نقد و بررسی Football Cup 2021

نقد و بررسی Football Cup 2021

یکی از پر طرفدار ترین ورزش های جهان بدون شک فوتبال است، ورزشی که دیگر در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی را به خود جذب کرده و در میان بازی های ویدیویی نیز جزو یکی از عناوین پرطرفدار محسوب میشود، هر ساله بازیکنان و مخاطبان بسیاری به انجام بازی های ویدیویی در سبک ورزشی و فوتبالی میپردازند و دو قطب بزرگ در این صنعت یعنی سری بازی های Fifa و همچنین Pes سهم بسیار مهمی را در میان سرگرم کردن دوست داران این ورزش ایفا میکنند. اما عناوین کوچکتری هم وجود دارند که برای جذب مخاطب قیمت های بسیار پایین تری را برای عناوین خود در نظر گرفته و در تلاش برای فروش بیشتر بازی هایشان بخاطر قیمت کمتر هستند. البته صرفا وجود قیمت پایین تر دلیل بر بد یا خوب بودن آن عنوان نخواهد شد و متاسفانه در طول سال هایی که سری بازی های Fifa و Pes در این سبک و صنعت منتشر میشوند هیچ عنوان فوتبالی دیگری در سطح این دو بازی منتشر نشده و هیچ شرکت بزرگی نیز حاظر به ساخت بازی در این سبک نبوده است و عناوین شرکت های مستقل نیز عموما از کیفیت های پایینی برخوردار بوده اند.

بازی Football Cup 2021 نیز عنوان دیگری از همین سبک است که بازیکنان سیستم عامل های موبایل و همچنین کنسول سبک تر نسل هشتمی Nintendo Switch را هدف خود قرار داده است. بازی در سال ۲۰۲۱ منتشر شده و با قیمت حدودا بین ۸ تا ۱۰ دلار قابل خرید میباشد.

اول از اینکه به هیچ وجه نمیتوانیم بازی را با دو بازی Fifa و Pes مقایسه کنیم و صرفا باید مکانیزم های درون آن را با خود و یا عناوین کوچک تر بسنجیم. شما بازی را در حالت های مختلف و کاپ های مختلفی انجام میدهید، از رقابت های ملی گرفته تا باشگاهی که شبیه به رقابت های اصلی آن ها مانند UCL و World Cup میباشد.تیم های مختلفی نیز در بازی وجود دارند که هر کدام از آن ها اورال و یا امتیاز کلی مخصوص به خودش را دارا میباشد، مثلا تیم رئال مادرید امتیاز ۹۰ و تیم لیورپول امتیاز ۸۸ و آمریکا ۷۵ خواهد بود. بازی نیز اشکال مختلفی را از قسمت های تمرینی که بدون هیچ تفاوتی از تمرینات قبل از بازی عناوین Fifa کپی برداری کرده است و همچنین بازی های دوستانه و کلاسیک و یا بازی هایی مثل گل طلایی و یا شوت های آتشین در درون خود جای داده است.

شما در بازی ۳ کار اصلی خواهید کرد، شوت و پاس و تکل، سیستم پاس های بازی بی دقت هستند و فرقی نمیکند که شما با چه دقتی و قدرتی آن ها را ارسال کنید، به هر حال توپ با فاصله ی بیشتری از بازیکن قرار خواهد گرفت، همچنین یک مشکل بسیار بزرگ نیز در بازی وجود دارد، روند درون زمین بازی بسیار آسان خواهد بود و کافی است که شما با یک بازیکن شروع به پیش روی کرده و همچنین به کسی نیز پاس ندهید، در این طورت به راحتی در مقابل دروازه حریف قرار خواهید گرفت، این مکانیزم سطح دشواری و هوش مصنوعی بازی را بسیار پایین و ابتدایی خواهد کرد، اما در عوض سیستم شوت ها و دقت آن ها به قدری پایین میباشد که گل زدن بسیار سخت خواهد بود و دروازبانان نیز در برخی اوقات واکنش های غیر واقعی زیادی را انجام میدهند.

حرف آخر

بازی در حال حاظر نمیتواند عنوان خوبی چه در میان بازی های اندرویدی و چه در میان کنسول نینتندو سویچ باشد، اما تجربه آن در موبایل ها به نسبت بهتر از کنسول نینتندو بوده اما با تمامی این اوصاف از ارزش خرید بسیار پایینی برخوردار بوده و در قسمت های بسیاری از خود نیز مشکلات بزرگی را دارا میباشد و همچنین قیمت تمام شده آن نیز برای سیستم عامل های موبایل بسیار بالا میباشد.

Verdict

The game at the moment may not be a good title for both Android games and Nintendo Switch consoles, but its experience on mobile phones is relatively better than the Nintendo console, but with all these features it has a very low purchase value and in the part Many of them have big problems and also the cost is very high for mobile operating systems.

5

نقاط قوت

  • برخی از طراحی های بازیکنان
  • قابلیت تغییر نام و لباس تیم ها

نقاط ضعف

  • مشکل در مکانیزم های اساسی بازی
  • قیمت بالا برای سیستم عامل های موبایل
  • کپی برداری قسمت تمرینات
6 گرافیک
5 گیم پلی
4 داستان
5 موسیقی