نقد و بررسی Endurance: Space Action

نقد و بررسی Endurance: Space Action

با شرکت های بازی سازی مستقل آشنایی دارید؟ شکرت هایی که بدون اسپانسر و سرمایه گذار و با تعداد محدودی از بازی سازان در حال ساخت و انتشار بازی هستند، اما در همین حین بازی سازان مستقلی هم وجود خواهند داشت، بازی سازان مستقل حتی همان شرکت کوچک را هم نداشته و اکثرا به تنهایی و یا در تیم های بسیار کوچک دو تا چهار نفره به ساخت بازی مشغول خواهند شد، اینگونه افراد کار بسیاری سخت تری را در ساخت بازی خواهند داشت و باید تمامی قسمت های یک بازی اعم از داستان و دیالوگ نویسی، طراحی گرافیکی و استخوان بندی ها، ساخت هوش مصنوعی و بسیاری از المان های دیگر بازی را به تنهایی انجام داده و عنوان مستقل برای آ« ها کاملا مناسبشان خواهد بود. با این وجود اما هیچوقت توجه ویژه ای به استعداد و توانایی های این افراد نخواهد شد و این برای کسانی که میخواهند در این راه قدم بردارند کمی نا امید کننده خواهد بود. بازی مورد بررسی ما نیز یکی از همین عناوین است، بازی که به تنهایی و فقط توسط یک نفر خلق شده و از جهات بسیاری یک تجربه لذت بهش و سرگرم کننده خواهد بود. بازی Endurance: Space Action در سال ۲۰۲۰ و برای سیستم رایانه های شخصی و همچنین پلتفرم های Xbox One و Nintendo Switch و سیستم عامل اندروید منتشر شده است.

بازی داستانی را در آینده نشان خواهد داد، جایی که یک کشتی فضایی تحقیقاتی مشغول به کار خود بوده و در درون آن بیش از ۲۰۰۰ دانشمند در حال کار هستند، پس از مدتی بیماری در میان آن ها شیوع پدا کرده و آن ها را تبدیل به زامبی خواهد کرد، شما باید بتوانید از دست آن ها فرار کرده و پس از پیدا کردن یک مخفیگاه قابل قبول برایی خود، به دنبال دلایل این اتفاق و افراد دیگری که سالم مانده اند باشید.

روایت داستانی بازی شاید آنچنان پیچیده و پر رمز و راز نباشد امابسیار سرگرم کننده بوده و توانایی درگیر کردن مخاطب را دارا خواهد بود. شما دارای یک اسلحه خانه بسیار متنوع و قدرت مند هستید که میتوانید از آن برای محافظت از خود و کشتن زامبی ها استفاده کنید. وظیفه ی اصلی شما پیش روی در مراحل خواهد بود اما کار فرعی دیگری نیز مانند پاک سازی مناطق مختلف وجود دارد که میتواند شما را برای مدتی سرگرم کند.

جلوه های بصری بازی نیز در سطح خوب و قابل قبولی قرار دارند، گرافیک دو بعدی و پیکسلی بازی بسیار جذاب و لذت بخش بوده و شما میتواند لذت بسیاری را از میان آن ها ببرید، طراحی شخصیت ها در حد خوبی بوده و NPC های بازی نیز در اکثر ائقات دارای طراحی های منحصر به فرد خودشان هستند، از طرفی دیگر کیفیت بافت های بازی بسیار خوب خواهد بود و از این نظر دارای مشکل خاصی نمیباشد.

حرف آخر

بازی Endurance: Space Action یک عنوان بسیار جذاب و ترکیبی خواهد بود که به زیبایی هرچه تمام تر و فقط و فقط توسط یک نفر شاخته شده است، بازی دارای برخی مشکلات مانند نحوه دست گرفتن اسلحه و شلیک آن و همچنین سیستم هوش مصنوعی است اما این مشکلات به هیچ وجه آنچنان بالا نخواهند بود که بتوانند به تجربه ی کلی بازی ضربه زده و بازی همچنان یک عنوان سرگرم کننده و لذت بخش به شمار خواهد آمد، بازی ارزش یک بار تجربه را داشته و از خرید آن پشیمان نخواهید شد.

Verdict

Endurance: Space Action will be a very attractive and hybrid title that has been made as beautiful as possible by only one person. The game has some problems such as how to hold a gun and shoot it, as well as the artificial intelligence system, but this The problems will not be so high in any way that they can affect the overall experience of the game and the game will continue to be a fun and enjoyable title, the game is worth the experience once and you will not regret buying it.

7.8

نقاط قوت

  • داستان پردازی جذاب
  • سیستم گیم پلی درگیر کننده
  • جلوه های بصری جذاب

نقاط ضعف

  • مشکلات دست گرفتن اسلحه
  • هوش مصنوعی برخی دشمنان
8 گرافیک
8 گیم پلی
7.5 داستان
7.5 موسیقی