نقد و بررسی Escape from Chernobyl

نقد و بررسی Escape from Chernobyl

سلام به دوتلن عزیز وب سایت Gaminglesامروز با نقد و بررسی بازی جذاب و ترسناک Escape from Chernobyl در خدمت شما عزیزان و همراهان هستیم.

این بازی در تاریخ ۹ اوت ۲۰۱۸ توسط شرکت  atypical games ساخته و برنامه نویسی شد و سپس به دست شرکت همین شرکت روانه ی بازار شد و توانست مورد استقبال خیلی از گیمر ها قرار بگیرد. این بازی برای پلتفرم Nintendo switch و PC و سیستم عامل های Android ، IOS ، MAC OS در دسترس و قابل خریداری است.

در این بازی به سال ۱۹۸۶ بر می گردیم که بزرگ ترین فاجعه ی دنیا یعنی چرنوبیل اتفاق می افتد ، فاجعه ای که تا کنون نظیر آن در دنیا اتفاق نیوفته است که بازی به خوبی توانسته است حال و احوال آن زمان را در قالب بازی به وجود بیاورد . در بازی دولت سعی می کند در سال ۲۰۱۷ اوضاع را بهتر کند و بتواند آن منطقه را دوباره به منطقه ای قابل سکونت تبدیل کند ، دولت فکر می کند که عملیات هایی که در آن منطقه انجام داده است نتایج مثبتی به همراه دارد اما بزرگ ترین و باز هم فاجعه بار ترین کار را انجام میدهد و در سال ۲۰۱۸ مشخص می شود که در پی این عملیات و اشتباهات بزرگ  مردمی که در آن مناطق زندگی می کرده اند به گونه ای به زامبی تبدیل شده اند و حالا شما در بین زامبی ها گیم پلی بازی را پیش می برید. در سال ۲۰۲۰ خبرنگارانی به این منطقه می روند تا از گند کاری بزرگ دولت گذارش هایی تولید کنند و اما ارتباطشان به کلی از بین می رود و شما که شخصیت اصلی داستان هستید تصمیم می گیرید به این منطقه بروید و همسرتان که یکی از این گذارش گر ها بوده است را پیدا کنید

گیم پلی بازی در نیروگاه چرنوبیل اتفاق می افتد که سازندگان سعی کرده اند همه ی قسمت های نیروگاه و ساختمان ها را به واقعی ترین شکل ممکن طراحی کنند که به نظر من با توجه به عکس هایی که از این ساختمان ها دیده ام کارشان را بسیار خوب و درست انجام داده اند.شما در بازی به راهرو های پر پیچ و خم و اتاق های تاریک پا می گذارید که من به شما پیشنهاد می کنم که به شدت حواستان در طول بازی جمع باشد چرا که هر آن ممکن است که موجودات عجیب و زامبی های آلوده به شما حمله کنند که اور کنید اصلا واقعه ی جذابی نیست. اما اگر هم با ایم موجودات مواجه شدید اصلا نگران نباشید چا که شما در طول بازی سلاح های بسیاری پیدا می کنید که میتوانید در صورت مواجه با موجودات ترسناک از آنان استفاده کنید و موجودات را از بین ببرید.

شما در طول بازی سرنخی از یاد داشت های لورن یعنی همسرتان پیدا می کنید که متوجه میشوید چه بلاهایی به سر همسرتان در این نیروگاه افتاده است ، چیزی که در بازی ممکن است کمی بای شما چالش برانگیز شود این است که شما دائما باید حواستان به میزان تشعشعات آلوده باشد تا جانتان به خطر نیوفتد در بعضی از قسمت ها شما باید میزان Health و یا سلامتیتان را کنترل کنید چرا بعضی از مکان ها به شدت آلوده هستند و شما برای به دست آوردن سرنخ ها مجبورید که به این نقاط پا بگذارید هم چنین شما در بازی نباید به هیچ عنان سر و صدا کنید به این دلیل که با کوچک ترین صدایی که از جانب شما تولید شود به آن نقطه حمله می کنند و تعداد آن ها به حدی زیاد است که نمی توانید در برابرشان مبارزه کنید و به راحتی گیم اور خواهید شد.

گرافیک بازی ممکن است نسبت به گرافیک بازی هایی که در سال ۲۰۱۸ وارد بازار شدند عالی نباشد اما باید بگویم که گرافیک بازی در بین گرافیک بازی هایی که برای گوشی های موبایل منتشر می شوند بسیار خوب و قابل قبول است و ساختمان های خرابه خوب طراحی شده اند ، این بازی در قسمت موسیقی و صمعی نتوانسته که عالی عمل کند اما با هم باید گفت که قابل قبول است متاسفانه موسیقی بازی به شدت تکراری است و برای بازی در ژانر وحشت انتخاب موسیقایی خوبی انجام نشده است .

حرف آخر

این بازی در ژانر وحشت طراحی شده است و به خوبی توانسته فاجعه ی چرنوبیل را به نمایش بگذارد طراحی ساختمان ها خوب هستند و به واقعیت عکس ها نزدیک هستند اگر می خواهید که این بازی را بر روی گوشی موبایلتان نصب کنید باید بگویم بازی بسیار حساس است پس سعی کنید در ایستگاه مترو و یا ایستگاه اتوبوس از بازی کردن اجتناب کنید.

Verdict

This game is designed in the horror genre and has managed to show the Chernobyl disaster well. The design of the buildings is good and close to the reality of the photos. If you want to install this game on your mobile phone, I must say that the game is very sensitive. So try to avoid playing at the metro station or bus station.

6.6

نقاط قوت

  • گیم پلی سرگرم کننده
  • داستان خوب

نقاط ضعف

  • گاهی بازی چالش برانگیز و سخت میشود
  • ایرادات کنترلی در بازی
7.5 گرافیک
7.5 گیم پلی
7.5 داستان
4 موسیقی