران پر و پا قرص کات سین های با دست طراحی شده این بازی هستم که به پر کردن خلا بخش هایی از داستان کمک زیادی می کرد. صداگذاری نیز عالی است، در حالی که موسیقی متن نیز به همان اندازه رعب آور و مهیج است.

حرف آخر

در مجموع Devil Inside Us: Roots of Evil یک بازی کاملا متفاوت است، یک ماجراجویی تحسین برانگیز که ارزش آن را دارد که چند ساعت وقت خود را در آن بگذرانید. هنگامی که برای اولین بار مشغول انجام این بازی می شوید، «اول‌ها» زیادی را کشف خواهید کرد که پیش از این مشابه آنها را در کمتر عنوانی دیده بودید. شاید هرگز بازی ای را انجام نداده باشید که در آن نقش یک کشیش سالخورده را بر عهده بگیرید که از صلیب برای بیرون راندن دنیای شیطانی استفاده می کند. اما جالب است بدانید این ایده خلاقانه در بیشتر موارد واقعا خوب کار می کند، به خصوص زمانی که در حال کاوش در جهان و کشف رازهای داستان هستید. با این حال مبارزات بازی عملکرد خوبی ندارند و لحظات نبرد با شیاطین و دوری از تله ها به بهبود نیاز دارد، اگر این مشکلات را نادیده بگیریم، همه چیز دیگر هم از نظر بصری و هم از نظر شنیداری به خوبی ارائه شده اند.

Verdict

All in all, Devil Inside Us: Roots of Evil is a completely different game, an admirable adventure worth spending a few hours on. When you start playing this game for the first time, you will discover many “firsts” that you have seen before in less titles. Maybe you’ve never played a game where you take on the role of an elderly priest who uses the cross to drive out the evil world. But interestingly, this creative idea works really well for the most part, especially when you’re exploring the world and uncovering the secrets of the story. However, the game’s combat does not perform well, and the moments of fighting demons and avoiding traps need improvement, if we ignore these problems, everything else is well presented both visually and aurally

8.4

نقاط قوت

  • ارائه یک گیم پلی مبتکرانه
  • روایت داستان سرگرم کننده
  • اکتشاف در دنیای بازی واقعا لذت بخش است
  • جلوه های بصری خوب

نقاط ضعف

  • بخش های مبارزات به بهبود نیاز دارند
  • وجود برخی اشتباهات دستوری در زیرنویس ترجمه انگلیسی
8 گرافیک
8 گیم پلی
9 داستان
8.5 موسیقی