نقد و بررسی Dirt 5

نقد و بررسی Dirt 5

در این صفحه به نقد و بررسی بازی Dirt ۵ می پردازیم. این بازی در سال ۲۰۱۹ توسط کمپانی codemasters ساخته شد و برای کنسول های playstation5, xbox, playstation4, xbox one و کامپیوتر است. drive 5 جزو سری بازی های dirt است. با نقد و بررسی این بازی با ما همراه باشید.
بازی های racing در بین گیم های مختلف طرفداران خود را دارد. این بازی ها به یکی از پرطرفدارترین سبک ها ی بازی تبدیل شده‌اند، کنترل کردن ماشین و مسابقه دادن با سرعت بالا می‌تواند در فضای بازی های کامپیوتری بسیار لذت بخش باشد. Dirt 5 نیز یک بازی به سبک racing است که از مجموعه سری بازی های dirt به شمار می اید. اما آیا این بازی ارزش خریدن را دارد؟ در Dirt 5 از مکان‌های مختلفی برای تنوع استفاده شده است. در منوی اصلی بازی وقتی وارد می شوید چند گزینه قرار دارد. این بازی هم به صورت تک نفره و چند نفره و همچنین به صورت آنلاین نیز است. گزینه اول در منو گزینه ی “حرفه” است. بعد به ترتیب گزینه ی آنلاین و بعد arcade وجود دارند. در بخش حرفه دو مرد به نام های James و Nolan گزارشگری مسابقات را انجام می دهند. در اول بازی آن ها توضیح می دهند که در این بازی مسیح های مختلفی برای رانندگی وجود دارد، برای مثال زمین یخی و یا زمین بیابانی وجود دارد. James توضیح می‌دهد که در این مسابقات افراد معروف در مسابقه های رانندگی نیز شرکت کرده اند. و به جز آنها افراد جدیدی نیز دیده می شوند که ممکن است روزی موفق شوند. در هر مرحله از بازی به شما چند وظیفه یا task داده می شود تا انجام بدهید در حین مسابقه دادن. در آخر هر مرحله نیز لول (level) شما افزایش می‌یابد و پول و جایزه نیز می گیرید. بعد از مرحله ی اول، تماسی با شما از طرف AJ گرفته می‌شود و شما را به باشگاه رانندگی دعوت می‌کند. او می‌گوید که شما با امتحان کردن سبک های مسابقه ای مختلف می توانید سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید و در آن راه موفق شوید.
شما می توانید در این بازی ماشین های جدید بخرید و ماشین مسابقه را انتخاب کنید. یکی از نکته های مثبت این بازی، روشی است که ماشین را به نمایش می گذارد. شما می توانید ماشین را از نزدیک ببینید و درهای آن را باز کنید و تمام جزئیات درون ماشین، از جمله موتور ماشین، را نشان می دهد. این قسمت به نحو احسنت انجام شده است. جزئیاتی که در این بخش نشان داده می شود، برای کسانی که به ماشین علاقه ی زیادی دارند می تواند بسیار جذاب باشد. اما در بخش arcade دو گزینه قرار دارد. در گزینه ی اول شما می توانید مرحل مسابقه، آب و هوا ، میزان سختی میابقه و همه ی جزئیات مربوط به آن را، به هر صورتی که علاقه دارید انتخاب کنید. یکی از جذابیت های بازی dirt 5، وجود مکان ها و فضاهای مختلف برای مسابقه دادن است. رانندگی در هر یک از این مکان ها با مکان دیگر متفاوت است. یعنی مثلا در زمین یخی ماشین شما به نحوی متفاوت نسبت به زمین خیس و یا زمین خشک عمل میکند. در زمین یخی شما لیز می خورید و در پیچ ها سرعت خود را باید بیشتر کنترل کنید. همچنین مسیر ها می تواند در روز یا شب باشد. اگر محیط بازی بارانی است ممکن است رعد و برق نیز مشاهده کنید. این جزئیات کوچک بازی را بسیار جذاب و لذت بخش می کند. همچنین شما هم می توانید از دید راننده (داخل ماشین) رانندگی کنید و یا از نمای بیرون از ماشین، بازی کنید. وجود فضا های مختلف و تغییر حرکت ماشین در هر جاده، باعث می‌شود تا این بازی حس واقعی داشته باشد و به رانندگی در دنیای واقعی شبیه تر بشود.


گرافیک این بازی بسیار خوب است و تمام جزئیات به خوبی طراحی شده‌اند. مشکلی در انیمیشن و حرکت ماشین ها دیده نمی شود. در این بازی از نمای طبیعت بسیار استفاده شده است، برای مثال یکی از جاده ها در محلی جنگلی قرار دارد. درخت ها، باران و اب روی زمین در این جاده، بسیار طبیعی بوده و انیمیشن و گرافیک آن به واقعیت شباهت بسیاری دارد. بخشی در این بازی وجود دارد به نام playgrounds که در آن شما می توانید با ماشین خود حرکات اکروباتیک انجام دهید, باید از قسمت هایی بپرید، یا که از حلقه آتش عبور کنید یا اینکه با بالا رفتن از تپه های خطرناک سعی کنید تا با کنترل بر روی رانندگی خود، ماشین را تا آخر مسیر ببرید. نکته جذاب این بازی این است که شما می توانید خود مراحلplaygrounds را طراحی کنید, و مراحل خود را با بقیه مردم،به صورت آنلاین، به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید از مراحلی که دیگران تولید کرده‌اند استفاده کنید و لذت ببرید. این مرحله ها می توانند بسیار هیجان انگیز و خاص باشند. استفاده از صداگذاری و دیالوگ های طنز برای شخصیت های رادیو، بازی را جذاب تر و سرگرم کننده تر می کند. باید گفت که موسیقی بازی نیز خوب و هیجان انگیز است، صداگذاری های ماشین ها و جاده ها به نحوه عالی انجام شده است.

حرف آخر

در کل بازی Dirt 5 بسیار خوب طراحی شده است و مشکلات فنی دیده نمی شود. همچنین گرافیک ماشین ها و مسیرها و جاده ها به خوبی انجام شده اند و حس واقعی بودن را دارند. تنوع در جاده و مسیر های بازی باعث شده است که بازی جذاب تر باشد و همچنین تغییر روند حرکت ماشین در هر جاده به خوبی انجام شده است. وجود صداگذاری های خوب نیز باعث شده است تا بازی لذت بخش تر باشد. بازی داستان خاصی ندارد اما در قسمت career یا همان حرفه، شما مسیر شغلی خود را به عنوان راننده انتخاب می کنید. طراحی منابع رنگ های استفاده شده نیز بسیار شاد و زیبا هستند. در کل این بازی برای کسانی که علاقه مند به بازی های مسابقه ای و ماشین سواری دارند می تواند گزینه ای عالی باشد.

verdict

Dirt 5 is the perfect racing game for those who enjoy cars and racing with cars in video games.The variety in gameplay choices makes this game more enjoyable, you can race or create new playground fields or even play online with your friends and other racers. The different race tracks and weathers and how it effects your driving, makes the game even more realistic. the good voice acting and fun characters, makes this game even more unique from other racing video games. Drive 5 has good sound affects and upbeat music. the graphics and the car designs are also very well done. this game is definitely worth buying and playing especially if you are a fan of racing .

9

نقاط قوت

  • گرافیک خوب
  • گیم پلی خوب
  • گرافیک عالی

نقاط ضعف

  • موسیقی می توانست بهتر باشد
  • داستان می توانست بهتر باشد
9.5 گرافیک
9.5 گیم پلی
8 داستان
9 موسیقی