نقد و بررسی duck life adventure

نقد و بررسی duck life adventure

در این مطلب به نقد و بررسی بازی duck life adventure می پردازیم. این بازی در سال ۲۰۲۰ منتشر شده و برای کنسول های xbox one و نینتندو سوییچ (nintendo switch) منتشر شده است. همچنین برای گوشی های موبایل اندروید و ios نیز وجود دارد علاوه بر این نسخه ای برای کامپیوتر و مک منتشر شده است. ‏duck: life adventure اخرین بازی منتشر شده از سری duck life است. با نقد و بررسی این بازی با ما همراه باشید.

در این بازی شما اردکی هستید که بر خلاف خواسته ی مادرش،که می خواهد او دکتر شود، به ماجراجویی می روید. او در ماجراجویی خود دوستان جدیدی پیدا می کند. همچنین مهارت های جدیدی یاد می گیرد و میخواهد که همانند بهترین ماجراجو بشود. در ابتدای بازی شما شخصیت اردک خود را درست می کنید و رنگ و مدل مو و مدل چشم او را انتخاب می کنید. سپس راهی سفر خود می شوید. بعد از ترک خانه ازطریق چاهی ،بعد از گذشت سه ساعت، به محلی جدید می رسید و آنجا با Doris, اردک زرد مهربان آشنا می شوید. Doris به شمار روند بازی را می آموزد و همچنین مسیر های بازی را نشان می دهد. در ابتدای بازی شما در جزیره ای به اسم جزیره ی تخم مرغ (egg island) قرار دارید و فقط می توانید یا به سمت راست و یا به سمت چپ بروید. اگر از روی پل رد شوید پل پشت شما خراب می شود و نمی توانید تا مدتی به محله اول برگردید. اگر مسیر سمت راست را انتخاب کنید بازی های مسابقه ای (race) قرار دارد و سرعت شما را می سنجد, ولی در سمت چپ بازی های قدرتی قرار دارد و قدرت شما را می‌سنجد. در طول بازی شما با گرفتن سکه از طریق بازی های مختلف می توانید وسایل جدید بخرید و باعث پیشرفت کردن شخصیت اردک خود شوید. وقتی صفحه ای دارد load می شود عکسی از چت کردن شما با یکی از اردکها به نمایش می آید که در آنجا به شما چیزهای جدیدی یاد می دهد.
این بازی تشکیل شده است از تعدادی بازی های کوچک یا همان مینی گیم (mini game) که در هر محل از بازی مینی گیم جدید پدیدار می شود. مینی گیم ها شباهت زیادی به بازی های گوشی های موبایل دارد. بازی‌ها بسیار ساده ولی سرگرم کننده هستند. برای مثال در قسمت مسابقه های سرعتی شما باید با سبقت گرفتن از بقیه ی اردک ها به خط پایان برسید. یکی دیگر از بازی ها به این صورت است که شما باید با اردکی دیگر بجنگید و اردکی که قوی تر است با حمله کردن باعث باخت اردک دیگر می شود. یکی دیگر از مینی گیم های این بازی به این صورت است که شما باید موانع روبروی خود را کنار بزنید و از maze عبور کنید قسمت پایانی آن بازی برسید.
طراحی بازی بسیار ساده ولی به خوبی انجام شده است. مرحله ها و شخصیت ها به صورت دو بعدی هستند؛ شخصیت ها هر کدام خصوصیت مخصوص خود را دارند. همچنین در طراحی هر اردک عنصر خاصی مربوط به آن شخصیت به کار رفته است. برای مثال اردک مادر پیشبندی دارد و یا Doris عینک دارد. شهرها و محله های مختلف این بازی به خوبی طراحی شده اند. هر بخش از بازی طراحی منحصر به فرد خود را دارد و این امر باعث می شود تا بازی یکنواخت نباشد. اما لازم به ذکر است که طراحی ها بسیار ساده بوده اند و نقشه های شهر ها و مکان های مختلف طراحی خاصی نداشتند. همچنین بازی کمی طولانی است و می تواند تکراری شود ،از این رو ممکن است خسته کننده شود.


اگر بخواهم درباره ی موسیقی این بازی صحبت کنم، باید بگویم که هر مرحله موسیقی منحصر به فرد خودش را دارد و آن موسیقی با مرحله ی خود مطابقت دارد و به هیجان بازی کمی می افزاید. اما موضوعی که در این بازی کمی باعث نارضایتی می شود این است که مینی گیم های موجود در این بازی، شباهت بسیاری به بازی های موجود در بازار دارد. در اصل این بازی مجموعه ای از بازی هایی است که قبلاً دیده و بازی شده‌اند. باید گفت که در این بازی منحصر به فرد و خاص بودن مراحل دیده نمی شود.

حرف آخر

در کل این بازی بسیار سرگرم کننده است و مناسب افراد دارای سن پایین تر و کودکان نیز می باشد. شخصیت ها دوست داشتنی اند و در حالی که به سادگی طراحی شده اند، منحصر به فرد هستند. موسیقی بازی باید گفت که دلنشین است و به هیجان مراحل مختلف می افزاید‌. اما طراحی duck life: adventure کمی ضعیف است، نقشه ها بسیار ساده هستند و طراحی مکان ها بسیار ضعیف انجام شده است. مشکلات فنی در بازی دیده نمی شود و این امر باعث می شود تا از بازی کردن لذت بیشتری ببرید.

Verdict

Duck life: adventure is full of mini games which you can enjoy through the game. You can also design your own unique character and choose their features. Ths character designing in this game is well done despite the fact that they are designed looking very simple. Although I must say the overall designing of the game is not so good and is done weakly. The gameplays are not new or unique and are similar to other games. The music is good and each stage has its own background music. This is game is highly recommended for young audience.

5.8

نقاط قوت

  • شخصیت های دوست داشتنی
  • موسیقی خوب
  • سرگم کننده بودن مرحله ها

نقاط ضعف

  • طراحی ضعیف
  • بازی های تکراری
6 گرافیک
5 گیم پلی
6 داستان
6 موسیقی