نقد و بررسی FUZE4

نقد و بررسی FUZE4

امروز سراغ نقد و بررسی بازی مهیج و جذاب FUZE4 رفتیم. این بازی در سبک بازی های متفرقه قرار دارد. این بازی توسط  FUZE Technologies طراحی و منتشر شده است. این بازی برای پلتفرم Nintendo Switch نیز عرضه شده است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی FUZE4 می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای Gamingles همراه باشید.

بازی FUZE4 عنوانی شبیه به یک برنامه کد نویسی است که برای Switch طراحی شده است. این بازی با شکلی از برنامه نویسی مبتنی بر متن دروازه ای از امکانات بی پایان را باز می کند که به بازیکنان اجازه می دهد تا ایده ها و خلاقیت های خود را بسازند. این عنوان دارای مجموعه ای از آثار هنری، فایل های صوتی، دستورالعمل ها و مثال های جامع است که می تواند در ایده های شما مورد استفاده قرار گیرد یا حتی ویرایش شود تا هر یک از اجزای مورد نظر خود را بسازد.

بازی FUZE4 یک منبع برنامه نویسی مبتنی بر متن است که بر روی یک سری دستورات از متغیرها، حلقه ها، مقادیر، کد ها کار می کند. این بازی به زبان رایانه است که باید بازیکنان آن را بیاموزند. در ابتدا می تواند کمی پیچیده به نظر برسد اما دارای بخش آموزش فوق العاده ای است که هر یک از مقادیر خود را توضیح می دهد و شما را با دستورالعمل های آسان برای آشنا می کند و مثال های مفیدی را به شما ارائه می دهند تا اصول کارکردهای آن را یاد بگیرید.

در گیم پلی بازی FUZE4 قبل از حرکت به سمت فرمانهایی که نیاز به ورودی و طراحی گرافیکی دارند بازیکن را به آرامی و با سهولت با محتوای خود آشنا می کند. برای مثال شما شروع به تولید برنامه های ساده و یا ویرایش برنامه های موجود می کنید تا خروجی آن بدست آید. پس از ان می توانید تصاویر پس زمینه، انیمیشن های پیش زمینه و بازی های با سطح بالاتری را تولید کنید و می توانید آن ها را با جلوه های صوتی و موسیقی کامل کنید.

در بازی FUZE4 صدها هزار فایل وجود دارد که بازیکنان می توانند آنها را برنامه ریزی کنند. این موارد بیشتر جنبه های بازی را با ژانرهایی مانند عناوین فانتزی تا علمی تخیلی، بستر های نرم افزاری گرفته تا shmups و سبک های دو بعدی برای سرگرمی شامل شوند. در محیط بازی یک ویرایشگر داخلی برای تولید صداها، پس زمینه ها، مراحل و طراحی های بصری آن برای تولید بازی منحصر به فرد برای بازیکنان در نظر گرفته شده است. این کار را می توان از طریق آزمایش با تغییر کد تعدادی از نمونه های از قبل نصب شده و تغییر مقادیر آنها انجام داد.

بازی FUZE4 با برنامه نویسی یک سری دستورات از طریق صفحه کلید روی صفحه حاصل می شود. ظاهر تمام رابط های کاربری ساده و چشم گیر هستند. گیم پلی بازی به بازیکن امکان می دهد نسخه های مختلف ویندوز را باز کند تا بتواند آموزش ها را بخواند و دستورات خود را بر روی یک صفحه تایپ کند. حتی در گیم پلی بازی می توان کیبورد USB را برای تایپ آسان تر به آن وصل کرد.

در بازی FUZE4 برای یادگیری چیزهای زیادی وجود دارد و عناصر آن نیاز به دانش صحیح از معادلات ریاضی، کدها و فهمیدن در مورد نحوه عملکرد فرامین مختلف دارند. در گیم پلی بازی برای یادآوری کارآمد بخش های راهنما دهنده ای نیز طراحی شده است. برای درک کامل عملکرد این بازی نیاز به فکر و تحقیقات زیادی دارد اما یادگیری آن غیرممکن نیست.

در گیم پلی بازی FUZE4 بخش طراحی هر تغییری که ایجاد می کنید از دستورات متنی گرفته تا انتخاب گزینه دیگر پیشرفت شما با هر انتخاب ذخیره می شود. با این عملکرد هر زمان که بخواهید می توانید در هر زمان به راحتی از برنامه خارج شوید و به سادگی از جایی که خارج شده اید ادامه دهید. شما همچنین می توانید خلاقیت و طراحی های خود را به اشتراک بگذارید و اما این امر محدود به دوستان شما می شود و دیگران نمی توان آن را مشاهده کنند که امیدواریم توسعه دهندگان آن را توسعه دهند.

حرف آخر

به طور کلی بازی FUZE4 یک ابزار برنامه نویسی جامع را ارائه می دهد با خلاقیت بازیکن می تواند چیزهای جذابی را خلق کند. شما به معنای واقعی کلمه می توانید هر چیزی را از که می خواهید در این بازی خلق کنید. هرچند که سری دستورات و عملکردهای آن در ابتدا می تواند گیج کننده باشد اما از طریق آموزش ها و مثال ها می توانید اصول اساسی برنامه نویسی را انتخاب کنید و یاد بگیرید. متأسفانه  این بازی با چند اشکال به خصوص در مورد استفاده از کیبوردهای USB همراه است اما در نسخه های آینده این بازی رفع خواهند شد. این بازی جذاب را به طرفدارن برنامه نویسی و علاقه مندان به طراحی پیشنهاد می کنیم.

Verdict

In general, FUZE4 offers a comprehensive programming tool with the creativity of the player to create interesting things. You can literally create anything you want in this game. Although its commands and functions can be confusing at first, you can learn and learn the basics of programming through tutorials and examples. Unfortunately, this game comes with a few drawbacks, especially with the use of USB keyboards, but will be fixed in future releases. We recommend this fascinating game to programming and design enthusiasts

7.3

نقاط قوت

  • گیم پلی سرگرم کننده و آموزنده
  • طراحی های بصری ساده و زیبا
  • طراحی جالب محیط های بازی

نقاط ضعف

  • گرافیک سطح پایین
  • موسیقی متن ضعیف
  • عدم روایت داستانی
7.5 گرافیک
8 گیم پلی
6.5 داستان
7 موسیقی

ارسال دیدگاه