نقد و برسی بازی FIREWORK

نقد و برسی بازی FIREWORK

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستداران و دنبال کنندگان سایت gamingles.  حال همگی خوب باشه و لحظات خوبی را داشته باشید.  امروز به نقد و بررسی بازی ای به نام FIREWORK میپردازیم. این بازی در سبک ماجراجویی و شوتر می پردازیم. این موضوع توسط شرکت های Fantastico Studio S.R.L، Ivan Zanooti، MyMadnessWorks ساخته شده. این بازی در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و بر روی پلتفورم های  نینتندو سوییچ، ایکس باکس و ویندوز قابل بازی کردن است.  قیمت این محصول در بازار استیم ۵.۹۹ قیمت‌گذاری شده است. که به نظر قیمت بسیار عادلانه ای می آید.  از بازی موجود در این سبک می توان به بازی Paper Beast اشاره کرد.  پس اگر به این موضوع علاقه مند هستید ، به شما توصیه می کنم حتما در ادامه مطلب، با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی این بازی بپردازیم.

در ابتدا به بررسی با داستان بازی بپردازید. مسیر داستانی بازی بسیار ساده است به طوری که هیچ توضیح جانبی ای درباره داستان‌ بازی داده نشده است و  داستان دارای ابهامات و پیچیدگی های نامعلومی است و گنگ روایت شده.  داستان درباره کرکتری به نام Yan است که، شما باید در نقش او بازی کنید،  او دارای توب های سیاهی است که بسیار خطرناک هستند که دلیل آن نیز مشخص نیست، اما شما وظیفه دارید که از آن توپها حفاظت کنید تا به دنیا آسیبی نرسانند و بتوانیم جهان را در نقش قهرمان نجات دهید.  توپ ها در محیط بزرگی رها می شود و شما باید در هر مرحله محیط را از تو پاکسازی کنید تا از انفجار آنها و نابودی دنیا، جلوگیری کنید. هدف بازی به نظر ساده می آید و شما انتظار گیم پلی ساده و بازی نه چندان سختی را خواهید داشت، اما اینطور نیست. در ابتدا شما با ساختمانی که در حال سوختن در آتش است روبرو می شوید. اما هدف شما علاوه بر خاموش کردن آتش،  شکست دادن دشمن هایی که به سمت شما آتشهای سوزانی پرتاب می‌کنند نیز هست. داستان بازی تا به اینجا خط بسیار ساده و غیر قابل قبولی داشت. اما چیزی که باعث می‌شود داستان به کلی تغییر کند، انتخاب های شماست. شما با هر انتخاب می‌توانید داستان متفاوتی را برای پایان بازی رقم بزنید که، برای بازی ای در این سبک و ژانر بسیار خوب است. برخلاف بعضی از بازی های تصمیم گیری که انتخاب‌های شما تاثیر زیادی بر روند داستان بازی ندارند، در این بازی هر انتخاب درست یا غلط، باعث تغییر داستان و پایان آخر بازی می شود.  پس شما باید به دقت به تمامی کلمات و کارهایی که انجام می دهید دقت کنید تا بتوانید بازی را به عنوان یک قهرمان واقعی به پایان برسانید. این عامل بسیار تاثیر گذار باعث می شود که، شما فقط به دنبال به پایان رساندن بازی نباشید و به دنبال به نتیجه رساندن کرکتر خود به هدف اش و قرار دادن او در بهترین و نزدیک‌ ترین حالت‌ به یک قهرمان باشید.

علیرغم عملکرد بسیار خوب بازی تا به اینجا در قسمت داستان، قسمت گرافیک بسیار سطحی و به صورت دو بعدی کار شده.  رنگ بندی ها خوب نیست و گاهی بازی با پس زمینه قابل تشخیص نیست اما این ایراد ها، تاثیر چندانی بر روی گیم پلی نمی گذارند اما حس بازی در محیطی زنده را از شما میگیرند.  همچنین جزئیاتی که باید در محیط بازی ساخته شده باشد، در بازی وجود ندارد و تنها آیتم های بسیار کمی هستند که شما می توانید با استفاده از آنها کار خاصی را انجام دهید و بازی را از یکنواختی در بیاورید. اما در کل با اینکه گرافیک میحط بازی تا به اینجا خوب نبوده ولی طراحی شخصییت اصلی یعنی Yan بسیار خوب صورت گرفته و در کل شخصیت پردازی های بازی بسیار خوب واقع شده اند.  اما این نکته نیز پنهان نماند که، بازی از لحاظ تنوع محیط بسیار خوب است به طوری که هر محیطی که شما به آن وارد می شوید برایتان جدیدی دارد..

صداگذاری در بازی و موسیقی به خوبی کار شده موسیقی به شما حس بسیار خوبی می دهد و در شرایط مختلف، موسیقی فرق می‌کند.موسیقی یکی از بهترین قسمت های این بازی به حساب می آید.

گیم پلی بازی به خوبی با داستان بازی ترکیب شده.راین بازی دارای یکی از بهترین گیم پلی های سبک خودش است. اما تنها نقطه ضعبش ،کامبت نسبتا ضعیف بازی است ولی هیجان و لذتی که از بازی به شما منتقل می شود، بسیار خوب و لذت بخش است. باس فایت های بازی کاملا متفاوت با دشمن های دیگر دارند و چالش های متفاوتی را برایتان به ارمغان می آورند.

حرف آخر

در حالی کل بازی Firework یعنی از بهترین بازی هایی است که میتوانید تجربه کنید و اگر نخواهیم ریزبینانه برسی کنیم و بخواهیم از بازی ببریم، این بازی سرشار از هیجان و لذت است و میتواند تجربه بسیار عالی ای برای شما باشد. از نظر من حتی اگر به این سبک بازی ها علاقه ندارید، باز هم این بازی ارزش امتحان را برای شما دارید و از انتخاب خود پشیمان نمی شوید. قیمت بازی نیز کاملا منصفانه است و ارزش بازی بسیار بیش تر از این قیمت است . امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید. تا نقد و برسی ای دیگر بدرود.

Verdict

While the whole Firework game is one of the best games you can experience, and if we do not want to go into detail and want to get out of the game, this game is full of excitement and fun and can be a great experience for you. In my opinion, even if you are not interested in this style of games, this game is still worth a try for you and you will not regret your choice. The price of the game is quite fair and the value of the game is much more than this price. I hope you enjoy this article. To say goodbye to another critique

8

نقاط قوت

  • داستا جذاب
  • گیم پلی هیجان انگیز
  • موسیقی بسیار قوی
  • تنوع دشمنان
  • درجه سختی مناسب

نقاط ضعف

  • گرافیک نه چندان خوب
  • گیم پلی متوسط
5.5 گرافیک
8 گیم پلی
9 داستان
9.5 موسیقی