نقد و بررسی Escape from the Universe

نقد و بررسی Escape from the Universe

امروز سراغ نقد و بررسی بازی مهیج و جذاب Escape from the Universe رفتیم. این بازی در سبک بازی های اکشن قرار دارد. این بازی توسط CAT-astrophe Games طراحی و منتشر شده است. این بازی برای پلتفرم Nintendo Swtich عرضه شده است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی Escape from the Universe می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای Gamingles همراه باشید.

در بازی Escape from the Universe شما در نقش یکی از آخرین بازمانده های نسل بشر قرار دارید. بازیکن با پیشرفت در طول بازی ماموریتهای مختلفی را به عهده می گیرد. گاهی اوقات برای کمک به حفظ آنچه از بشریت باقی مانده است بای اقدام کنید و گاهی اوقات فقط باید سفینه خود را در پرواز نگه دارید.

بازی Escape from the Universe دارای پیچدگی های جذابی در طراحی خود است. در گیم پلی بازی با سفینه خود هرچه جلوتر بروید سرعت سفینه شما نیز افزایش می باید. در بیشتر ماموریت های بازی انجام وظیفه بازیکن یکی از سه هدف کم می شوند. اولین هدف زنده ماندن در مراحل بازی است. در بعضی از مراحل بازیکن باید با شفینه های دشمن مبارزه کند تا از موفقیت آنها جلوگیری کند.

در بازی Escape from the Universe چالش ها در هریک از مراحل آن موانع پیش روی بازیکن است که در هریک از مراحل پراکنده هستند. اگرچه ممکن است پراکنده بودن این موانع بیش از حد پراکنده جلوه شوند اما این مراحل معمولاً عاری از هر چیزی هستند. بازیکنان همچنین می توانند برای تکمیل مراحل بازی تعداد معینی از دشمنان را نابود کنند. این وظایف به طور کلی سرگرم کننده تر از مأموریت های بقا هستند.

حالت سوم مراحل بازی Escape in the Universe از طراحی بهتری برخوردار است. در این مأموریت ها تنها موردی بود که از سرعت تغییر مکانیک در بازی استفاده کرد. در این حالت اگر شما سرعت کافی را حفظ نکنید هدف شما دور می شود. درجه سختی بازی در این مراحل همچنین نقص بزرگی در ساختار کلی بازی نشان داده است.

در گیم پلی بازی Escape from the Universe با جمع آوری اعتبارات در هریک از مراحل آن می توانید استفاده های مختلفی داشته باشید. به طور کلی اعتبارات سه کاربرد مهم دارند. اولین استفاده از آنها برای به روزرسانی سفینه است که می توان هر دو اسلحه اضافی و افزایش نوار سلامتی را فعال کرد که بازیکن می تواند برای زنده ماندن از باس فایت های بازی راحتتر باشد که بسیار کارآمد است. کاربرد دوم اعتبارات برای باز کردن روایات داستانی آن است. بازیکنان می توانند برای جمع آوری مبالغ مورد نیاز برای پیشرفت در سطح بازی به مقدار کافی از ماموریتهای جانبی بازی نیاز داشته باشند.

برای ادامه دادن به شکستن حلقه گیم پلی بازی Escape of the Universe  بایستی از تمام اعتبارات خود به درستی استفاده کنید. به خصوص که هزینه ارتقاء و موارد دیگر در ادامه به مراتب بیشتر می شود. کسب اعتبار از بازی های جانبی که بیشترین چالش را از شروع مرحله قبل از شروع بازی را در بردارد باعث شکست بازیکن می شود. در بازی عدم جذابیت ماموریت های آن بیشتر توسط خطوط داستانی تحت تأثیر قرار گرفته است که با تنوع خوبی همراه شده است. از نظر داستانی کمترین توضیح را دارد و بسیاری از سناریوهای پراکنده در طول بازی به جز نام مکان ها و افراد چیز جدیدی احساس نمی شود.

حرف آخر

بازی Escape from the Universe از نظر طراحی بصری بسیار جذاب و چشم نواز است. طراحی ساده آن یکپارچهسازی با سیستمعامل را به بازی می طلبد و با اتمسفر و موضوع بازی همخوانی دارد. در بازی طراحی مراحل درخشش خوبی دارد و متاسفانه دارای کمبود هایی نیز است و حلقه گیم پلی ناامید کننده بازی همچنان می تواند یک تجربه منحصر به فرد در ژانر خود باشد.

Verdict

Escape from the Universe is visually appealing and eye-catching. Its simple design demands retro gaming and matches the atmosphere and theme of the game. The design of the game has great shine and unfortunately lacks, and the disappointing gameplay loop can still be a unique experience in its genre

6.8

نقاط قوت

  • گیم پلی سرگرم کننده
  • طراحی بصری زیبا
  • تنوع مراحل جذاب

نقاط ضعف

  • موسیقی متن ضعیف
  • داستان بی سرو ته و مبهم
  • کوتاه بودن مراحل بازی
7 گرافیک
7.5 گیم پلی
6 داستان
6.5 موسیقی

ارسال دیدگاه