نقد و بررسی بازی Frog Detective: The Entire Mystery

نقد و بررسی بازی Frog Detective: The Entire Mystery

وقتی یک بازی ویدئویی در اغلب جنبه های خود با شکست روبرو می شود، گاهی اوقات کمی جذابیت به تنهایی تمام آن چیزی است که واقعاً برای ایجاد رغبت در مخاطب، به آن نیاز دارد. در طول سال‌ها بازی‌های مستقل زیادی وجود داشته‌اند که بدون داشتن ذره‌ای جذابیت، موفق نبوده‌اند که از جمله بهترین مثال ها در این مورد می توان سری Monkey Island را نام برد. با این حال هنوز هم تعداد انگشت شماری بازی یافت می شوند که می توان به آنها یک فرصت دوباره داد تا بتوانند عملکرد قبلی خود را بهبود بخشند و یا اینکه حتی نسبت به عناوین اصلی خود بسیار بهتر ظاهر شوند. این مقدمه کوتاه در مورد سری بازیهای Frog Detective هم صدق می کند که در این مقاله به نقد و بررسی نسخه نینتندو سوئیچ آن پرداخته ایم. در واقع چیز زیادی برای سه گانه Frog Detective به جز جذابیت وجود ندارد، اما صادقانه بگویم این تنها چیزی است که به آن نیاز دارد.

فرانچایز Frog Detective از سه بازی تشکیل شده که همه آنها قبلا برای رایانه های شخصی منتشر شده بودند. بنابر تصمیم سازندگان، هر سه عنوان این مجموعه در قالب یک باندل به نام Frog Detective: The Entire Mystery در ۲۷ اکتبر ۲۰۲۳ برای کنسول های نسل جدید برای PlayStation، Switch و Xbox عرضه شده است و برای یکبار دیگر بازیکنان می توانند داستان کارآگاه قورباغه دوست داشتنی این فرانچایز را تجربه کنند.

این باندل شامل سه بازی Frog Detective 1: The Haunted Island, Frog Detective 2: The Case of the Invisible Wizard و Frog Detective 3: Corruption at Cowboy County است که این بازی‌ها خیلی طولانی نیستند و هر کدام یک یا دو ساعت به طول می‌انجامند، اما رفتار گرم و خنده دار کارآگاه Frog هنوز هم زمان فوق‌العاده سرگرم‌کننده‌ای را ایجاد می‌کند.

در سه گانه Frog Detective، شما به عنوان کارآگاه قورباغه ای بازی می کنید که هم یک قورباغه و هم یک کارآگاه است. زندگی در سایه این پلیس کارآگاه شماره یک کارآسانی نیست، اما با ارائه سه پرونده برای حل کردن از سوی کمیسر، این سه گانه مصمم است بهترین بازی کارآگاهی باشد که تاکنون ساخته شده است و البته در انجام این کار واقعا موفق شده است. قهرمان دوزیست دوست داشتنی ما با ذره بین قابل اعتماد و چشم تیزبین خود برای حل جنایات، آماده انجام کارهای پلیسی است و به همین علت، سه پرونده هیجان انگیز جنایی را در قالب سه بازی مختلف، مورد بررسی قرار می دهد.

بخش عمده ای از زمان شما در این بازی ها، شامل صحبت با شخصیت های حیوانات رنگارنگ و کاوش در یک منطقه کوچک برای یافتن سرنخ ها و مواردی می شود که به پیشرفت داستان کمک می کند. نحوه نگارش داستان در اینجا کاملاً قابل توجه و شایسته است، با دیالوگ های مضحک احمقانه ای که باعث می شود در تمام مدت لبخند بزنید و حتی چند بار با صدای بلند بخندید. فرقی نمی‌کند قهرمان سبز رنگ ما توضیح دهد که کتاب‌ها چقدر غیرقابل اعتماد هستند یا کوآلایی که سعی می‌کند شعرهای انتقادی بنویسد، همیشه چیزی مبهم و سرگرم‌کننده در این بازی‌های دوست‌داشتنی در جریان است.

