نقد و بررسی Field of Glory: Empires

نقد و بررسی Field of Glory: Empires

امروز سراغ نقد و بررسی بازی مهیج و جذاب Field of Glory: Empires رفتیم. این بازی در سبک بازی های استراتژی قرار دارد. این عنوان جذاب و سرگرم کننده توسط شرکت AGEOD طراحی و توسط Slitherine  نیز منتشر شده است. ان بازی برای پلتفرم های کامپیوتر شخصی انتشار یافته است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی Field of Glory: Empires می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای Gamingles همراه باشید.

این بازی (Field of Glory: Empires) تمرکز خاصی روی بهترین تنظیمات سبک استراتژیک دارد اتفاقات این بازی پیرامون ظهور و سقوط امپراطوری روم باستان است. این بازی میدان بسیار بسته ای را تشکیل می دهد. به طوری که بازیکن می تواند ملت های شبه جزیره عربستان تا هند را فرماندهی کند. و یا ملل های آفریقایی در نیمه قاره آفریقا تا مردمان انگلیسی مدرن اسکاتلندی را می توان در این بازی فرماندهی کرد. این بازی به طور کلی تمام ملت های کوچک منطقه و بازی های اصلی را در بر دارد.

بازیکن می تواند در این بازی (Field of Glory: Empires) خود را به چالش بکشد تا به انتخاب عوام کوچک تر برود تا نقش شان را در تاریخ پررنگ تر کند. هرچند که این کار بسیار مشکل است اما بازی دارای تنظیمات زیادی برای تنظیم درجه سختی برای چالش ها است. این بازی به شدت در بخش نظامی استراتژی تمرکز فوق العاده ای دارد. این بازی به طور کلی با دیپلماسی و تجارت جهانی سازگار نیست مگر اینکه بازیکن دارای ارتش قوی باشد. تمرکز بازی روی ساخت امپراطوری از طریق توان نظامی منطقه بازی مناسب است.

رابط کاربری و UI بازی Field of Glory: Empires دارای کمی اشکالات هستند. به طور کلی بیشتر این اشکالات در سیستم های منو بازی داده می‌شود و بخش‌های مهمی از اطلاعات را در پشت متن بازی به طور ضعیفی نشان می دهد. در بازی سیستم Field of Glory: Empires هدایت آموزشی خوبی وجود ندارد و بازیکن باید خود از طریق گیم پلی بازی به تمام بخش‌ها دسترسی و آموزش پیدا کند. این اشکالات ممکن است برای کسانی که با بازی های سبک ۴‌X تجربه ای ندارند نا خوشایند باشد.

بازی Field of Glory: Empires خوشبختانه از عمق قابل توجهی برخوردار است و ساخت ملت ها و ارتش ها، طیف گسترده ای از ساختمانها و پیشرفت های مختلفی وجود دارد که می توانید در هر منطقه خود ایجاد کنید و اکثر آنها در سطح منطقه تاثیر منفی و مثبتی دارند. برای مثال شما برای ساخت مزارع برای مردم خود نیاز به هزینه زیرساخت‌ها دارید که باید بتوانید سریعاً این امکانات را فراهم کنید. ارتش ها ارگان هایی هستند که نیاز به هزینه های زیادی دارد به ویژه وقتی که آنها باید خریداری شوند اما یکی از بهترین راه های دریافت پول این است که تسهیلاتی را بازیکن ایجاد کند که منجر به کم شدن انحطاط شود. پیشرفت در بازی Field of Glory: Empires به طور عمده به ساخت یک ساختمان بستگی دارد و امکان اینکه تاثیرات منفی آن از منابع مثبت پیشی بگیرد نیز است. طراحی پازل مانند ساختمان ها و ساخت و ساز یکی از مهمترین ویژگی‌های این بازی به شمار می آید.

ارتقا ارتش ها و هدایت آنها اطراف نقشه که از بزرگترین لذت هایی است که در این بازی (Field of Glory: Empires) وجود دارد جناح های مختلف یک ارتش به طور طبیعی به منابع نظامی مختلفی دسترسی دارند و همانطور که انتظار می رود همه چیز در منطقه بازی به طور معتبر و صحیح ای طراحی شده است. قدرت نیروها به طور کلی به تعداد اندکی از ارتش های تعداد پایین در نقشه جهان نمایش داده می شود و این تعداد به نوبه خود متغیر است و نه به همه چیز به واگذاری واحدهای این بازیکن در سراسر یک مرز به مرحله تهاجم و حمله بستگی دارد. بهترین استراتژی در این بازی این است که به سادگی مطمئن شوید که قدرت آماده ای داشته باشید.

یکی از جالب ترین ویژگی هایی که در مورد این بازی (Field of Glory: Empires) است امکان این که شما بتوانید نیروها و اطلاعات بازی خود را به نسخه های دیگر این بازی انتقال دهید. و این ویژگی به شما کمک می کند که تاکتیک ها و استراتژی های مختلف را برای انواع تهاجم ها به دست آورید. امپراطوری ها و ارتش ها در این بازی به نوبه خود در هر قسمتی متکی به خود است. و خوشبختانه بازی Field of Glory: Empires دارای گیم پلی سرگرم کننده و جذاب است که می تواند ساعت ها برای بازیکنان جذاب باشد. در ابتدا بازیکنان با یک بخش آموزشی کوچک و یک حالت تک نفره جهانی روبرو است و در مراحل پیش رو نیز قسمت های مختلفی به بازی اضافه می شود.

حرف آخر

به طور کلی بازی Field of Glory: Empires یکی از عناوین استراتژی ۴X کامل است و این بازی بازیکن را مجبور به استفاده از دیپلماسی و یا تجارت نمی‌کند و به بازیکنان اجازه می دهد تا به طور کامل بر روی استراتژی های نظامی تمرکز داشته باشد. متاسفانه بازی از لحاظ رابط کاربری از طراحی های خوبی برخوردار نیست و توسعه دهندگان به آن توجه نکرده‌اند.

Verdict

In general, the Field of Glory: Empires game is one of the titles of the full 4X strategy, and this game does not force the player to use diplomacy or trade and allows players to fully focus on military strategies. Unfortunately, the gameplay does not have a good design in terms of the interface, and developers have not paid attention to it

8.1

نقاط قوت

  • گیم پلی خوب
  • گرافیک خوب
  • طراحی استراتژی های جنگ به زیباترین شکل

نقاط ضعف

  • صداگذاری و موسیقی ضعیف
  • نبود بخش آموزشی خوب
8.5 گرافیک
8.5 گیم پلی
8 داستان
7.5 موسیقی

ارسال دیدگاه