نقد و بررسی Even The Ocean

نقد و بررسی Even The Ocean

باسلام خدمت همه ی دوست داران بازی های رایانه ای در این مقاله قصد داریم تا به نقد و بررسی بازی Even The Ocean بپردازیم. این بازی در سال ۲۰۱۶ عرضه شده است. امیدواریم در این مقاله نیز مانند همیشه با ما همراه باشید و در انتهای هر پست نیز می توانید ما را از نظرات خوب خودتان بهره مند کنید و پیشنهادات و انتقادات خود را نیز از همین طریق به گوش ما برسانید.

بازی Even The Ocean یک بازی در ژانر پلتفرمر می باشد که همانطور که اشاره شد در سال ۲۰۱۶ برای کنسول های رایانه ای نینتندو سوئیچ و پلی اسیتشن ۴ و هم چنین ایکس باکس وان عرضه شد. هم چنین این بازی را می توانید در رایانه های شخصی ویندوزی خودتان نیز تجربه کنید. با ما همراه باشید.

اولین المانی که بازی را در چشم مخاطب برجسته می کند داستان متفاوت Even The Ocean است. در واقع داستان بازی در دنیایی فانتزی و تخیلی می گذرد که در آن با کشفیات و تکنولوژی های بسیار پیشرفته انسان ها به مراحلی متفاوت از حیات دست یافته اند و تمامی انرژی شهرهای خود را به واسطه ی انرژی بسیار خاصی که در طبیعت هست بدست می آورند و این انرژی در حقیقت از توازن میان خوبی و بدی یا روشنی و تاریکی بدست می آید. بهم خوردن این تعادل جایی است که داستان بازی شروع می شود…

شما در بازی در نقش دختری که مسئول نجات حیات این انسان ها می باشد ظاهر می شوید و باید در مراحل بازی پیش بروید و دنیای خود را نجات دهید. اما یکی از مسائلی که در این بخش پیش می آید و کمی از جذابیت بازی می کاهد شخصیت پردازی بازی است که می توانست بهتر باشد. بازی می توانست با فلش بک های داستانی شخصیت بازی را بیشتر به چشم مخاطب جذاب نماید که متاسفانه این اتفاق نیفتاده است.

محیط های بسیار متنوع و مراحل بسیار مختلف بازی از نکات بسیار جذاب و درخشان این بازی هستند بطوریکه مراحل بازی در طیف وسیعی از مناطق جغرافیایی مختلف می گذرد. بعضی در دل طبیعت بکر و بعضی در جدیدترین آزماشیگاه های تکنولوژیک و شهرهای فوق پیشرفته جریان دارد. این مسئله ای است که باعث می شود تا بتوان بازی را در این محیط های مختلف و بسیار جذاب دنبال کرد و از محیط های چشم نواز آن لذت برد.

موسیقی جذاب Even The Ocean نیز یکی دیگر از بخش هایی است که در بازی باعث جذابیت بیشتر آن می شود. ریتم بازی با توجه به هر مرحله و اینکه ایا این مرحله در محیط های طبیعی است یا در شهرهای بزرگ متفاوت است و به طبع صداگذاری بازی هم از همین روال پیروی می کند که باعث جذابیت بیشتر بازی نیز می شود.

حرف آخر

به صورت کلی بازی Even The Ocean بازی است که توانسته است متناسب با ژآنر خود و هم چنین سالی که به بازار عرضه شده است مخاطب خود را راضی نگه دارد اما این همه ی مسئله نیست از آنجایی که این بازی در زمان خود از بازی های مشابه جلوتر بوده بنابراین امروز هم می تواند مخاطبان خود را راضی نماید و جذابیت های بسیاری برای بازیکن ها برای ارائه داشته باشد. البته هر چند بازی بدون ایراد هم نیست و بطور مثال شخصیت پردازی آن کمی ضعیف است اما این امر باعث نشده است تا خلاقیت بازی در بخش های دیگر محدود شود.

Verdict

In general, Even The Ocean is a game that has been able to keep its audience satisfied in accordance with its genre and also the year it was released to the market, but this is not a problem since this game in its time from similar games It is ahead, so today it can satisfy its audience and have many attractions for players to offer. Of course, although the game is not without flaws and for example, its characterization is a bit weak, but this has not limited the creativity of the game in other areas.

8.3

نقاط قوت

  • داستان پردازی متفاوت
  • مراحل بسیار متنوع
  • ژانر جذاب بازی

نقاط ضعف

  • شخصیت پردازی می توانست بهتر باشد
  • برخی ایرادات جزئی گیم پلی
8 گرافیک
8 گیم پلی
8.5 داستان
8.5 موسیقی