نقد و بررسی Final Fantasy XIV: Shadowbringers

نقد و بررسی Final Fantasy XIV: Shadowbringers

امروز سراغ نقد و بررسی بازی مهیج و سرگرم کننده Final Fantasy XIV: Shadowbringers رفتیم. این عنوان توسط شرکت Square Enix طراحی و منتشر شده است. شما می توانید با نقد و بررسی بازی جذاب Final Fantasy XIV: Shadowbringers با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای Gamingles همراه باشید.

بازیکن در گیم پلی بازی کنترل شخصیت داستان که  Warrior of Light نام دارد را در بردارد و در دنیای جدیدی به اسم ‌reflection قرار دارد. با قرار گیری Warrior of Darkness نیز در داستان بازی بازیکن باید تعادل خاصی را بین دو نیروی تاریکی و روشنی برقرار کند و با دشمنان اصلی اش یعنی غول های Sin Easters به مبارزه بپردازد.

توسعه دهندگان بازی در طراحی خط داستانی بسیار موفق عمل کرده اند که ویژگی های جرید و فوق العاده ای به گیم پلی این بازی آورده است. گیم پلی این بازی شبیه به سبک بازی های MMORPG است. بازی از لحاظ شخصیت پردازی نیز عملکرده خوبی دارد و وظیفه خود را در داستان و گیم پلی بازی بیش از هر زمان دیگری به لطف سیستم جدید بازی که Trust نام دارد به خوبی ایفا می کند. این سیستم جذاب به بازیکن اجازه می دهد که به مکان های مختلف داستان Final Fantasy XIV: Shadowbringers بازی را با انتخاب کاراکتر های مورد علاقه ای به بازی بپردازد.

یکی از ویژگی‌هایی که در بازی Final Fantasy XIV: Shadowbringers خود را بسیار نمایش می‌دهد صداگذاری شخصیت های بازی است در این بازی شما با فیلم های کاراکترهای بیشتری روبرو می شوید که دارای دیالوگ های بسیار منحصر به فرد هستند و صدای بازی کیفیت خوبی دارد. به طور خلاصه داستان این بازی کاملا جذاب و شگفت انگیز است. بازی دارای پایان بندی بسیار جذابی است.

با وجود اینکه بازی (Final Fantasy XIV: Shadowbringers) به سبک MMORPG است. جذاب ترین ویژگی در این بازی سیستم Trust بازی که می‌تواند تجربه بسیار جذابی را برای بازیکنان به وجود آورد. نقاط قوت بسیاری در رشد و شخصی سازی کارها وجود دارد. بازیکن می تواند با شخصیت‌های متفاوت بازی Final Fantasy XIV: Shadowbringers به تعامل بپردازد و درخواست ها و ماموریت های آنها که به داستان اصلی مربوط است را انجام دهد. همچنین بازیکنان می توانند بر روی تلاش های خود برای نجات جهان بازی بدون انجام کارهایی تمرکز کنند. تغییرات فراوان دیگری نیز در کیفیت و بهبود تجربه های این بازی کمک می کنند از جمله رابط کاربری تنظیمات بازی است که طراحی بهتری دارد و رنگ های زیبایی را به نمایش می گذارد. پاداش های جدیدی برای انجام جنگ های FATE در جهان باز نیز در نظر گرفته شده‌ است.  وجود حالت New Game+ نیز برای انجام دوباره داستان گذشته نیز وجود دارد.

بازی Final Fantasy XIV: Shadowbringers بسیار زیبا و در عین حال ساده طراحی شده است هر یک از مکان های بازی دارای عوامل محیطی و طراحی های به خصوصی است که آن را نسبت به ویژگی های دیگر بازی متمایز می کند طراحی مناطق و محیط بازی با هدف و بندی بسیاری طراحی شده است محیط های بازی جریان داستان را به پایان بندی آن متصل می‌کند و از این روند طراحی فوق العاده است. بازی نه تنها زیبا هستند بلکه بسیار کاربردی نیز هستند و شامل دو شهر Elumore و Crystarium می شوند.

علاوه بر طراحی مناطق جدید بازی Final Fantasy XIV: Shadowbringers بلکه مسابقات و همچنین کارهای جدیدی نیز در این بازی طراحی شده است. در بازی شاهد دو شغل Gunbreaker و Dancer هستیم که در گیم پلی و داستان بازی بسیار خود نمایی می کنند. آنها شغل های سرگرم کننده هستند که می توانند سرگرمی جدیدی را برای بازیکن ایجاد کنند. این بازی متاسفانه دارای اشکالاتی است برای مثال در هنگام اتصال به سرور با اشکالاتی در روند آن روبرو شدیم برای انجام مبارزات DDoS باید برای به انتشار رسیدن نسخه کامل آن صبر کنیم.

بازی Final Fantasy XIV: Shadowbringers دارای داستان فوق العاده و جذاب نیست و همچنین مناطق شگفت انگیز را برای گشت و گذار در گیم پلی خود دارد همه حالات بازی از سیستم کار های بازی همچنین گیم پلی بازی Final Fantasy XIV: Shadowbringers در حالت کلی و FATE ها همگی فوق‌العاده طراحی شده اند و بسیار لذت بخش هستند. اما متاسفانه همانطور که به آنها اشاره شد بازی نیز دارای اشکالاتی است که توسعه دهندگان بازی باید به آن توجه کنند و آنها را رفع کنند.

حرف آخر

این بازی نسبت به سری بازی های گذشته خود دارای تفاوت های جذابی است و اشکلات نسخه های قبل را تا حد امکان از بین برده است. بازی Final Fantasy XIV: Shadowbringers دارای داستان بسیار جذابی و سرگرم کننده ای است و تلاش زیادی در طراحی آن انجام شده است. شخصیت پردازی ها و طراحی NPC های بازی و همچنین سبک مبارزات و ماموریت های جانبی بازی منحصر به فرد هستند و بازی از لحاظ داستان نویسی و شخصیت پردازی عملکرد قابل قبولی داشته است. بازی از گرافیک و طراحی جلوه های بصری بسیار زیبا و پرجزییاتی بهره مند است.

Verdict

This game has interesting differences over its past games and eliminates the bugs of previous releases as far as possible. Final Fantasy XIV: Shadowbringers has a very fun and entertaining storyline and a lot of effort has been made in designing it. The characterization and design of NPCs as well as the style of combat and mission side games are unique and the game has had a decent performance in terms of story writing and characterization. The game boasts of a stylish visualization of graphics and design

8.3

نقاط قوت

  • گرافیک خوب
  • صداگذاری عالی
  • روایت داستانی شگفت انگیز

نقاط ضعف

  • موسیقی معمولی
  • باگ های ریز در عملکرد فنی
8 گرافیک
8.5 گیم پلی
8.5 داستان
8 موسیقی

ارسال دیدگاه