نقد و بررسی Empire of Sin

نقد و بررسی Empire of Sin

یکی از بازی های اصلی که امسال در بعد استراتژیک شاید بتوان آن را جزو سه باز برتر تولید شده دانست همین بازی Empire of Sin است. یک بازی در ژانر ایفای نقش استراتژی که داستان ها و طراحی گیم پلی بسیار خاصی را با خود یدک می کشد. فضای تصویری و داستان های بازی همراه با کارکتر ها و دیالوگ های جذاب در بازی ارزش انجام آن را بالا برده است. حال امروز در سایت Gamingles به نقد و بررسی این بازی خواهیم پرداخت و با شرح جزییات هر کدام از عناصر سازنده بازی آن را بررسی خواهیم کرد! با ما همراه باشید.

اگر بخواهید در باره بازی های ایفای نقش گانگستری صحبت کنید که درآن باید به صورتی استراتژیک بازی را جلو ببرید بازی های زیادی را نمی توانید پیدا کنید. بازی Empire of Sin یک بازی بسیار خاص با سبک و ساخت بسیار خاص تر است که از همان ابتدای بازی نشان می دهد که تیم توسه بازی پارادوکس اصلا به دنبال ساخت یک بازی میان رده نبوده است و انرژی و فضای بسیار خوبی را پشت ساخت این بازی قرار داده است.

فضای بازی مملو از ساختار ها و المنت هایی است که در ذهن اکثر گیمر ها فضای مافیایی تشبیه می شود. فضای مافیایی که شامل موسیقی های جاز زیبایی است که مانند بازی پدرخوانده فضای جذاب و خطرناک و لاکچری را در بازی ها بوجود می آورد. کارکتر های زیادی که در بازی وجود دارد از باس های مختلف در بازی گرفته تا افرادی که در روزمره دیالوگ هایی با آن ها رد و بدل می کنید همگی عضوی از یک مجموعه جذابی هستند که می توانید آن را بازی Empire of Sin بنامید.

یکی از ویژگی های بسیار خوب و برجسته بازی را می توان آموز ابتدایی این بازی در نظر گرفت. خیلی عجیب است که بخواهیم آموزش بازی را نقطه قوت بازی بدانیم ولی آنقدر در انجام بازی ها از این قسمت لطمه خورده ایم که وقتی یه توتریال در ابتدای بازی می بینیم که جامع است لبخندی نیز بر لبان ما خواهد نشست. چه بسا بازی هایی بوده اند که با گیم پلی بسیار عالی و بدون ایراد های گرافیکی با نداشتن آموزش مناسب گیمر ها را از یادگیری جزییات زیاد بازیشان خسته کرده اند. ولی در این بازی با داشتن ماموریت های پایه ای و ساده با چند ساعت بازی میتوانید به آن مسلط شوید. کارگردانی و مدیریت آموزش های بازی به صورتیکه بازیکن خودش در بطن بازی قرار بگیرد یکی از نقاط قوت بازی Empire of Sin محسوب میشود.

اما گیم پلی بازی را باید یک بازی با وسعت بسیار بالا دانست. هدف اصلی در گیم پی بازی ساختن شبکه های های مافیایی و پیدا کردن اعتبارات خیابانی و همچنین بزرگ کردن دایره های خلاف کاری و به چنگ آوردن محله های جدید برای بیشتر کردن قدرت و بدست آوردن پول بیشتر در بازی است. ولی بازی به همینجا ختم نمی شود. تعداد آپشن ها و جزئیاتی ه در خود بازی باید به آن بپردازید آنقدر زیاد است که یک گیمر واقعی در این ژانر می تواند واقعا به همه آن تسلط داشته باشد. در پس زمینه بازی مسیر های زیاد و اتفاقات بیشتر در جریان قرار می گیرید و با اینکه آموزش ابتدای بازی به خوبی روند بازی را نشان می دهد ولی به همان مقداری که با امکانات جدید آشنا می شوید با جلو رفتن بازی به همان مقدار امکانات بازی گسترش یافته و هر لحظه ویژگی ها جدیدی به بازی اضافه م شود که این بازی را در نوع خودش آنقدر خاص می کند که شاید فقط چند دسته از بازیکنان حرفهای فقط به تمام آن بتوانند دسترسی داشته باشند.

