نقد و بررسی Distraint 2

نقد و بررسی Distraint 2

سلام به دوستان و همراهان همیشگی وب سایت Gamingles امروز با نقد و بررسی بازی جذاب و ترسناک Distraint 2 در خدمت شما عزیزان هستیم پس در این نقد و بررسی همراه ما باشید.

این بازی در دو قسمت منتشر شد که قسمت اول این بازی در تاریخ ۲۱ اکتبر ۲۰۱۵ وارد بازار شد و توانست به عنوان یک بازی ترسناک در بین گیمر ها شناخته شود سپس در تاریخ ۱۳ نوابر ۲۰۱۸ این بازی که به دست شرکت های Jesse Makkonen و Ratalaika Games ساخته شده و منتشر شده است این بازی در سبک ترسناک و هنری به شکل دو بعدی برگذار می شود که هر کدام از این سبک ها طرفداران به خصوص خود را دارند. این بازی هم اکنون برای پلتفرم های Playstation4 ، Xbox one ، Nintendo switch و PC و سیستم عامل Android در دسترس و قابل خریداری است.

معمولا زمانی که اسم بازی ترسناک به گوش گیمر ها می خورد به یاد سری بازی های Resident Evil می افتند بازی هایی پر از زامبی که سعی دارند نسل بشر را نابود کنند و با گاز های وحشیانه شما را به زامبی تبدیل کنند ، یا مانند بازی های دیگر که با نیرو های شیطانی می جنگید و سعی می کنید آن ها را به جهنم باز گردانید. اما در مورد این بازی باید بگویم بازی به گونه ای است که ترس را به ذهن شما القا می کند و پیچش هایی در طول بازی برای شما ایجاد می کند پیچش هایی که شما را سر در گم می کند و شاید این پیچش ها استکه بازی را برای شما ترسناک جلوه می دهد ، راز هایی که در بازی وجود دارند که هر کدام داستانی در پشت خود دارند و ترس های بازی را در شما به وجود می آورد. بازی به گونه ای است که استدلال های جالبی در بازی پیدا می کنید که شک ندارم از آن ها لذت می برید.

داستان بازی از این قرار است که شما شخصی به نام Price هستید که در یک شرکت املاکی و مهندسی کار می کنید که خانه های قدیمی را خریداری می کنید و باز سازی می کنید و در قیمت بالا تر می فروشید شما در بازی با پروژه ای رو به رو می شوید که صاحب خانه یک پیر زن است که می خواهید خانه ی او را به گونه ای از او بگیرید خانه ای قدیمی و بزرگ که به دلیل حرص طمع زیادی با هم بر سر قیمت ملک اختلاف دارید ، در این قسمت ها از بازی است که پیر زن می میرد و پرایس با عذاب وجدانی که دارد تصمیم می گیرد با اسلحه ای خود کشی کند ، در اینجا است که بازی با یک برش سریع  و گرافیک دو بعدی بازی به طور ناگهانی شروع می شود.

بازی جوری شروع می شود که انگار تمامی اتفاقات در ذهن شما می گذرد که در آن اتاق ها و مکان هایی دیده می شود که خالی و به گونه ای مرده است و اغلب افراد کمی می بینید که در انتظار مرگ هستند در بازی و در ذهن شما پرایس حس می کند که یک گناهکار است و با ترس به دنبال نابود کردن این چیز ها است، داستان بازی به گونه ی روانشناختی ساخته و نوشته شده است که چیز های عجیبی در انسانیت و پیچش های شخصیتی را در بازی مشاهده می کنید که گاهی ترس عمیقی را به وجود می آورد. داستان بازی سرشار از غم ، ناراحتی ، تاریکی و ترس است که در طول بازی کم کم متوجه می شوید امید و روشنایی وجود دارد که شما باید آن را پیدا کنید و به گونه ای برای آن بجنگید.

گیم پلی بازی که بسیار سر گرم کننده و جالب است از ماجراجویی قدیمی نقطه و کلیک است که در گوشه گوشه اتاق و کمد هایی که در اتاق وجود دارد معماهایی جذابی وجود دارد که بسیار جالب پنهان شده و حل کردن آن ها در بازی بسیار جالب است که راز های بازی را به شما نشان می دهد شما در طول بازی به وسایلی نیاز پیدا می کنید که باید آن ها را از دیگران قرض بگیرید و این کار را با گپ و گفتو گو های کوتاهی که در بازی وجود دارد انجام می دهید ، چیزی که جالب بود این بود که بازی به گونه ای گفت و گو محور است به گوه ای که شما هنگامی که با اشخاص صحبت می کنید متوجه می شوید باید به کجا بروید ، چه کار هایی انجام دهید و داستان هایی را می شنوید که در طول بازی به شما کمک می کند و بازی را پیش می برد. در طول بازی موجوداتی وجود دارند که برخورد با آن ها شما را از بین می برد جالب این جا است که این موجودات ببه شکل سایه هستند و هنگامی که حس می کنید در اطراف شما وجود دارند بهتر است دو کار انجام دهید مثلا فرار کنید و یا در کمد هایی که وجود دارد خودتان را مخفی کنید و منتظر شوید این سایه ها در بازی عبور کنند.

حرف آخر

این بازی از گرافیک وجلوه های بصری هنری و بسیار زیبایی برخوردار است که با وجود آن که پیکسلی به نظر می رسد بسیار خوب و زیبا طراحی شده اند با توجه به این که بازی در یک دنیای دو بعدی به صورت (چپ به راست) طراحی شده است اما می توان گفت که تصاویر و مراح بسیار با جزئیات و خوب طراحی شده اند شما هنگامی که به شخصیت ها نگاه می کنید که در بازی سری بزرگ تر از بدن دارند که کمی جالب و تا حدی خنده دار به نظر می رسد . موسیقی بازی بسیار خوب و به گونه ای نویزی ساخته و تنظیم شده است که کاملا برای فیلم و یا  یک بازی ترسناک کاملا مناسب است.

Verdict

This game has very beautiful graphics and visual effects, although the pixels look very well and beautifully designed, considering that the game is designed in a two-dimensional world (left to right). But it can be said that the images and steps are very detailed and well designed. When you look at the characters who have a larger body series in the game, it looks a bit interesting and somewhat funny. The music of the game is very good and made in a noisy way, which is perfectly suitable for a movie or a horror game.

8

نقاط قوت

  • موسیقی خوب
  • طراحی زیبا و هنری
  • داستان محور بودن

نقاط ضعف

  • ایراداتی در کنترل بازی
7.5 گرافیک
8 گیم پلی
8 داستان
8.5 موسیقی