نقد و بررسی Follia – Dear Father

نقد و بررسی Follia – Dear Father

باسلام خدمت همه ی همراهان گرامی. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی بازی Follia – Dear Father بپردازیم. این بازی در تاریخ ۳۰ آپریل ۲۰۲۰ به بازار منتشر گردیده است. بنابراین تقریبا یکی از جدیدترین عنوان های بازی های رایانه ای به حساب می اید. هم چنین قابل توجه است که این بازی یکی از مورد انتظار ترین بازی های امسال در ژانر خودش یعنی ژانر وحشت بوده است. با ما در این مقاله همراه باشید تا بتواینم این بازی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

بازی Follia – Dear Father همانطور که عرض شد یک بازی رایانه ای می باشد که در ژانر وحشت و بقا به بازار منتشر شده است. این بازی را شما می توانید در کنسول های رایانه ای مانند پلتفرم های نسل هشتمی ای مانند ایکس باکس وان و هم چنین پلی استیشن ۴ باریگری نمایید و از انجام بازی لذت ببرید. قابل ذکر است که Follia – Dear Father هم چنینی بر روی رایانه های شخصی نیز قابل دسترسی می باشد. با Gamingles همراه باشید.

داستان این بازی درباره ی مرد جوانی می باشد که روزی به صورت ناگهانی و بی خبر پیغامی صوتی از سوی پدر و مادر خود به دستش می رسد که در این پیغام اخبار بسیار نگران کننده ای درباره ی خانواده اش به وی می دهند و به اتو می گویند که پدر و مادرش که در یک دانشگاه در یکی از ایالات های آمریکا به سر می برند متاسفانه بدون هیچ علتی مفقود شده اند. او هم که اکنون بسیار نگران است سراسیمه به سمت دانشگاه می رود و از اینجاست که داستان آغاز می شود.

در حقیقت وی با شنیدن خبر مفقود شدن پدر و مادرش به سمت دانشگاه به راه می افتد اما با اینکه دل وی پر از نگرانی است اما نمی داند که در حقیقت چه چیزی در آنجا در انتظار اوست… بنابراین به صورت کلی می توان گفت که داستان بازی از جایی آغاز می شود که وی به درون دانشگاه می رود اما با مکانی مخروبه رو به رو می شود که در تصاحب نیروهایی شیطانی و ترسناک است… بنابراین این مسئله باعث می شود که وی حتی بسیار بیشتر از پیش از سرنوشت پدر و مادر خود نگران شود و به هر قیمتی که شده است به دنابل آن ها در این مکان سراسر وحشت بگردد.

بنابراین می توان به صورت خلاصه این را ذکر کرد که بازی در حقیقت در ژانر وحشت و بقا می باشد و این به این علت است که شما باید در این مکان بسیار وحشتناک ه نوعی دوام بیاورید و در عین حال به دنبال پدر و مادر خودتان نیز بگردید. این مسئله باعث پیش آمدن مسائل بسیاری چه در داستان بازی و چه در بخش گیم پلی بازی می شود. بنابراین شما باید در محیط بازی در عین حال که نگران جان خود باشید به دنبال سرنخ ها و شانه های کوچک و درشت از خانواده ی خودتان نیز باشید و این مسئله است که در حقیقت هسته ی اصلی گیم پلی این بازی را تشکیل می دهد.

همانطور که اشاره کردیم بازی در ژانر وحشت می باشد که تمرکز آن بر روی بقا می باشد. علاوه بر این قابل اشاره است که نمای دوربین بازی نیز اول شخص است. این مسئله باعث می شود تا ما با دیدن این بازی به یاد بازی های بسیار محبوب و معروف در این ژانر بیفتیم. این بازی به نوعی از بازی های resident evil و بازی های مشابه آن الهام گرفته است اما این مسئله باعث نشده است تا بازی ریشه های خلاقیت خودش را بخشکاند و روی دور کرار بیفتد. بلکه بازی دارای جزئیاتی متفاوت و سیستمی متفاوت با این بازی های مشابه می شباشد که آن را در زمینه ی خودش منحصربفرد می نماید.

