نقد و بررسی Flying Soldiers

نقد و بررسی Flying Soldiers

عناوین زیادی وجود دارند که مخصوص یک گروه سنی خاص بوده و تجربه آن ها برای تمامی سنین مجاز نیست. مخصوصا در دوره و نسل امروزی بازی ها که شرکت های بزرگ و معروف اغلب عناوین خود را با درجه های سنی بالایی منتشر میکنند و بازی هم از نظر محتوا و هم از نظر سخت بودن گیم پلی برای کودکان مناسب نیست، در حالی که امروزه کودکان نیز علاقه بسیاری به بازی های ویدیوویی داشته و در پلتفرم های مختلف و متفاوتی به تجربه اینگونه بازی ها کی پردازند اما در این نسل که شرکت های بزرگ بازی سازی بیشتر به دنبال رقابت و کسب درآمد هستند عناوین مستقل و جمع و جور تر پرچمدار ساخت بازی برای تمام سنین هستند.

بازی Flying Soldiers که در سال ۲۰۲۰ و برای پلتفرم های Xbox One , Nintendo Switch , Playstation 4 و همینطور سیستم عامل Windows منتشر شده یک بازی جذاب با خشونت بسیار کم و محدود برای کودکان و یا بهتر اینکه برای تمام سنین است.

بیشترین قسمت خشونت بازی در برخورد پرندگان با موانع مختلف خلاصه شده و سختی بازی نیز قابل تحمل و مناسب است. بازی هایی نیز وجود دارد که با توسط آن ها میتوانید هوش و مهارت های کودکان را تقویت کنید و گیم پلی های آن ها علاوه بر سرگرم کننده بودن جنبه آموزشی نیز به همراه دارد اما بازی Flying Soldiers بیشتر روی جذابیت های بصری و سرگرم کننده بودن آن توجه دارد و شما را به خوبی سرگرم خواهد کرد.

شما در بازی وظیفه هدایت سربازان خود را بر عهده دارید و خب سربازان ارتش شما را پرندگان مختلفی تشکیل خواهند داد. تنوع در قسمت سربازان بسیار خوب و راضی کننده است. شما انواع مختلفی از پرنده های ریز و درست و چاق و لاغر را مشاهده کرده که هرکدام آن ها نیز کمی با دیگری متفاوت هستند. هم از نظر ظاهری و هم از نظر ویژگی هایشان. مثلا برخی از آن ها قدرت پرواز بیشتر و برخی دیگر نیز سرعت بیشتری را دارا هستند که در بازی و عبور از موانع تاثیر بسیاری را دارا می باشند.

شما باید این پرندگان را در هر مرحله از بازی به سلامت از موانع عبور داده و به  انتها برسانید. موانعی مثل چاله ها و دیوار ها و چرخ دنده که برای عبور از آن ها نیز وسایلی را در اختیار خواهید داشت. تنوع در بازی فقط به پرندگان ختم نشده و شامل ابزار ها و وسایل مورد استفاده شما و همچنین موانع در بازی هم خواهد شد. و ترکیب تنوع در پرنده ها و همینطور ابزار ها بازی را جذاب تر خواهد کرد.

بازی همانطور که گفته شد از سختی بالایی برخوردار نیست و تقریبا با درک نحوه کارکرد ابزار ها و همینطور پرنده ها توسط کودکان آن ها میتوانند به راحتی با بازی ارتباط برقرار کرده و سرگرم آن شوند. البته بازی برای سنین دیگر میتواند کمی آسان تر از حد معمول باشد اما در کل به دلیل حالت های بازی و جلوه های گرافیکی موجود در آن گزینه ی جذابی خواهد بود.

حرف آخر

در حالت کلی بازی مشکلاتی مثل یک نواختی در مراحل و آسان بودن تقریبی و ضعف های کوچیک دیگری را با خود داشته اما تجربه آن هنوز برای کودکان و افراد علاقه مند به بازی های معمایی میتواند لذت بخش باشد. تنوع در سربازان و موانع و همینطور ابزار شما خوب و قابل قبول بوده و شما را تا حد زیادی از این نظر راضی خواهد کرد. بازی تجربه ای حدودا دو ساعته در اختیار مخاطبان قرار خواهد داد و شما را برای مدتی سرگرم خواهد کرد.

Verdict

in general, the game has problems such as monotony in the stages and approximate ease and other small weaknesses, but the experience can still be enjoyable for children and people interested in puzzle games. Variety in soldiers and obstacles as well as your tools are good and acceptable and will satisfy you to a great extent in this regard. The game will provide the audience with an experience of about two hours and will entertain you for a while.

6.6

نقاط قوت

  • تنوع خوب در سربازان و موانع
  • گرافیک کارتونی جذاب
  • مناسب برای سنین پایین

نقاط ضعف

  • عدم تنوع در ساخت مراحل
  • راحتی بیش از حد بازی برای مخاطبان بزرگسال
7 گرافیک
7 گیم پلی
6 داستان
6.5 موسیقی