همچنین جدا از گیم پلی که در آن باید نقشه ها و روند بازی را کنترل کنید و جدا از اعتبارات بازی تیم توسعه بازی قابلیت های اکشن جدیدی را به بازی اضافه کرده است که آن ها را به صورت نیمه استراتژیک باید در بازی به عمل بیاورید. مثلا بازی کردن و تیراندازی در بازی با اینکه مانند بازی های سوم شخص نیست ولی شاید به جذابیت همان بازی ها باشد. هر کارکتری که در ابتدای بازی انتخاب می کنید و با اصلی میشوید در Empire of Sin همراه با دو کارتر دیگر همیشه کار های خودش را انجام می دهد. این کار چه تهدید و چه فرستادن به ماموریت و یا جنگیدن با دشمن باشد این دو شخصیت دیگر همراه باش ما همیشه در بازی حرکت می کنند که خوب ایده ای بسیار جالب در بازی بوده است. در ادامه مطلب همان طور که گفته شده درگیری به صورت مستقیم اما در ژانر استراتژیک در قسمت اکشن بازی وجود دارد که انتخاب حرکت های حمله ای و دفاعی را در بازی توسط شما صورت می پذیرد.

در ابتدای بازی با انتخاب کارکتر رئیس اصلی و گسترش اولین بند های مافیایی در بازی باید دقت نظری زیاد به تک تک رابطه ها با اشخاص و موقعیت خلافکاری در کارکتر در بازی داشته باشید. همانطور که اشاره شد در بازی تعداد کارکتر ها و مسیر های گیم پلی زیاد آن با اینکه بسیار بازی را جذاب کرده اند ولی به سرعت می توانند بازی را به قدری شلوغ کنند که نگه داشتن تمرکز در بازی برای یادآوری هر مسیر در بازی بسیار سخت می شود.

در خیلی از سایت های نقد و بررسی می خوانید که بازی را شلوغ خوانده اند و در وصف آن زیاده روی در اجزای گیم پلی را شرح داده اند ولی اگر به دقت و از نزدیک بازی Empire of Sin را در نظر بگیرید با اینکه بازی گیم پلی وسیعی دارد ولی هیچکدام از آنها دخالتی در مسیر اصلی بازی ایجاد نمی کند و همچنین همه آنها با ساختاری خوب به هم پیوسته اند و اگر شما تمرکز به خود بازی نداشته باشید بازی می تواند از دستتان خارج شده و گیج کننده شود همین! نه اینکه بازی Empire of Sin را یک بازی شلوغ و بی معنی بدانیم.

حرف آخر

در مجموع بازی Empire of Sin را باید یک بازی بسیار کامل تر از حد تصور در بخش گیم پلی بدانیم که انجام آن نیازمند اختصاص توجه خاص به اطلاعات و گیم پلی های کوچک و داستان های ریزی است که در بازی ساخته شده است دارد که باید ارزش بالای آن را اصلا دست کم نگیریم و اگر در استور بازی ها از ژانر های اکشن و استراتژیک لذت می برید Empire of Sin را باید یک بازی بسیار مناسب با گزینه های فراوان بدانید.

Verdict

Empire of Sin should be considered a much more complete game than imagined in the gameplay, which requires special attention to the information and small gameplay and small stories that are made in the game, which should be worth Let’s not underestimate it at all, and if you enjoy action and strategic genres in the game store, you should consider Empire of Sin a very suitable game with many options.

9

نقاط قوت

  • گرافیک بسیار زیبا با فضا سازی عالی
  • موسیقی های جاز بسیار مناسب
  • گیم پلی وسیع(شاید وسیع ترین گیم پلی ژانر)
  • شخصیت های جذاب با دیالوگ هایی عالی
  • آموزش های بسیار مناسب ابتدای بازی

نقاط ضعف

  • شلوغ شدن بازی و نداشتن تسک باز
8 گرافیک
9 داستان
10 گیم پلی
9 موسیقی