شاید بتوان اصلی ترین تفاوت بازی Follia – Dear Father را با دیگر بازی های مشابه در این ژانر در این دانست که در بازی دشمنان شما بسیار زیاد هستند و در هر نقطه ای از این دانشگاه ها هستند که تنوع آن ها نیز زیاد است. بنابراین امری که بازی را متفاوت می کند به نوعی این مسئله است که بازی در حقیقت به خاطر سیستم خاص خودش به یک بازی در ژنر مخفی کاری نزدیک می شود که این امر هم مولفه های خاصی را به بستر بازی می کشاند. بطور مثال شما در بازی باید تا جایی که می توانید بدون سر و صدا پیش بروید و به خوبی در مکان های مختلف پنهان شوید و البته از هر چیزی که در محیط بازی وجود دارند استفاده نمایید تا بتوانید با این موجودات مبارزه کنید و از خودتان مراقبت نمایید.

دشمنان با ویژگی های ظاهری و قدرت و استقامت در بازی بسیار متنوع و متفاوت هستند. برخی دشمنان شاید سنگین تر باشند و برخی هم بسیار سریع هستند. هر کدام از این موجودات ویژگی های مربوط به خودشان را دارند که آن ها را با بقیه متفاوت می کند. مثلا برخی نمی توانند صداهای اطراف را خیلی خوب تشخیص دهند و از طرف دیگر بینایی شان بسیار قوی است. یا برخی کور هستند اما به شدت به صداهای اطراف حساس هستند. با اندکی پیش رفتن در بازی این سیستم شاید دست شما بیاید که با هر کدام چطور رفتار کنید اما این سیستمی است که در کل می توان گفت تکراری نمی شود و این شما هستید که برای بقای خودتان هم که شده باید با این تفاوت ها به نوعی سازگار شوید.

بنابراین موردی که در اینجا به شدت در چشم مخاطب می آید این است که  در بازی Follia – Dear Father هوش مصنوعی بازی بسیار قوی توسعه داده شده است و این امر هم در همان بخش های ابتدایی گیم پلی بازی نیز مشخص است به نوعی که اگر حتی در یک بخش بسیار کوچک هم دچار اشتباه شوید این مسئله ممکن است به قیمت جان شما در بازی تمام بشود و این امری است که بشدت می تواند در ورند بازی تاثیر گذار باشد.

حرف آخر

بازی Follia – Dear Father به صورت کلی یک بازی جذاب در ژانر وحشت می باشد که با داشتن مولفه های خاص خودش بسیار به بازی های مخفی کاری نزدیک می شود به نوعی که مخفی شدن در بازی بسیار مهم تر از مبارزه با موجودات فراطبیعی و وحشتناک بازی است. اما این امر واقعا ساده نیست و صبر و دقت و از همه مهم تر شهامت بسیار بالایی طلب می کند و شما باید در همه ی ابعاد دارای قدرت روانی بسیار زیادی باشید و هم آرامش خودتان را بتوانید حفظ کنید و هم در عین حال بتوانید از شخصیت خود در برابر خطرهای ناخشناخته که قصد جان اش را کرده اند محاطفت کنید.

Verdict

Follia – Dear Father in general is a fascinating game in the horror genre, which with its special components is very close to stealth games in such a way that hiding in the game is much more important than fighting supernatural and terrible creatures. Is. But it’s not really that simple, and it requires a lot of patience and, most importantly, a lot of courage, and you have to have a lot of mental strength in all aspects, and you have to be able to keep yourself calm and at the same time be able to be a character. Surround yourself with the unknown dangers that have claimed his life.

9.1

نقاط قوت

  • گرافیک قدرتمند بازی
  • جزئیات گیم پلی بسیار زیاد
  • هوش مصنوعی قوی بازی

نقاط ضعف

  • سخت بودن و ترسناک بودن بسیار زیاد بازی در اکثر مواقع
  • پرداخت داستان میشد بهتر باشد
9.5 گرافیک
9 گیم پلی
8.5 داستان
9.5 موسیقی