نقد و بررسی بازی Garden Simulator

نقد و بررسی بازی Garden Simulator

Garden Simulator یک بازی شبیه‌سازی دلپذیر در سبک باغبانی است که قبل از اینکه به تخیل خود اجازه دهید و باغ رویاهایتان را ایجاد کنید، در زمینه دسترسی به تمام تزئینات و گیاهان یک باغ، شما را به چالش فرا می خواند. این بازی که در ابتدا در سپتامبر ۲۰۲۲ برای رایانه های شخصی منتشر شد، بازخوردهای بسیار عالی و در عین حال متفاوتی دریافت کرد. در حالی که به نظر می رسد هیچ پلیری، مشکل فنی خاصی اعم از باگ را در این عنوان پیدا نکرده است، ولی همگی روی این موضوع اتفاق نظر دارند که بازی پس از مدتی وارد چرخه تکرار می شود و به همین علت می تواند خیلی سریع خسته کننده شود. با این حال Garden Simulator اکنون پس از گذشت یکسال در ۱۰ مه ۲۰۲۳ برای کنسول های نسل جدید از جمله ایکس باکس و نینتندو سوئیچ عرضه شده است و قرار است برای یکبار دیگر پلیرهای این پلتفرم ها را با گیم پلی فوق العاده ساده و جذاب خود سرگرم نماید. آیا استعدادهای نهفته باغبانی خود را کشف خواهید کرد یا اینکه آنها را همچنان دست نخورده باقی می گذارید؟ در ادامه با نقد و بررسی این بازی از وب سایت Gamingles همراه ما باشید.
بازی Garden Simulator یک دیدگاه ایده آل در مورد باغبانی دارد؛ اینکه یک باغ باید به اندازه کافی محصول تولید کند که بتوان هزاران محصول را با هدف فروش به دیگران تولید کرد. بر خلاف تصورتان این بازی در مورد چگونگی اداره کردن یک امپراطوری باغ نیست.

برای افزودن سناریوی داستانی کوچک به بازی، Garden Simulator شما را در موقعیتی قرار می دهد که در آن باید از باغ خواهر پدربزرگ خود مراقبت کنید. در ابتدای بازی به شما این وظیفه داده می شود که یک بیل، قوطی آبیاری و ۴ دانه بادمجان داشته باشید. اما، برای انجام این کار، باید بتوانید از عهده انجام دادن آن‌ها برآیید. در این بازی نیز مانند عنوان Arcade Paradise، وظیفه شما این است که محیط باغ را مرتب کنید و هر گونه زباله را در ظرف مخصوص زباله بیندازید. با انجام این کار، با Garden Coins و XP پاداش خواهید گرفت. هنگامی که ابزار مورد نیاز خود را تهیه کردید، می توانید اولین فعالیت باغبانی خود را با یک تکه زمین در اطراف خانه شروع کنید تا به پرورش و رشد برخی گیاهان بپردازید.
از آنجایی که نمی توانید محیط باغ را ترک کنید، تمام اقلام ضروری را از یک فروشگاه آنلاین سفارش می دهید. پس از تحویل گرفتن اقلام، وظیفه بعدی شما کاشت و برداشت بادمجان است. بازی Garden Simulator در مجموع گیم پلی ساده ای دارد و به همین علت استفاده از وسایل ضروری باغبانی مانند بیل و قوطی آبیاری ساده است. اگر می‌خواهید محصولات را به صورت ردیفی بکارید، می‌توانید گزینه «شبکه» را فعال کنید، اما در این حالت نیز همچنین می‌توانید آزادانه دانه ها را بکارید، در هر صورت انتخاب با شماست.
در ابتدای بازی یک بودجه اولیه محدود در اختیار شما قرار می گیرد که خرید تعداد زیاد گیاهان برای کشت را دشوار می کند. با این حال، از برخی روش های دیگر نیز می توانید درآمد کسب نمایید که یکی از آنها دفع زباله ها است. به همین منظور همیشه مراقب زباله ها باشید، زیرا برای دفع صحیح آنها چند سکه دریافت می کنید و حتی ممکن است از طرق حفاری زمین نیز مقداری طلا پیدا کنید که در این صورت واقعا خوش شانس هستید.

