نقد و بررسی ENLISTED

نقد و بررسی ENLISTED

با سلام خدمت دوستان عزیز با نقد دیگری از وبسایت gamingles در خدمت شما هستیم و اینبار میریم به سراغ نقد بازی ENLISTED که در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ و برای پلتفورم های  اکس‌باکس سری اکس و سری اس، اکس‌باکس وان، مایکروسافت ویندوز منتشر شد. با ما همراه باشید. (تا کنون نسخه کامل این بازی منتشر نشده و ما فقط شاهد نسخه BETA اون هستیم)

گیم پلی

این بازی، یک عنوان ملتی پلیر آنلاین در خصوص جنگ جهانی دوم هست. شما میتونید کنترل نیروهای کشور های درگیر جنگ رو بر عهده بگیرید. زاویه دوربین بصورت اول شخص قرار گرفنه. نکته ای که این بازی ملتی پلیر رو خیلی گسترده و بزرگ جلوه داده، استفاده از وسایل نقلیه جنگی مثل تانک هست که بخش عمده ای از گیم پلی رو تشکیل داده.

سلاح های موجود در بازی، با خوبی شبیه سازی شدند و تیر اندازی با اونها حس خیلی خوبی رو منتقل میکنه، ولی یکی از مشکلاتی که در بخش سلاح ها موجود هست اینه که به دست آوردن سلاح های جدید خیلی سخت و دشوار هست و گاه پی میا که بازیکن بعد از حدود نیم ساعت میتونه یک سلاح جدید به دست بیاره. اما از نظر تنوع، سلاح های تنوع بالایی دارند و این بازی از این نظر غنی هست.

اما ایرادی که در این بازی سر و صدای زیادی بپا کرد، هوش مصنوعی وحشتناک ضعیف اون در  بخش آفلاین نسخه BETA بود، برای مثال بجای حمله کردن، فقط می ایستاد و خیره میماند! بعضی از کاربر ها تا اینجای کار نظر دادند که انجام دادن این بازی وقت تلف کردن هست، البته ما باید منتظر نسخه کامل اون باشیم که ببینیم چطور میتونه در نسخه نهایی عمل کنه، چه در بخش آفلاین و چه در بخش آنلاین.

از نظر کنترل کردن شخصیت، این بازی تا اینجای کار بسیار بد درست و بدقلق طراحی شده، استفاده از آیتم های مختلف بسیار پیچیده و سخت درست شده و حس و حال یک نبرد هیجانی نمیتونه به ما منتقل بشه. گزینه ها، نقشه ها و نوشته های، هنگام بازی در جای درستی قرار نگرفتند و صفحه را بسیار شلوغ و در هم میکند، بطوری که تمرکز ما بهنگام نبرد واقعآ بهم میریزد و کار به جایی میرسد که گیم پلی واقعا پوچ و خسته کننده میشود. فیزیک اشیاء دارای باگ های بسیار زیادی بوده و بعضی وقت ها پارتیکل های بازی دچار مشکل میشن. گرچه شلیک کردن با تانک ها لذت بخش هست، اما کنترل کردن اونها بسیار پیچیده و غیر منطقی هست، بطوری که بازیکن ترجیه میده از تانک پیاده بشه و با پای پیاده به نبرد ادامه بده!

از نظر گرافیکی، این بازی یک گرافیک بسیار بالا و خیره کننده، اما خیلی سنگین و بهینه نشده رو دارا هست، ENLISTED یک بازی نسل نهمی هست و قطعا کنسول های نسل نهم میتونن این حجم از سنگینی گرافیک رو با دادن یک فریم بالا تحمل کنند. محیط های بازی تا حدودی شبیه به میدان های جنگ جهانی هست، اما چیزی که ما در این بازی میبینیم، بسیار شلوغ تر و رهم و برهم تر از میادین جنگ جهانی دوم طراحی شده.

حرف آخر

در حرف آخر میتونم به شما بگم که بازی ENLISTED نسخه BETA، دارای مشکلات فنی مثل باگ ها و هوش مصنوعی ضعیف در بخش آفلاین و مشکلات گیم پلی مثل کنترل پیچیده و دشوار هست، این مشکلات به حدی زیاد بودند که اکثر کاربر ها از خریدن این بازی بسیار گرون پشیمون بودند. پس تا الان به این نتیجه رسیدیم که این بازی اصلآ ارزش خریدن و تجربه کردن رو نداره و بهتره که سمتش نرید.

Verdict

Finally, I can tell you that the game ENLISTED BETA version has technical problems such as bugs and poor artificial intelligence in the offline section and gameplay problems such as complex and difficult control, these problems were so many that most users from buying this They regretted the very expensive game. So far, we have come to the conclusion that this game is not worth buying and experiencing at all, and it is better not to go for it

3.8

نقاط قوت

  • گرافیک بالا و نسل نهمی در یک عنوان آنلاین

نقاط ضعف

  • باگ های زیاد
  • هوش مصنوعی وحشتناک در بخش آنلاین
  • کنترل کردن سخت بازی
  • گزینه های زیاد و شلوغ در بازی
  • قیمت بسیار بالا
  • گیم پلی نه چندان روان
7 گرافیک
0.5 گیم پلی