نقد و بررسی Devious Dungeon

نقد و بررسی Devious Dungeon

باسلام خدمت دنبال کنندگان گرامی وب سایت Gamingles. بعد از یک وقفه ی کوتاه بار دیگر با نقد و بررسی یکی دیگر از بازی های روز دنیای گیم در کنار شما عزیزان هستیم و امیدواریم که شما هم مانند همیشه با حمایت های خوب خودتان ما را در ادامه ی مسیر یاری کنید. بازی ای که در این پست برای بررسی آماده کرده ایم بازی Devious Dungeon نام دارد که در ادامه به بررسی همه ی المان های مختلف آن به صورت جزئی خواهیم پردخت. با ما همراه باشید.

بازی Devious Dungeon محصول سال ۲۰۱۴ میلادی می باشد که در حقیقت اولین قسمت از این سری بازی می باشد. قسمت بعدی این بازی هم یک سال بعد از اولین سری بای به بازار عرضه شد که با توجه به ضعف هایی که در آن وجود داشت مانند قسمت اول از آن استقبال به عمل نماید و این سری بازی تا به امروز شامل همین ۲ قسمت شده است و استودیوهای سازنده بازی نیز تولید قسمت های بعدی بازی را متوقف کردند.

بازی توسط استودیوهای بازی سازی Ravenous Games Inc., Woblyware, Woblyware Oy, Ratalaika Games طراحی شده است و توسعه داده شده است هم چنین همین کمپانی های بازی سازی نیز این بازی را به بازار عرضه کردند. هم چنین باید اشاره کرد که Devious Dungeon برای کسنول های پلی استیشن ۴ و مایکروسافت ویندوز و هم چنین نینتندو سوئیچ به بازار عرضه شده است.

بعد از فروپاشی امپراطوری روم تا چندین قرن تمامی قاره ی اروپا در فقر و قحطی و بیماری غوطه ور بود که از لحاظ تاریخشناسی این دوره به “عصر تاریک” اروپا شهرت یافته است. از المان های اساسی این دوره قطحی و مرگ و بیماری و جنگ های بسیار سخت میان دولت ها و کشوها و هم چنین میان شهروندان عادی برای حفظ بقا بود. بازی Devious Dungeon هم یک بازی در ژآنر RPG و استایل دوبعدی می باشد که تمرکز آن درباره ی قهرمانی در این دوره ی تاریخی است.

مانند اکثر بازی های این ژانر این بازی نیز مولفه های آن را به ارث برده است و به خوبی توانسته است با توجه به حد گرافیکی و گیم پلی ای ژانر RPG خود را هماهنگ کند. این امر باعث می شود تا بازی بسیار یکدست و روان باشد و هیچ عنصر غیر معمولی در جریان پیشرفت بازی به چشم مخاطب نیاید.

از مزیت های بسیار خوب بازی که در زمره ی نکات مثبت بازی قرار می گیرد و شاید بسیاری از بازی های مشابه آن نتوانسته اند در این بخش موفق باشند این است که مراحل بازی بعد از هر مقدار پیشرفت و جلو رفتن در بازی باز هم تکراری نمی شوند و همواره داستان و گیم پلی بازی در هر مرحله چیزهای تازه ی هرچند کوچک اما جذابی در خودش دارد که به مخاطب ارائه دهد و وی را سورپرایز کند که این مسئله از نکات مثبت و جذاب Devious Dungeon است.

گیم پلی بازی روان و دوست داشتنی است و بسیاری برای مخاطب می تواند جذاب باشد.روان بودن بازی علاوه بر جذابیت انفرادی ای که دارد با مقوله ی مراحل یکتا و متفاوت بازی ترکیبی دوست داشتنی را ارائه می دهد. شاید از معدود نکات منفی بازی Devious Dungeon این است که سیستم میارزه در بازی تا حد زیادی ساده می باشد و خلاقیت و جزئیات زیادی را در بر نمی گیرد و هم چنین در بخش دشمن ها نیز بازی این مشکل را دارد که باس فایت های بازی تا حد زیادی اسان هستند و شکست دادن آن ها سختی زیادی ندارد.

حرف آخر

به صورت کلی بازی Devious Dungeon یک بازی خوب و دوست داشتنی در ژانر RPG می باشد که مخاطبان این ژانر را می تواند تا مدت زمان زیادی با خود همراه کند. هر چند بازی بدون ایراد نیست اما گیم پلی آن بسیار روان است و داستان بازی هم در دوره ای اتفاق می افتد که بسیار در بازی های رایانه ای مهجور است و از این منظر داستان بازی هم دارای تمی یگانه و منحصربفرد است.

Verdict

In general, Devious Dungeon is a good and lovable game in the RPG genre that can accompany the audience of this genre for a long time. Although the game is not without flaws, but the gameplay is very smooth and the story of the game takes place in an era that is very much abandoned in computer games, and from this perspective, the game story has a unique theme.

7.4

نقاط قوت

  • گیم پلی روان
  • دوره داستانی جذاب

نقاط ضعف

  • باس فایت های ضعیف
  • سیستم مبارزه میتوانست بهتر باشد
7.5 گرافیک
7.5 گیم پلی
7.5 داستان
7 موسیقی