نقد و بررسی Dragon Quest XI S

نقد و بررسی Dragon Quest XI S

یکی از بازی های جدیدی که واقعا پلیرها نمی دانند که باید آن را در چه ژانری قرار بدهند. البته که بازی به خودی خودش فضای RPG دارد و خود استورها در توصیفش آن را در بازی ها ماجراجویانه و ایفای نقش دسته بندی می کنند ولی هر کسی که سری بازی های Dragon Quest XI S را انجام داده باشد می فهمید که این بازی در یک مسیر خاصی از بازی ها قراردارد که دنیای عجیبی از اتفاقات خودش را با مسیری خاص به گیمر ها معرفی می کند که برای همه بازیکنان این گونه بازی های جدید یک نفسی تازه در کالبد بی جان این روز های دنیای بازی های ویدئویی است. اما امروز با بررسی کامل و اشاره به نقاط قوت و ضعف بازی Dragon Quest XI S در سایت Gamingles به معرفی این بازی جذاب خواهیم پرداخت و در آخر با یک جمع بندی کامل به نتیجه می رسیم که این بازی آیا ارزش انجام و وقت شما را دارد یا خیر ؟ با ما همراه باشید.

این بازی یکی از محصولات برجسته تیم طراحی بازی های Squere Enix است. دیگر نیازی به معرفی تیم اسکوئر انیکس در دنیای بازی سازی نیست. همه ما با محصولات آن که مهمترین آن Tom Rider است آشنا هستیم و از آن برای بنچمارک محصولات دیگر و یا قطعات گیمینگ استفاده می کنیم. حال همان کمپانی نیز با با ادامه سری بازی های قبلی Dragon Quest XI S امسال در سال ۲۰۲۰ داستانی جدید را به بطن بازی های قبلی این مجموعه منتقل کرده است. یکی از مهمترین ویژگی هایی که در بازی Dragon Quest XI S به آن بر می خورید طراحی شخصیت ها در بازی است. با اینکه صدا گذاری ها از آنچه تن احساسات در بازی ها و کارکتر ها می نامیم به خوبی توانسته است محیط بازی را شرح بدهد ولی هر کسی که در تیم اسکوئر انیکس مسبب طراحی های شخصیت ها و شکل دهی به کارکتر هایشان است نیازمند دریافت پاداش علاوه بر حقوقش است زیرا بازی کردن و آشنایی با این شخصیت ها را بازی آن قدری لذت بخش و دوست داشتنی است که واقعا بازیکنان را در هر کجا و با هر اخلاقیاتی در دنیای Dragon Quest XI S حل میکنند و همه گیمر ها دوست دارند که در مسیر بازی به ماموریت های آن بپردازند. دقیقا هدف از طراحی های شخصیت ها و برقراری ارتباط ها در بازی همین بوده است که گیمر ها را بتوانند به نوعی در یک ماموریت بزرگ انگیزش دهند تا روحیه ای سراسیمه برای بازیکنان در همه مسیر بازی وجود داشته باشد.

اما این بازی را با مجموعه های قبلی و ورژن های تریلری بازی اصلا نباید مقایسه کرد. بازی Dragon Quest XI S را باید یکی از وسیع ترین مجموعه هایی دانست که از تیم بازی سازی در سری بازی های ماموریت اژدها منتشر شده است دانست. ساخت و پرداخت های و تعداد ماموریت های بازی آنقدر بالا است که شما به روز ها برای اتمام کردن این بازی نیاز خواهید داشت. به طور مثال تیم نقد و بررسی ما برای مشاهده کیفیت مراحل و ساخت ها فنی بازی به تجربه آن پرداخت و آنقدر داستان بازی جذاب بود که آن را تا آخر انجام دادیم و متوجه شدیم که به اندازه ۱۲۰ ساعت حداقل برای پی برد به انتهای ماجرای این بازی وقت لازم است که خوب شاید خبر بدی برای گیمر های ننتیندو باشد ولی در دنیای واقعی گیمر های RPG بازی Dragon Quest XI S یک رویای به حقیقت پیوسته است که ساعات زیادی شما را در محیطی شاداب و دوست داشتنی مشغول انجام بازی می کند. بازی های مشابه و رقیب در این ژانر در روبه روی این بازی شاید به اندازه چهار بار باید استوری لاین خودشان را طول بدهند تا بتوانند به رقابت با بازی Dragon Quest XI S بپردازند.

از محیط های قدیمی با ژانر های اروپای قرون وسطی خوشتان می آید. خبر خوب این است که این بازی آنقدر وسیع است و داستان های فرعی و اصلی طولانی دارد که اصلا پرداخت به آنها می تواند روزمرگی یک گیمر معمولی باشد. جدا از آن اگر بازی را استور فروشگاهی استیم خریداری کنید می توانید آپدیت ها و اکسپنشن های بیشتری را دریافت که که تا به الان هر یک ماه یکبار برای بازی منتشر شده ا ند. این اضافاتی که به عنوان آپدیت برای بازی Dragon Quest XI S منتشر می شود همگی داستان بازی را حتی از این طولانی تر کرده و شخصیت های مختلف و ماموریت های جدیدی را در بازی اضافه می کند که مقدار پولی که برای یک بازی ایفای نقش پرداخت می کنید را بیش از اندازه حتی توجیه خواهد کرد. البته این سوال ممکن است ایجاد شود که آیا در بازی با این داستان طولانی صرفا بازی را گسترش داده اند و یا بازی را الکی طولانی کرده اند که با بررسی هر مقطع از بازی متوجه خواهید شد که انواع مراحلی که در بازی قرار دارد نسبت به دیگر آنقدر متفاوت است و اینکه مسیر های بازی تنوع های آنچنان فراوانی دارند که اصلا داستان بازی را متوجه نخواهید شد و شما هم مثل ما ساعت ها به انجام بازی می پردازید بدون آنکه متوجه طولانی بودن بازی شوید. همه این نکته ها را ذکر کردیم تا بگوییم که تیم نویسندگی بازی در این زمینه کیفیت داستان ی بازی را بسیار بالا برده اند.