در کل گیم پلی Frog Detective: The Entire Mystery فوق العاده ساده است و به طور کلی شامل یافتن آیتم هایی می شود که هر شخصیت به آن نیاز دارد و سپس آن ها را با چیز دیگری مبادله می کند تا زمانی که یک راز اشکار شود. گاهی اوقات لازم است چیزی در محیط پیدا کنید که برای این کار می توانید از ذره بین دستی خود استفاده کنید (که عملکردی جز بزرگنمایی و بزرگتر نشان دادن چیزها ندارد). هیچ پازلی برای حل کردن وجود ندارد و هرگز چالشی نیست که بفهمید چه کاری باید انجام دهید، این فقط یک داستان بدون استرس و عجیب و غریب است که با ایده های غیر معمولی و بامزه و در عین حال خوشایند ترکیب شده است.

جنبه های بذله گویی واقعاً همان چیزی است که سری بازی های Frog Detective را خاص جلوه می دهد. پرونده هایی که بررسی می کنید، همیشه کاملاً پیش پا افتاده هستند و فقط به حال و هوای جذاب بازی می‌افزایند. پرونده اول شامل یافتن این است که آیا یک جزیره، خالی از سکنه شده است یا خیر و بلافاصله متوجه می شوید که حاکم منطقه، کتاب های زیادی برای شکار ارواح خوانده است و فقط از صدایی در شب ترسیده است. مورد دوم شامل جستجوی یک جادوگر نامرئی است که از لحظه ورود شما به دهکده در خانه ای در معرض دید عموم نشسته است.

در این بازی ها هیچ جنایات فریبنده ای وجود ندارد و شما فقط برای گردش و تفریح وقت خود را می گذرانید. هر چند با ادامه این سه گانه، بازی ها کمی تکامل می یابند و هر کدام مکانیک جدیدی برای بازی کردن با آن ها اضافه می کنند. برای مثال Frog Detective 2 یک دفترچه یادداشت اضافه می کند (که می توانید خود را با برچسب های زیبا تزئین کنید) که در آن به طور خودکار اطلاعات شخصیت هایی را که ملاقات می کنید می نویسید. این یک ابزار نسبتاً مفید برای پیگیری نیازهای هر شخصیت است، اما عمدتاً فقط برای کارآگاه قورباغه است که در مورد هر کسی که ملاقات می کند چیزهای خنده دار بنویسد. همچنین در نسخه سوم، چیز بسیار هیجان انگیزتری برای ارائه دارد، یک اسکوتر. شما در یک محیط کویری کمی بزرگ‌تر قرار می گیرید و می‌توانید از این وسیله سواری جدید و جالب برای دور زدن سریع و حتی پرش به مکان‌های مرتفع تر استفاده کنید.

تکمیل هر بازی در سه‌گانه The Frog Detective حدود چهل و پنج دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد و در این بازی‌ها چیزی بیشتر از روایت داستان وجود ندارد و به همین علت انتظار نداشته باشید هفته ها را صرف تمام کردن آن کنید.

حرف آخر

Frog Detective: The Entire Mystery، مخاطبان خاصی دارد که کاملا آنها را دوست خواهند داشت، اما اگر به دنبال گیم پلی چالش برانگیز یا مکانیزم های پیچیده هستید، این بازی برای شما مناسب نیست و حرفی برای گفتن ندارد. تمامی نسخه های این فرانچایز در مورد سبک نویسندگی طنزگونه و حتی شخصیت های خنده دار است و اگر تشخصی می دهید این موارد مطلوب شما است، پس این سه گانه راهی عالی برای پمپاژ شادی خالص مستقیماً به مغز شما محسوب می شود و می تواند لحظات بسیار خوشی را به ارمغان آورد. این یک سرگرمی واقعا لذت بخش است که واقعا ارزش وقت شما را دارد.

Verdict

Frog Detective: The Entire Mystery has a certain audience that will absolutely love it, but if you’re looking for challenging gameplay or complex mechanics, this game isn’t for you. All of the installments in this franchise are about the humorous writing style and even the funny characters, and if that’s your thing, then this trilogy is a great way to pump pure joy straight into your brain, and it can be a lot of moments. brought happiness. This is a really enjoyable hobby that is really worth your time

8.5

نقاط قوت

  • یک ماجراجویی خنده دار و طنزگونه لذت بخش
  • به کارگیری هنرمندانه از پالت های رنگی جذاب
  • سبک نویسندگی عالی داستان
  • هر بازی جدید، چیزی تازه اضافه می کند

نقاط ضعف

  • فراتر از آنچه تصور می کنید، ساده است
  • کوتاه است و ماندگاری طولانی ندارد
9 گرافیک
8.5 گیم پلی
8.5 داستان
8 موسیقی