نقد و بررسی Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour

نقد و بررسی Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour

با سلام خدمت تمامی بازی بازان و همراهان همیشگی Gamingles. در این مقاله می خواهیم به نقد و بررسی بازی Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour بپردازیم. پس در ادامه، با ما همراه باشید.

این نسخه از سری بازی ‌های Duke Nukem 3D توسط کمپانی ‌های Nerve Software و Gearbox Software توسعه یافته و در سال ۲۰۱۶ از طریق Gearbox Publishing به بازار عرضه شد. این بازی نسبت به نسخه ‌های قبلی شامل تغییرات کلی و جزئی می‌ باشد و بر روی پلتفرم‌ های PS4، Xbox One، Nintendo switch و PC قابل اجرا است.

در این بازی، شما در نقش Duke Nukem، قهرمانی قدرت مند و سر سخت باید به جنگ با موجودات فضایی بروید. فضایی ‌ها در آستانه چیره شدن بر زمین می ‌باشند و نیروی ارتش و پلیس نیز در زیر سلطه فضایی ‌ها به سر می ‌برند. به طور کلی سری بازی ‌های Duke Nukem 3D در بخش داستانی جزئیات زیادی ندارند و تنها یک خط داستانی محدود وجود دارد که در آن، Duke باید در مناطق و مرحله‌ های مختلف به مبارزه با موجودات فضایی بپردازد. بنابراین نمیتوان انتظار زیادی از داستان این بازی داشت. اما نسخه ۲۰th Anniversary world tour شامل پنج قسمت می‌باشد که هر قسمت دارای مراحل مختلفی می‌ باشد. شما در این نسخه در مناطق مختلف جهان از جمله فرانسه، آمریکا و مصر باید به جنگ سیل عظیمی از موجودات فضایی بروید.

 

نسخه ۲۰th Anniversary world tour توسط یک موتور گرافیکی سه بعدی قدرت‌‌ مند بازسازی شده و به همین خاطر نسبت به نسخه ‌های قبلی شامل عناصر سه بعدی بیشتر و واقعی ‌تر می‌باشد. نورپردازی و رنگ‌آمیزی محیط بازی به زیبایی کار شده و حس و حال بازی را به خوبی به مخاطب خود القا می‌کند. جزئیات و عناصر داخل بازی نیز بسیار فعال تر و پویاتر نسبت به قبل عمل می کند. به طور کلی، بازی از نظر گرافیکی و ظاهر محیط، پیشرفت چشم‌ گیری داشته و نسبت به قبل، خوی مدرنیته و نسل جدید گرافیکی را در خود جای داده. اگرچه که شما می ‌توانید تنظیمات گرافیک بازی را هم به صورت قدیمی و هم به صورت مدرن تجربه کنید، اما گرافیک سنتی و پیکسلی بازی می‌ تواند کمی بازیکن را اذیت کند.

اما در مورد گیم ‌پلی بازی باید بگوییم که به نوعی نقطه قوت سری بازی‌ های Duke Nukem 3D، گیم ‌پلی جذاب و پویای آن می‌باشد. همانطور که از داستان بازی پیداست، گیم ‌پلی بازی یک اکشن شوتر تمام عیار می ‌باشد که شما در آن بیشتر از هر عمل دیگری، باید به کشت و کشتار موجودات فضایی بپردازید. حس خوبی که نجات دادن زمین با کشتن دشمنان و خشونت بالایی که بازی به ما ارائه می‌دهد، بسیار جذاب و میخکوب ‌کننده به نظر می‌رسد. Duke در ابتدا تنها با یک اسلحه کمری ماجراجویی خود را شرع می کند. اما بازی شامل اسلحه های فراوان و مختلفی است که در طول بازی به آن ها دسترسی دارید. اسلحه های بازی هر کدام شکل و شمایل خاص خود را دارند و ویژگی ها و قدرت های یک اسلحه، با دیگر سلاح های بازی متفاوت است. روند تصادفی پدیدار شدن دشمنان از جاهایی که انتظار نمی رود نیز بر هیجان بازی می افزاید. شخصیت Duke می تواند در طول روند بازی از زره های مختلف استفاده کند و سلامت خود را با استفاده مواد دارویی بازیابی کند. همچنین سازندگان، برای جلوگیری از خسته کننده شدن روند بازی، جزئیات و رازهای پنهانی را در بازی مخفی کرده اند که بازیکن می تواند آن ها را پیدا کند. طی کردن مسیر محیط بازی نیز اکثرا به صورت مارپیچ ها و یا محیط های معمایی می باشد که به عنوان مثال ممکن است برای رد کردن یک در و وارد شدن به محیط بعدی، نیاز باشد که کلید آن در را پیدا کنید. کنترل شخصیت و حرکات آن اصلا سخت و یا عجیب به نظر نمی رسد و در کل بازی شامل عناصر معمول و روان گیم پلی می باشد.

در بخش توسعه بازی باید بگویم که هرچند بازی شامل محتوای بسیار بیشتری نسبت به نسخه های قبلی خود می باشد، اما همچنین بعضی از محتوای نسخه های قبلی نیز بنا بر دلایلی نامعلوم از بازی حذف شده است. صداگذاری بازی به طور کلی از سر گرفته شده و صداگذار شخصیت Duke، یعنی Jon St John دیالوگ های قدیمی و جدید خود را دوباره ضبط کرده است. کیفیت صدا و موسیقی نسبت به قبل پیشرفت قابل توجهی دارد که به نوبه خود نقطه قوتی در بخش توسعه بازی به حساب می آید.

حرف آخر

به طور کلی، بازی Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour به لطف گیم پلی خاص خود بسیار هیجان انگیز می باشد. اما به خاطر حجم پایین محتوا و خط داستانی محدود ممکن است در گذر زمان خسته کننده شود. اگرچه ویژگی های گرافیکی بازی پیشرفت به سزایی کرده است، اما بازی نسبت به زمان عرضه خود از بسیاری از استانداردهای ظاهری و کیفیتی عقب تر است. سازندگان تا حدی توانسته اند خلا ناشی از ضعف بخش داستانی را با قرار دادن محتوای مخفی، دشمنان متفاوت و اسلحه های خاص پر کنند. صداگزاری بازی نیز همانند نسخه های قبلی به بهترین نحو ممکن انجام شده است. در نهایت باید قبول کنیم که این بازی، با وجود ضعیف بودن بعضی از استاندارد های ساختاری، توانست به خوبی خود را در بین بازی های بسیار بزرگ دیگر به نمایش بگذارد.

Verdict

In general, Duke Nukem 3D: 20th Anniversary world Tour is such an exciting game, thanks to its gameplay. But because of its low content volume and a limited story, it maybe be boring as the playtime goes. However the graphic details has been improved noticeably, but it is much behind than quality and outward standards. The developers almost filled the emptiness caused by weak story part with secret contents, high variety of enemies and specific weapons. Like previous versions of the game, audio developing and voice acting is done perfect. In the end, we should accept that along with all weaknesses in developing standards, this game is shown good between other big games.

6.3

نقاط قوت

  • گیم پلی هیجان انگیز
  • محیط پویا
  • تنوع بالا دشمنان و اسلحه ها
  • صداگذازی قوی

نقاط ضعف

  • گرافیک نه چندان مناسب
  • خط داستانی بسیار محدود
  • استانداردهای ساخت ضعیف
6 گرافیک
7.5 گیم پلی
4.5 داستان
7 موسیقی