یکی ویژگی های دیگری که Dragon Quest XI S به دنیای گیمینگ ارائه می دهد کشاندن تاریخچه این بازی ها به سمت آخری بازی می باشد. البته فکر نمی کنیم که بعد از این ورژن از بازی ماموریت اژدها باز دیگری را از طرف اسکوئر انیکس در ادامه داستانی ای نبازی شاهد باشیم و بیشترین چیزی که دریافت خواهیم کرد همان آپدیت هایی است که از طرف تیم بازی سازی برای آن منتشر می شود. با این حال باید گفت که تیم بازی سازی با یک ایده جالب توانسته است همه بازی هایی که در ژانرش منتشر می شوند را در همین بازی بگنجاند. حتی از آن بازی های دو بعدی گرفته که از ماموریت اژدها به صورت جدا در پلی استیشن های قدیمی نیز می توانستیم انجام دهیم به بازی آخر نیز اضافه شده است. اما ترتیب قرار گیری آنها با بهبود وضعیت گرافیکی شان و حتی اضافه کردن داستان هایی جدید به ورژن های قبلی این بازی نیز همراه شده است که بازی کردن آن ها را برای هر گیمری که علاقه به بازیهای ماموریت اژدها دارد را بسیار وسوسه انگیز می کند. همچنین ورژن های سه بعدی که برای نسخه های قدیمی در این بازی منتشر شده است نیز دارای آپدیتهای فراوانی از لحاظ کیفیت های تصویری هستند.

برای خیلی از کاربران بازی از نظر آپدیت گرافیکی تفاوت خاصی نکرده است ولی برای ما که توانستیم ورژن قبلی را در کنار این ورژن مقایسه کنیم دیدم که داشتن ویژوال های GTX در بازی هم چنین همراهی HDR در ساخت بازی های جدید با تفاوت دیداری وسیعی در بخش تصویری بازی همراه شده است که می توان گفت بسیار بهتر از نسخه های قبلی این بازی است و اگر می خواهید نسخه های قبلی بازی ماموریت اژدها را بازی کنید بهتر است که همین نسخه آخر بازی را تهیه کنید زیرا تفاوت های گرافیکی بازی بسیار در بخش کیفیت در بازی جدید جلوه می نماید. همچنین باگ های گذشته و مشکلات قبلی در بازی نیز رفع شده است. جدا از آن نیز در داستان بازی های گذشته ماموریت های جدیدی نیز اضافه شده است که انجام دادن بازی های قبلی را با حس نوستالژیکی برای کاربران رقم خواهد زد.

موسیقی های و صدا های اشیا در بازی به یک سطح دیگری در بازی آپدیت شده اند. صدا های دیجیتالی در نسخه دوم را به یاد دارید؟ الان همه صدا ها با صدا های ارکستر جایگزین شده اند. به راحتی خودتان را می توانید محو موسیقی بازی پیدا کنید درحالی که با اسب درحال تغییر منطقه در نقشه باز بازی هستید. کیفیت صوتی بازی همراه با صداگذاری کارکتر ها در Dragon Quest XI S در یک سطح حرفه ای تغییر رویه داده اند که تجربه بازی را بسیار لذت بخش خواهد کرد.

حرف آخر

در مجموع باید بدانید که بازی Dragon Quest XI S یک محتوای بسیار وسیعی از داستان های مختلف و ماموریت های گوناگون را در یک اکسپنشن بزرگ به کاربران معرفی می کند. موتور ساخت بازی به خودش تعلق دارد و بازی شامل ماموریت های گذشته و بازی های قدیمی نیز میشود. مقدار سرگرمی و لذتی که از این بازی با حجم داستان هایی که دارد از آن می برید نسبت به قیمتی که برای آن عرضه شده است مخصوصا الان که با تخفیف ۵۰ درصدی در استور استیم قرار گرفته است کاملا می ارزد و بازی کردن این بازی را به شما پیشنهاد می دهیم.

Verdict

you should know that Dragon Quest XI S introduces a wide range of different stories and missions in a large expansion to users. The game engine belongs to itself and the game includes past missions and old games. The amount of fun and enjoyment that you get from this game with the volume of stories that it has from it is quite worth it compared to the price that has been offered for it, especially now that it is on the Steam Store with a 50% discount. We suggest.

9

نقاط قوت

  • شامل بازیهای قدیمی
  • همراه با آپدیت اکسپنشن ها
  • ماموریت های زیاد ارزش 150 ساعت بازی
  • آپدیت گرافیکی گیم های قدیمی
  • صدا گذاری عالی همراه با موسیقی ارکستر

نقاط ضعف

  • کمی شلخته بودن ماموریت ها
8 گرافیک
10 داستان
8 گیم پلی
10 موسیقی