همانند دیگر عناوین این سبک، در بازی Garden Simulator یکسری وظایف و ماموریت ها دریافت می کنید که با تکمیل یک مورد از آنها، یک جایزه شامل سکه و امتیاز تجربه و یک وظیفه جدید دریافت می کنید. با این حال، شما توسط این وظایف محدود نمی شوید و آنها شما را به باز کردن قفل و استفاده از آیتم های مختلف تشویق می کنند. خوشبختانه در این بازی موارد زیادی برای باز کردن قفل و اقلام زیادی برای خرید وجود دارد، اما اکثر آنها در ابتدا در دسترس نیستند که البته این بخشی از استراتژی Garden Simulator است. شرایط و ضوابطی که بازی توضیح می دهد را بخوانید و سپس بر اساس آن برنامه ریزی کرده و اقدام به کاشت کنید.
برای افرادی که عاشق تزئین و دکوراسیون هستند نیز این بازی چیزهای زیادی برای ارائه دارد. مسیرها، گلدان‌ها، کف های چوبی، پرچین‌ها وجود دارد که همه چیز برای زیباتر کردن باغ شما هستند. معمولا در بازیهای سبک شبیه ساز باغبانی موجودی ذخیره سازی آیتم ها محدود است و خوشبختانه در بازی Garden Simulator هیچ بهانه ای برای تمام شدن فضای ذخیره سازی وجود ندارد! با اینکه شما فقط هفت اسلات جیبی در اختیار دارید، اما مجهز به یک سوله کامل برای نگهداری اقلام هستید. برای نگهداری تجهیزات باغبانی نیز بازی یکسری مخزن های ذخیره سازی ویژه ای در مغازه در نظر گرفته که این یک طراحی واقعا هوشمندانه است.

به منظور جذاب تر کردن گیم پلی، سازندگان از یکسری امتیازهای مهارت باغبانی استفاده کرده اند که شامل هفت مهارت مختلف می شود که می توانید آنها را در طول بازی بهبود ببخشید، از جمله افزایش قیمت فروش محصولات که مربوط به مهارت Trader می شود. هنگام انجام عملیات هایی مانند برداشت، چمن زنی یا حتی دور ریختن زباله و علف های هرز، امتیاز تجربه یا XP کسب می کنید و برای هر مرحله ای که تکمیل می کنید یک امتیاز مهارت کسب می کنید. یکی از جذاب ترین جنبه های این بازی توانایی نوازش گربه است که می توانید به او آب و غذا بدهید. خوشبختانه کنترل های این بازی به خوبی کار می کنند و روی صفحه قابل مشاهده هستند. در منوی گزینه ها، امکان تغییر میدان دید و سرعت حرکت افقی و عمودی وجود دارد.

حرف آخر

با توجه به هزینه‌ای که می‌پردازید، فکر می‌کنم Garden Simulator یک بازی آرامش‌بخش خوب است که می‌توانید هر چند وقت یکبار به سراغ آن بروید. با این حال، مطمئناً این یک بازی چالش‌برانگیز نیست و به نظر نمی‌رسد که به خاطر تلاش‌هایتان پاداش بزرگی دریافت می‌کنید. این یک بازی باغبانی عالی است که استراتژی باز کردن قفل همه تجهیزات و آیتم ها را با لذت ساده طراحی خلاقانه متعادل می کند. اگر دنبال یک بازی آرامش‌بخش به سبک مدیریتی که طی آن باید چندین کار را به صورت همزمان انجام دهید، Garden Simulator می تواند انتظارات شما را برآورده کند.

Verdict

For what you pay, I think Garden Simulator is a nice relaxing game that you can pick up every now and then. However, it’s certainly not a challenging game, and it doesn’t seem like you’re getting a huge reward for your efforts. It’s a great gardening game that balances the strategy of unlocking all the equipment and items with the simple joy of creative design. If you are looking for a relaxing management style game where you have to do several things at the same time, Garden Simulator can meet your expectations

8.1

نقاط قوت

  • ارائه یک محیط آرامش بخش
  • کنترل های ایکس باکس به خوبی کار می کنند
  • گیم پلی بسیار آسانی دارد
  • کاراکتر گربه بسیار دوست داشتنی است

نقاط ضعف

  • اندازه فونت نوشته های بازی خیلی کوچک است
  • روند شروع بازی خیلی آهسته پیش می رود
  • بعد از مدتی کسل کننده می شود
7.5 گرافیک
9 گیم پلی
8.5 داستان
7.5 موسیقی